Ukrainai – broliška lietuvių „Priesaika“ (video) (19)

Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvos roko grupė „Skylė“ ir dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, toliau reikšdami paramą dėl savo šalies laisvės kovojantiems ukrainiečiams, dovanoja jiems savo dainą „Priesaika“.

Tai – kūrinys iš grupės albumo „Broliai“, skirto Lietuvos pokario partizanų kovai, tačiau dabar jis skamba ir ukrainietiškai. Pirmą kartą „Priesaikos“ žodžius savo kalba ukrainiečiai išgirdo praėjusį gruodį, kai „Skylė“ ir A.Smilgevičiūtė koncertavo Maidane. Tuomet ukrainietiškai buvo sudainuotas tik dainos priedainis.

Grįžę į Lietuvą muzikantai ukrainietiškai įrašė ir visą dainą, kurios tekstą į ukrainiečių kalbą išvertė poetė ir vertėja Marijana Kijanovska iš Lvovo, o dainos vaizdo klipą padėjo sukurti jauni Ukrainos kino menininkai, kameromis dokumentuojantys  protestus Kijeve, ir susibūrę į organizaciją „Babylon 13“.

Ši daina jau gyvai skambėjo Lietuvos atlikėjų paramos ir labdaros Ukrainai koncerte „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“, vykusiame Vilniuje vasario 2 d.

Vaizdo įrašas iš Maidano

Pilna dainos versija (nemokamas atsisiuntimas)

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

19 komentarų

 1. N:

  Kur gi ne, už įstojimą į gėjropą jie ten “kovoja”.

 2. Eimantas:

  Šauni grupė ir puiki daina. Šaunuoliai žadinkime tautinę mintį.

 3. Vanduo:

  Įkvepianti, vienijanti daina, labai tinkama dainuot visiems kartu. Beje ukrainietiškai skamba taip pat gerai kaip ir lietuviškai. Visai gražu būtų ją sugrot abiem kalbom ir per Vasario 16-osios koncertą.

 4. Ūla:

  Patiko daina ir skambėjo ji labai patriotiškai. Šaunuoliai lietuvaičiai

 5. Rimas:

  ukrainiečiai rodo drąsios ir valingos tautos pavyzdį visai Europai, o kalbant apie lietuvius, tai net į aikštes bijo išeiti pvz net per vasario 16d, plaukia pasroviui ir tik internete piktus komentarus laido, noriu paklausti, kur tie drąsūs lietuviai, kur ta pilietinė visuomenė, kurios prezidentė nejaučia? raginu lietuvius dalyvauti masiniuose renginiuose ir rodyti pilietinę poziciją už ką tauta pasisako !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė