Ukrainai – broliška lietuvių „Priesaika“ (video) (19)

Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvos roko grupė „Skylė“ ir dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, toliau reikšdami paramą dėl savo šalies laisvės kovojantiems ukrainiečiams, dovanoja jiems savo dainą „Priesaika“.

Tai – kūrinys iš grupės albumo „Broliai“, skirto Lietuvos pokario partizanų kovai, tačiau dabar jis skamba ir ukrainietiškai. Pirmą kartą „Priesaikos“ žodžius savo kalba ukrainiečiai išgirdo praėjusį gruodį, kai „Skylė“ ir A.Smilgevičiūtė koncertavo Maidane. Tuomet ukrainietiškai buvo sudainuotas tik dainos priedainis.

Grįžę į Lietuvą muzikantai ukrainietiškai įrašė ir visą dainą, kurios tekstą į ukrainiečių kalbą išvertė poetė ir vertėja Marijana Kijanovska iš Lvovo, o dainos vaizdo klipą padėjo sukurti jauni Ukrainos kino menininkai, kameromis dokumentuojantys  protestus Kijeve, ir susibūrę į organizaciją „Babylon 13“.

Ši daina jau gyvai skambėjo Lietuvos atlikėjų paramos ir labdaros Ukrainai koncerte „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“, vykusiame Vilniuje vasario 2 d.

Vaizdo įrašas iš Maidano

Pilna dainos versija (nemokamas atsisiuntimas)

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė