VU parodoje „Studijos 2014“: nuo studijų iki 3D spausdintuvo ir išmaniojo namo (3)

Paroda „Studijos 2014“ VU fizikų pasirodymas

Paroda „Studijos 2014“ VU fizikų pasirodymas

Vasario 6–8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks XII paroda „Studijos 2014“. Joje kartu su 193 mokymo organizacijomis iš 13 šalių dalyvaus ir Vilniaus universitetas.

Visas parodos dienas prie VU stendo parodų salėje Nr. 5 suteiksime naudingos ir išsamios informacijos apie priėmimo organizavimą, konkursinio balo sudarymą, mainų programų galimybes atliekant praktiką ar studijuojant užsienyje. Parodos lankytojai galės sužinoti apie įvairių rūšių finansinę paramą.

VU skirs dėmesio ir mokytojams, karjeros koordinatoriams bei tėveliams, jie galės dalyvauti seminare „Studijos – karjeros kelio pradžia ar pusiaukelė? Kaip padėti moksleiviui nepasiklysti“. Moksleiviams parengėme paskaitų – seminarų ciklą.

Parodų salėje Nr. 1 veiks aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų paroda. Joje Taikomųjų mokslų institutas pristatys išmaniojo kietakūnio apšvietimo technologiją: apšviečiamų paviršių spalvų sodrio kompiuterinį modeliavimą, valdymą ir simuliaciją, puslaidininkinių medžiagų optinio charakterizavimo holografinį modulį. Tai nauja matavimo technologija, kuri paremta greitų procesų stebėsena šviesa sužadintame puslaidininkyje, užrašant jame dinaminę hologramą.

Fizikos fakultetas pademonstruos išmaniojo namo sistemų valdymą M2M technologijomis. Parodos lankytojas galės prisijungti prie lokaliojo tinklo ir gauti IP adresą, atsisiųsti specialiai sukurtą aplikaciją ir ja valdyti namo sistemas. Be to, fizikai parodys, kaip panaudoti „Linux“ operacinės sistemos ir WiFi ryšį minikompiuteryje įvairiems mechanizmams valdyti nuotoliniu būdu.

Gamtos mokslų fakulteto Kartografijos centras pristatys svetainę geoportal.lt ir jos naudojimo galimybes.

Parodoje bus eksponuojamas ir VU fizikų sukurtas 3D spausdintuvas ULTIMAKER: bus galima paliesti juo čia pat pagamintus mikrometrinio tikslumo pavyzdinius funkcinius darinius.

Parodoje „Studijos 2014“ VU

Parodoje „Studijos 2014“ VU

„Mobilioji bioklasė“ – pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija šalies moksleivius supažindins su naujausiais biomokslų laimėjimais ir suteiks galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. Mokiniai ne tik išbandys tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atliks modernius biomokslų eksperimentus, atskleisiančius, kas yra DNR. „Mobiliąją bioklasę“ bus galima pasikviesti ir į savo mokyklą.

Matematikos ir informatikos fakultetas mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodai parengė pluoštą naujovių: belaides audiokolonėles, mobilią balsavimo sistemą, pridėtinę realybę, žmonių sekimo sistemą, balsu valdomą robotą. Parodoje bus galima susipažinti su VU palydovu „LituanicaSAT-1“ ir jį apžiūrėti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė