V.Kukulo monografijoje atsispindi plačiausias P.Širvio biografijos ir kūrybos atvaizdas (0)

kukulas pauliaus sirvio gyvenimas ir kurybaVasario 6 d. Rašytojų klube Vilniuje vyks poeto, literatūros kritiko Valdemaro Kukulo (1959–2011) studijos apie poetą Paulių Širvį pristatymas – „Pauliaus Širvio gyvenimas ir kūryba: ženklai ir pražvalgos“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Valdemaras Kukulas šią knygą rašyti buvo pradėjęs seniai, vertino ją kaip svarbųjį savo gyvenimo darbą, tačiau monografijos pasirodymo nesulaukė – rankraštį tvarkyti baigė ir leidyklai pateikė autoriaus žmona Deimantė Kukulienė. Vakaro metu knygą apie Paulių Širvį pristatys Algimantas Baltakis, Viktorija Daujotytė, Vainius Bakas, Valentinas Sventickas.

Poetas, literatūros kritikas Valdemaras Kukulas (1959–2011) studiją apie poetą Paulių Širvį (1920–1979) buvo pradėjęs seniai, vertino ją kaip svarbųjį savo gyvenimo darbą. Paskutiniaisiais metais (2010 rugsėjis – 2011 liepa) rašė ją ypač intensyviai, pranešė leidyklai tuoj baigsiąs. Mirtis buvo greitesnė. Tačiau knygą galima vertinti kaip beveik baigtą. Nespėta parašyti paskutinių bendrinamųjų puslapių ar pastraipų.

Rengiant panašias studijas spaudai autoriai paprastai koreguoja struktūrą, antraštes, tariasi su redaktoriais, siūlo iliustracijas ir pan. Šiuo atveju tokios galimybės jau nebuvo, tad ir redakcinis darbas darytas su deramu atsargumu. Pasirodė verta knygą baigti 1990–1994 metais rašytu ir niekur neskelbtu tekstu apie paskutinį P. Širvio rinkinį. Rankraštį tvarkė ir leidyklai pateikė autoriaus žmona Deimantė Kukulienė.

Ši knyga – plačiausias P. Širvio biografijos ir kūrybos atvaizdas, prisodrintas žinių, legendų, liudijimų, persmelktas tyrinėjimo aistros. Knyga iliustruota nuotraukomis, parengta asmenvardžių rodyklė.

Paulius Širvys (1920–1979) – Lietuvos poetas, virtęs savotiška legenda. Nuo jaunystės rašė lyrinius eilėraščius; karas, tėviškė, meilė – svarbiausios poezijos temos. Jo kūrybai būdingas tyro, stipraus jausmo poetizavimas, graudžių ir humoristinių intonacijų jungimas, tautosakiniai motyvai, liaudies dainų poetika. Eilėraščius skelbti pradėjo nuo 1947 metų.

Poeto biografija labai marga. Mirus tėvams, P. Širvys vaikystę praleido vaikų namuose, baigė dvimetę Salų žemės ūkio mokyklą. 1940–1941 m. mokėsi Vilniaus pėstininkų karo mokykloje, prasidėjus karui kovojo Raudonojoje armijoje, du kartus buvo patekęs į vokiečių nelaisvę, atsidūręs karo belaisvių mirties stovykloje, iš kurios pabėgo. Sugautas ir išsiųstas į Vokietiją darbams, iš ten bėgo tris kartus. Dalyvavo mūšiuose šiaurės Lietuvoje ir Kurše, buvo sužeistas. 1945 m. rudenį iš kariuomenės paleistas. Nuo 1946 metų dirbo įvairių laikraščių redakcijose Rokiškyje, Pandėlyje, Merkinėje, vėliau dirbo savaitraštyje „Literatūra ir menas“, žurnalų „Genys“, „Moksleivis“ redakcijose. 1957 metais Maskvoje baigė aukštuosius literatūros kursus. 1967–1969 metais dirbo Klaipėdos žvejybos laivyne jūreiviu, vėliau tolimojo plaukiojimo laivo vairininku.

Monografijos apie Paulių Širvį pristatymas vyks Rašytojų klube Vilniuje (K. Sirvydo g. 6), vasario 6 d., 17.30 val. Dalyvaus poetas Algimantas Baltakis, literatūrologė  prof. Viktorija Daujotytė, knygos redaktorius Vainius Bakas, knygos leidėjas, literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė