Kaune vyks stiklo parodos „Lietuvos didieji kunigaikščiai ir pasakų motyvai“ atidarymas (0)

Stiklo paroda PlaktasVasario 6 d., ketvirtadienį, 16 val. vyks stiklo parodos „Lietuvos didieji kunigaikščiai ir pasakų motyvai“ atidarymas. Parodoje eksponuojami Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dekoratyvinės plastikos katedros stiklo specializaciją baigusių studenčių Astos Cikanavičiūtės ir Birutės Mileškaitės darbai. Parodos kuratorė Dekoratyvinės plastikos katedros vedėja, docentė Sigita Grabliauskaitė.

Atidarymo metu sutartines giedos grupė „Kadujo“.

Stiklo kūriniai, kaip ir viskas aplinkui, turi savo istoriją. Ši paroda Jums primins apie tolimą praeitį, kuomet tik pradėjo formuotis LDK valstybė. Kai kunigaikščiai valdė Lietuvą, o jiems sapnus, ateitį padėjo išaiškinti žyniai. Čia ne vien žmonės, bet ir vilkai, kiti miško žvėrys, vaizduojami lietuvių liaudies pasakose, o Lietuvos valdovai iškyla stiklinio pergamento puslapiuose….

Parodoje eksponuojami du skirtingi diplominiai darbai (vadovė doc. Sigita Grabliauskaitė), kurie savo tema artimi vienas kitam, bei atskleidžia stiklo technologijų galimybes ir įvairoves.

Astos Cikanavičiūtės dekoratyvinė stiklo kompozicija „Didingiausi Lietuvos kunigaikščiai“ – tarsi vadovėlis, kuriame pateikiami ne vien portretai, bet ir trumpi, glausti kiekvieno kunigaikščio CV. Čia tyrinėjama valdovų kilmė ir reikšmė, LDK pilys ir heraldinis palikimas, taip pat kunigaikščių portretai. Šis darbas atlieka ne tik dekoratyvinę funkcija, bet ir informatyvią.

Birutė Mileškaitė dekoratyvine stiklo objektų kompozicija „Pasakų motyvai“ atskleidžia stebuklų pasaulį. Čia gyvūnai kalba vieni su kitais, susidraugauja ir vieni iš kitų mokosi. Šios Lietuvių liaudies pasakos yra gerai pažįstamos mums visiems, todėl nostalgiški jausmai apima vos pamačius mažuosius pasakų personažus.

Tradiciškai laikoma, kad istorijos objektas yra dokumentuota žmonijos patirtis, todėl laikotarpis iki rašytinių šaltinių atsiradimo dažnai vadinamas priešistore arba proistore. Istorija turi didžiulę reikšmę tautų, bendruomenių, kultūrų ir bet kokių kolektyvinių grupių bendrumui ir tapatumui užtikrinti. Istorija primena mums tuos praeities įvykius ir aplinkybes, be kurių mes nežinotume, kas iš tikrųjų vyksta dabar.

Renginys vyks P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus Gotikinės menės rūsyje (L. Zamenhofo g. 12) Kaune.
Paroda veiks nuo vasario 4 d. iki kovo 10 d.

Renginys nemokamas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė