Baltų kultūros ir religijos mokykloje – naujos paskaitos (13)

Baltų kultūros ir religijos mokykla | Alkas.lt nuotr.

Baltų kultūros ir religijos mokykla | Alkas.lt nuotr.

Kovo 2 d. 11 val. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) Lietuvos Romuva pratęs Baltų kultūros ir religijos mokyklos užsiėmimus. Tą dieną su baltų religijos ir mitologijos esmėmis  supažindins dr. Nijolė Laurinkienė ir dr. Dainius Razauskas.

Šį kartą Baltų kultūros ir religijos mokyklos dalyvių lauks rinktinė programa. Etnologė, tautosakininkė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Nijolė Laurinkienė pristatys savo naująją monografiją, skirtą deivei Žemynai ir papasakos apie šios deivės svarbą protėvių tikėjime, jos gerbimo ritualus ir svarbiausius įvaizdžius.

Antroji Baltų kultūros ir religijos mokyklos paskaita – tai dr. Dainiaus Razausko paskaitų ciklo apie baltų religiją tęsinys. Dr. Dainius Razauskas Rusijos mokslų akademijos Slavistikos institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Mitologinių sąvokų leksinė-semantinė analizė: „žuvies“ simbolika baltų-slavų tradicijoje (atsižvelgiant į indų-iranėnų duomenis) (2005)”. Nuo 2007 metų dirba Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, yra žurnalo „Liaudies kultūra“ vyresnysis redaktorius. Pagrindinė tyrimų sritis – lietuvių, baltų (ir plačiau) mitinis pasaulėvaizdis.

Baltų kultūros ir religijos mokykla

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė