Poetui Vladui Braziūnui įteikta Bernardo Brazdžionio premija (nuotraukos) (2)

Poetui Vladui Braziūnui įteikta Bernardo Brazdžionio premija | Kaunas.lt nuotr.

Poetui Vladui Braziūnui įteikta Bernardo Brazdžionio premija | Kaunas.lt nuotr.

Prieš trejus metus Kauno miesto tarybos sprendimu įsteigta Bernardo Brazdžionio premija šįmet atiteko poetui Vladui Braziūnui už eilėraščių knygą „Fontes amoris“.

10 tūkst. litų dydžio premija kasmet teikiama rašytojams, literatūrologams už per pastaruosius dvejus metus parašytus aukšto meninio lygio kūrinius.

„Šia premija ne tik deramai pagerbiame Lietuvai nusipelniusį rašytoją, poetą, bet ir prisidedame prie „Tautos šauklio“ atminimo įamžinimo. B. Brazdžionio premija yra prestižinė“, – sako Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Pagerbti B. Brazdžionio premijos laureatą atvyko Seimo narės Rasa Juknevičienė ir Dalia Teišerskytė, Kauno miesto mero pavaduotojai Vytautas Vasilenko, Vasilijus Popovas, keletas miesto tarybos narių, administracijos atstovų, įvairių kūrybinių organizacijų atstovų.

„Rašysiu tau iš riedulių ir druskos krašto iš vidurio dangaus, iš kovo ydų rašysiu kol lietuviški etruskų rašmens pradės trupėt iš dieviško pavydo…, – V. Braziūno eilėmis į susirinkusiuosius kreipėsi B. Brazdžionio literatūrinės premijos skyrimo komisijos pirmininkas, rašytojas Gediminas Jankus.

„Gerbiamieji, šiuo poeto, vertėjo, eseisto Vlado Braziūno posmeliu iš naujausio rinkinio ‚Fontes amoris“ pradedu Bernardo Brazdžionio literatūrinės premijos skyrimo komisijos žodį, tuo pačiu be ilgų slapukavimų ir išvedžiojimų jau išsyk paskelbdamas sprendimą – šį kartą premija skiriama Vladui Braziūnui būtent už poezijos rinkinį „Fontes amoris“ („Meilės šaltiniai“). Komisija, sudaryta miesto savivaldybės tarybos, iš trijų Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus tarybos narių ir dviejų savivaldybės atstovų (tai poetas, kultūrologas, Rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas, poetas, eseistas, savaitraščio „Nemunas“ vyriausiasis redaktorius Viktoras Rudžianskas, poetė, prozininkė Lina Navickaitė-Greičiuvienė, ilgametė nenuilstanti kultūros puoselėtoja Vida Jasaitytė ir aš, Gediminas Jankus, komisijos narių valia dar ir pirmininkaujantis), susipažinę su pateiktais premijai kūriniais (Laimono Inio apysaka „Kiekvienoje kišenėj pavasarių šimtas“, Viktorijos Daujotytės monografija „Boružė, ropojanti plentu“ ir Vlado Braziūno poezijos rinkiniu „Fontes amoris“) nusprendė Bernardo Brazdžionio literatūrinę premiją skirti Vladui Braziūnui ne tik už lietuvybės, pilietiškumo tradicijų tęsimą ir puoselėjimą, bet ir už „Fontes amoris“ išreikštą archajinę lietuvių kalbos ir baltiškosios pasaulėjautos ir pasaulėkūros sąsają su antikine tradicija, už amžinųjų vertybių ir būties temų aktualinimą mūsų kultūros ir patirties kontekste.“, – kalbėjo G. Jankus.

„Galų gale poeto „meilės šaltiniai“ tokie gyvybingi, betrykštantys iš sielos gilumos, nepaliekantys abejingų – juk tai meilės Tėvynei, kalbai, istorijai šaltiniai. Įvairios versmės, bet jas vienija Meilė tikrajam dvasios gyvenimui. Bernardo Brazdžionio premija skiriama jau trečią kartą, galima teigti, kad ji jau tampa reikšminga ne tik poeto pagerbimui, bet ir literatų iškiliems kūriniams. Pirmuoju šios literatūrinės premijos laureatu tapo poetas Petras Palilionis už knygą „Tautos šauklio aidai. Etiudai apie poetą Bernardą Brazdžionį“, pernykščiai laurai teko poetei, prozininkei Aldonai Ruseckaitei už biografinį romaną „Šešėlis JMM“. O šiemet komisijos vardu nuoširdžiai sveikinu Vladą Braziūną, Bernardo Brazdžionio literatūrinės premijos laureatą. Sveikinu ir džiaugiuosi pakylėjančiu, skaidrinančiu rinkiniu „Fontes amoris“, verčiančiu kiekvieną skaitantį ar klausantį paieškoti ir savo tikrųjų Meilės šaltinių“, – savo kalbą užbaigė komisijos pirmininkas, rašytojas G. Jankus.

„Gerbiamieji, noriu pasidžiaugti, kad minėdami 107-ąsias B. Brazdžionio gimimo metines įteikiame šią premiją poetui V. Braziūnui. Ši premija įgauna skambesį ne tik Kaune. B. Brazdžionis žadino ne tik kauniečius, bet ir visą tautą. Premijai lėšos skiriamos iš miesto biudžeto, tačiau manau, kad prie to prisidės ir Kultūros ministerija. Labai svarbu puoselėti lietuvybę ir baltiškąsias sąsajas, kad nepasimestume globaliame pasaulyje. Sveikiname poetą V. Braziūną, – kalbėjo meras A. Kupčinskas.

„Dėkoju kauniečiams, įvertinusiems mano kūrybą. Su B. Brazdžioniu mane sieja Šiaurės Lietuvos kraštas. Mano plačioje giminėje yra ir Brazdžionių, galbūt mes net tolimi giminės. Malonu, kad jūs įsteigėte B. Brazdžionio premiją – tuo pagerbėte tautos dvasią“, – dėkodamas sakė laureatas, poetas V. Braziūnas.

Po to susirinkusieji išklausė Vlado Braziūno ir Petro Vyšniausko poezijos ir muzikos kompoziciją.

„B. Brazdžionio premija – tai rimtas dėmesys mūsų literatūrai. Ši premija yra prestižinė. Malonu, kad ji paskirta V. Braziūnui. Jo poezija skleidžiasi kalboje. V. Braziūnas yra poetas, kuris savo kūryba ir veikla yra pilietiškiausias ir ryškiausiai besireiškiantis žmogus. Džiaugiuosi komisijos sprendimu, sveikinu poetą“, – sakė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas.

Poetą sveikino Seimo narės R. Juknevičienė ir D. Teišerskytė, B. Brazdžionio premijos steigimo iniciatorius, Kauno meno kūrėjų asociacijos pirmininkas poetas Petras Palilionis, Maironio lietuvių literatūros direktorė A. Ruseckaitė, „Nemuno” žurnalo vyriausiasis redaktorius Viktoras Rudžianskas ir jo pavaduotoja Gražina Petrošienė, B. Brazdžionio pagrindinės mokyklos direktorė Danguolė Miškinienė, poetė Daiva Čepauskaitė ir kt.

Originalų sveikinimą žodžiais ir muzikos garsais pateikė saksofonininkas P. Vyšniauskas. Jo sveikinimo garsai nuo lėtų ir lyriškų išaugo į rėksmingus, o baigėsi „Ilgiausių metų“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė