Kviečia paroda „Gėle žydėjau“ Aukštaitijos nacionaliniame parke (0)

Ginučių piliakalnio vaizdai | I.Šimonienės piešinys

Ginučių piliakalnio vaizdai | I.Šimonienės piešinys

Aukštaitijos nacionalinis parkas šiais metais švenčia savo veiklos brandaus amžiaus jubiliejų. Per 40 metų parko veikloje dalyvavo nemažas pulkas žmonių, daugelis jų paliko savo pėdsaką. Viena iš jų buvo ilgametė parko darbuotoja Irena Šimonienė, dirbusi Aukštaitijos nacionaliniame parke daugiau kaip du dešimtmečius. Kviečia į pirmąjį parko 40-mečiui skirtą renginį – šviesios atminties buvusios parko darbuotojos Irenos Šimonienės atvirukų parodą „Gėle žydėjau“.

Kur beprisiliesdavo jos darbščios kūrybingos rankos, viskas nušvisdavo naujom spalvom. Jos rankų darbu sušildyti kvietimai ir atvirukai džiugino ne tik mūsų parko darbuotojus, bet ir svečius.

Ginučių, Pilalės ir Puziniškio piliakalnių stenduose Irenos akvarelės atskleidė šių objektų grožį ir istorinę vertę taip, kaip jokia kompiuterinė grafika nesugebėtų pavaizduoti. Reškutėnų gamtos klasėje Irenos nutapytos panoramos vaizduoja miškų, pelkių, pievų ir ežerų bendrijas su mažiausiais gyvūnėliais. Kiekviena spalva, kiekviena detalė suderinta su gamtos žinovais. Jos kurtomis dekoracijomis kasmet puošėsi parke vykstančių švenčių scenos.

Irena daug metų braižė parko ežerų schemas, apipavidalindavo parko stendus ir ženklus. Jos grafikos darbai iliustruoja parko bukletus ir kitus leidinius, Loretos ir Lino Stanaičių eilėraščių knygelę. O jos paveiksluose pražydusios obelys, Palūšės bažnytėlė, Aukštaitijos nacionalinio parko kaimai, kaimeliai džiugins mūsų akis dar ne vienerius metus, kaip ir likusi nuostabaus grožio atvirukų kolekcija…

Aukštaitijos nacionalinis parkas, šiais metais minėdamas savo veiklos keturiasdešimtmetį, vasario 7 d. 15 val. kviečia visus dalyvauti Irenos Šimonienės parodos atidaryme Palūšės bibliotekoje. Paroda veiks vasario 7–24 d.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė