Jūriniai ereliai yra dažni svečiai Kuršių nerijoje (0)

A.Razmo nuotr.

A.Razmo nuotr.

Kuršių nerijos nacionaliniame parke šalia Juodkrantės užfiksuotas žieduotas jūrinis erelis (Haliaeetus albicilla), atkeliavęs iš kito marių kranto. Tai gana retokas paukštis visoje Europoje, bet jų populiacija paskutiniu metu daugelyje šalių atsistato, įskaitant ir Lietuvą.

Jūrinis erelis – tai labai stambus ir ir vienas didžiausių Lietuvos plėšriųjų paukščių atstovas. Jūrinių erelių patelės pastebimai didesnės už patinėlius. Jūrinių erelių kūno ilgis nuo 70 iki 92 cm ilgio. Išskėstų sparnų ilgis 193–245 cm.

Kuršių nerijos nacionaliniame parke žieduotą jūrinį erelį nufotografavo Antanas Razmas. Nustatyta, jog šį erelį 2013 m. gegužės mėnesį Šilutės rajone, netoli Kintų tvenkinio sužiedavo  D.Dementavičius. Žiedavime dalyvavo ir operatorius M.Survila. Tai vienas iš dviejų lizde išaugusių jauniklių. Kartais lizduose išauga ir trys jūrinių erelių jaunikliai.

Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje gyvena ne tik pavieniai, migruojantys jūriniai ereliai, bet ir šešios poros, iš kurių 3 – 4 kasmet sėkmingai išperi. 2013 m. apžieduoti aštuoni jaunikliai. Įsibėgėjus žiemos šalčiams šie paukščiai maisto ieškosi šalia ledo properšų.

Įrašytas į Lietuvos raudonosios knygos 3(R) kategoriją. Lietuvoje tai sėslūs ir perintys paukščiai, nors jų pagausėjimas reguliariai pastebimas per migracijas ir žiemojimo metu. Aptinkami visoje Lietuvoje, nors gausiausi Lietuvos vakaruose aplink Kuršių marias.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė