D.Grybauskaitė apie savo praeitį prabilo socialiniame tinkle „Facebook“ (19)

Dalia Grybauskaitė | Prezidentūros nuotr.

Dalia Grybauskaitė | Prezidentūros nuotr.

Apie dalyvavimą Prezidento rinkimuose paskelbusi valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė antradienį pareiškė, kad jos tėvas nebuvo NKVD seržantas, o ji pati nepriklausė Mykolo Burokevičiaus vadovaujamai Lietuvos komunistų partijai (LKP).

Apie tai D. Grybauskaitė paskelbė savo socialiniame puslapyje „Facebook“.

„Paskelbusi apie tai, kad sieksiu prezidento posto, sulaukiau ne tik palaikymo, bet ir klausimų, susijusių su mano biografija. Todėl dar kartą mėginsiu atsakyti tiems, kurie sukluso girdėdami įvairų skleidžiamą melą apie mane“, – rašo D. Grybauskaitė.

Ar „kolaboravau“ su M. Burokevičiaus partija po 1990.03.11?

Ne, nes dar 1989 gruodžio mėn. prisijungiau prie atskilusios LKP (kuriai vadovavo A. M. Brazauskas ) ir gavau laikiną pažymėjimą. O 1990.06 apsisprendžiau nutraukti dalyvavimą bet kokioje partinėje veikloje. Šiuos 23 metus nebuvau jokios partijos nare.

Kodėl likau dirbti partinėje mokykloje po 1990.03.11?

1990.03.11 Vyriausybės potvarkiu aukštoji partinė mokykla buvo perduota Vilniaus pedagoginiam institutui. Tačiau jau kovo 25 d. patalpose įsitvirtinus rusų kariuomenės daliniams, išėjau atostogų ir pradėjau ieškoti darbo. Ir 1990 birželio mėnesį galutinai išėjau iš šios įstaigos, o jau rugpjūtį pradėjau dirbti Lietuvos Ekonomikos ministerijos Ekonomikos institute.

Ar tiesa, kad mano tėvas esą buvo NKVD seržantas?

Netiesa. Pokario metais būdamas 17–18 metų dirbo gaisrininku. Tokį patvirtinimą gavau iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė