Bus pristatyta tremtinio R.Racėno knyga „Į mielą šalį Lietuvą“ (0)

Rimvydo Racėno knygos pristatymas

Rimvydo Racėno knygos pristatymas

Vasario 6 d., ketvirtadienį, 16 val. Vilniuje, Lietuvos gyventojų rezistencijos ir genocido tyrimo centre, Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F) vyks Rimvydo Racėno knygos „Į mielą šalį Lietuvą“ pristatymas. Jame dalyvaus knygos autorius, bus rodomos dokumentinio filmo „Išgelbėti ateitį“ ištraukos, dalijamasi prisiminimais, koncertuos Genocido aukų muziejaus darbuotojos.

Knygos autorius R. Racėnas – buvęs tremtinys, ekspedicijų į tremties vietas ir paminklų statymo organizatorius, penkių knygų ir daugiau nei penkiasdešimties publikacijų tremties tema autorius. Naujausioje jo knygoje remiantis autentiškais atsiminimais ir archyvine medžiaga pateikiamos tremtinių bėglių ir našlaičių pargabenimo į Lietuvą istorijos.

Pirmojoje knygos dalyje pasakojama apie nelegalų tremtinių grįžimą į Lietuvą, o antrojoje supažindinama su legaliu tremtinių vaikų našlaičių pargabenimu į Tėvynę. Kadangi apie šias ekspedicijas ir už jas atsakingus asmenis visuomenė dar mažai žino, knygoje stengtasi kuo išsamiau papasakoti apie pasiaukojusius ekspedicijų vadovus, kurie, vedami artimo meilės, vyko į tolimas ir pavojų kupinas keliones, kad parvežtų į Tėvynę nuo jos atskirtus ir svetimoje žemėje vargstančius našlaičius.

Leidinys iliustruotas nuotraukomis ir autentiškų dokumentų faksimilėmis.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė