Grupė „Skylė“ Vasario 16-ąją rengia ypatingą pasirodymą (video, nuotraukos) (0)

Vėliava96-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės Vilniuje bus paminėtos išskirtiniu roko grupės „Skylė“ koncertu „Broliai“. Tai dalis Vasario 16-osios pilietinei šventei skirto muzikos renginio „Auszra 16“, kurį kasmet rengia nepriklausoma muzikos leidykla „Dangus“. Populiari šalies poetiško roko grupė „Skylė“ pasirodys ne tik su dainininke Aiste
Smilgevičiūte, bet ir su kitais solistais, bei specialiai suburtu Juodaragio genties savanorių choru.

Partizaniškos „Skylės“ albumo „Broliai“ dainos tuo pačiu primins ir Laisvės kovotojų Vasario 16 d. deklaraciją, priimtą Lietuvos partizanų vadų suvažiavime lygiai prieš 65-erius metus – 1949 m.

Kompozitorius Rokas Radzevičius su Aiste Smilgevičiūte ir grupe „Skylė“ didingą patriotizmo, kovos ir meilės dainų albumą „Broliai“ išleido prieš trejetą metų, jo kūrinių eilės jaunimo tarpe jau spėjo tapti beveik folkloru. Tačiau pilna koncertinė „Brolių“ programa, kaip vientisas muzikinis dramaturginis kūrinys, iki šiol Vilniuje buvo
parodytas tik kartą. Todėl muzikos kolektyvas kartu su leidykla „Dangus“ nutarė pristatyti „Brolių“ kūrinius kaip visumą tradiciniame Nepriklausomybės dienos renginyje. Tai ne tik Lietuvos partizanams atminti skirtas albumas, tai meno kūrėjų kvietimas veikti, kurti, kovoti „už Žemę, kurioje visi prasidėjom“, puoselėjant ją, kuriant orią ir pilietišką visuomenę.

Keletą „Brolių“ dainų kartu su „Skyle“ atliks Veronika Povilionienė, grupių „Ugniavijas“, „Marga muzika“ dainininkai ir kiti atlikėjai. Muzikinei programai antrins teminės vaizdo grafikos projekcijos ir apšvietimo dramaturgija.

Ypatingu koncerto akcentu taps jungtinis jaunimo choras, suburtas iš festivalio „Mėnuo Juodaragis“ organizatorių ir savanorių, bei kitų dainingų piliečių. Prie šio choro prisijungė ir keliolika grupės gerbėjų, kuriuos atrinko patys muzikantai.

„Tai savotiška pilietinė iniciatyva, – kviečiame prisijungti visus, kam mūsų dainos artimos. Šiuo atveju mums itin svarbus dainuojančių žmonių nuoširdumas, – tai turėtų kūriniams suteikti ypatingos jėgos ir grožio,“ – sako idėjos autorius Rokas Radzevičius.

Vasario 16-ajai skirtas renginys „Auszra 16“ šiemet rengiamas vienuoliktą kartą. „Kasmet šis įvykis vis kitoks, tiek savo muzika, tiek vyksmo erdve, – teigia rengėjai. – Šįkart tai bus didelis koncertas Teatro arenoje, siekiantis suburti laisvus, pilietiškus, savo Tėvynę be etikečių mylinčius žmones. Vasario 16-oji primena ne tik istoriją, bet ir naujus Nepriklausomybės iššūkius, kuriuos galime kartu įveikti su ryžtu ir meile spinduliuojančiomis „Brolių“ dainomis.“

Renginys prasidės 18.30 val. Tautiška giesme. Teatro arenos (Olimpiečių g. 3), durys bus atidaromos 17.30 valandą. Bilietų kainos simbolinės – 20 Lt ir 30 Lt (sėdimos vietos) – juos galima įsigyti iš anksto „Ticket pro“ kasose ir internetu. Vaikams iki 12 m. įėjimas nemokamas.

Koncertą organizuoja nepriklausoma muzikos leidykla „Dangus“. Pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kultūros ministerija. Renginio pavadinimas „Auszra“ atkartoja autentišką 1883 m. aušrininkų laikraščio pavadinimą, tapusį pirminiu XX a. pradžios lietuvių tautinio atgimimo simboliu.

httpv://youtu.be/Imy9Zp9bJgM

httpv://youtu.be/QtWdbSe4fN4

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė