Ale tai kad pragyda gaideliai Salaki šiais metais! (nuotraukos, video) (0)

E.Sadauskatės nuotr.

E.Sadauskatės nuotr.

„Nu, pirma akis… gerai – atmerkta… untra akis… atsmerkė ir untra… sąžinė kėp ir lieptų jau ridentis iš lovas, a dušela da teip saldžiai pasnaustų. Misliu… mhm… subata… saula pra lungų žibina, diena bus graži, ale jaučia širdis – šalta – gerai, kad nauji vailakai šviečia kupmi bestavėdami (nusraminu, kad kojas tikrai nunušals). Misliu taliau – subata, sausią mėnuo, sausią dvidešimt pinkta… kad tavi kur griausmas – nė nepajaučiau, kad jau stoviu pre lovas: gi šindei par mum visas rajonas suvažiuoja! „Gieda gaideliai“! Sulig šitu misliu runkas pačias pradėja tiestis tautinią undaroką link… lakiu…“ – mintimis dalijosi Rasa Lukošiūnaitė, Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro Salako teritorinio padalinio vadovė.

Tądien, sausio 25 dieną, Salako miestelis sulaukė gausaus būrio svečių iš Antalieptės, Smalvų, Zarasų, Suvieko, Samanių. Mielų svečių, kurie čia nesilankė jau du metus (mat, pernai sueiga „Gieda gaideliai“ buvo iškeliavusi į Dusetas).

Venas po kito scenoje pasirodantys kolektyvai dovanojo žiūrovams smagius pasirodymus kas su dainomis, pasakojimais, kas su muzika, šokiais ir pajuokavimais. Dauguma jų buvo skirtos 2014-ųjų metų Dainų šventės folkloro dienai, kurios tema laimė.

Koncertą vedė mergos iš Salako – Dalia ir Reda. O jau judviejų už liežuvio traukti tikrai nereikėjo – ir valdžią pakalbino, ir dalyvius prajuokino, o pačios ne tik dainavo, bet ir šokti su visais siūlėsi.

Paskutinį sausio šeštadienį gaideliai Salake giedojo taip garsiai, kad net miegantį barsuką ant kito šono pasuko.

Kaip Salako mergos sakė atsisveikindamos: „Nepamirškit paskūrent pečiukų, šiltai apsiaut kojų ir atait festivalin kitais metais!”

httpv://youtu.be/OGRvesORvzk

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė