Artėja festivalis „Iš kartos į kartą“ Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti (5)

„Iš kartos į kartą“  plakato fragmentas

„Iš kartos į kartą“ plakato fragmentas

Kauno kasmetinis festivalis „Iš kartos į kartą“ vėl kviečia visus kartu paminėti Vasario 16‑ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Šiais metais pagrindinis dėmesys bus skirsimas XVIII amžiaus Lietuvos įvykiams, kurie buvo svarbūs tiek Lietuvai, tiek ir kitoms Europos valstybėms.

Festivalis prasidės doc. dr. Rūsčio Kamuntavičiaus paskaita „Lietuva 1700‑aisiais“. Dr. Liudas Glemža supažindins su „Abiejų Tautų Respublikos žlugimo priežastimis: faktais ir interpretacijomis“, o Eduardas Brusokas paskaitos „1794 m. Kosčiuškos sukilimas“ metu primins kaip buvo stengiamasi išsaugoti Abiejų Tautų Respubliką, išsaugoti nepriklausomybę. Būtent Kosčiuškos sukilimo karys, šaunantis iš patrankos šalia Aušros vartų, pavaizduotas šių metų festivalio plakate. Prof. dr. Valdo Rakučio paskaita „1514 m., Oršos mūšis“, kuriam šie metai yra jubiliejiniai 500-ieji, dar kartą visiems primins, kad mes turime kuo didžiuotis ir į ką lygiuotis.

Šių metų festivalyje numatytos ir kelios naujovės, tai: įvairius laikotarpius pristatančių karo istorijos klubų pasirodymai ir protų kovos, kuriose Lietuvos istorijos ir etnografijos mėgėjai ir ne tik, galės patikrinti savo žinias. Rekonstrukcijos renginyje dalyvaus šie karo istorijos klubai: Kauno pavieto laisvieji šauliai, Viduramžių pasiuntiniai, Kauno karo istorijos klubas, LDK Varčiai, Jaunieji Lietuvos patriotai, Karo paveldas, Fuzilierius.

Kaip ir kiekvienais metais festivalio kulminacija š.m. vasario 16 d.– patriotinis koncertas „Iš kartos į kartą“. Jums koncertuos Lietuvos pagoniško metalo pasididžiavimas – grupė „Obtest“, patriotinio roko grupė „Baltas Triukšmas“, lietuviško hardroko pionieriai – grupė „Piligrimas“, folkroko grupė „Midula“ ir tradicinio folkloro grupė „Kadujo“.

Šių metų festivalio programoje kiekvienas neabejingas savo valstybės ateičiai, besididžiuojantis garbinga Lietuvos istorija ras jį dominantį renginį.

Kviečiame visus vasario 4-16 d. į festivalį „Iš kartos į kartą“ paklausyti žinomų lektorių paskaitų apie Lietuvos istoriją, padiskutuoti, pasidalinti savo nuomone su bendraminčiais, susipažinti su karo istorijos klubų dalyviais bei paklausyti Lietuvos muzikos grupių, kurių muzikinė kūryba semiasi idėjų iš Lietuvos kultūros ir istorijos lobyno.

Is-kartos-i-karta-K100

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė