Mokyklų vadovai turėtų pasirūpinti, kad vaikai nešaltų (0)

Qualteach.com nuotr.

Qualteach.com nuotr.

Lietuvoje nusistovėjus šaltiems ir žvarbiems orams Vilniaus visuomenės sveikatos centras gauna tėvų skundų dėl per žemos temperatūros Vilniaus mokyklose. Reaguodami į šiuos pranešimus specialistai vyksta į mokyklas ir atlikę matavimus, įsitikina, kad temperatūra iš tiesų nesiekia ugdymo procesui tinkamos temperatūros.

Pagal visuomenės sveikatos saugos reikalavimus, mokyklų ugdymo klasėse temperatūra šildymo sezono metu turėtų būti ne mažesnė kaip 18 °C . Koridoriuose, laiptinėse, sporto salėse ji gali būti žemesnė – iki 15 °C.  Visgi pastarosiomis šaltomis dienomis atlikus kai kurių Vilniaus mokyklų patikrinimus, nustatyta, kad kai kuriose ugdymo patalpose (klasėse) temperatūra siekia 12–14 °C.

„Tokiomis sąlygomis mokiniai negali būti ugdomi. Esant per žemai patalpų oro temperatūrai ne tik iškyla didesnė grėsmė peršalti bei sumažėjus organizmo atsparumui susirgti įvairiomis užkrečiamosiomis ligomis, bet ir prastėja ugdymo proceso kokybė. Mokiniai negali susikaupti, lėtėja mąstymas“, – teigia Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė.

Vilniaus visuomenės sveikatos centras kreipėsi tiek į patikrintų mokyklų vadovus, tiek į mokyklų steigėją – savivaldybę, atkreipdamas dėmesį, kad šiuo metu ugdymo veiklos sąlygos neatitinka reikalavimų.

„Mokyklų vadovams nurodėme ugdymo procesą organizuoti tik tose mokymo patalpose, kuriose patalpų temperatūra siekia 18 °C. Vilniaus miesto savivaldybės paprašėme įpareigoti įmones, atsakingas už mokyklų šildymą, nedelsiant padidinti ugdymo įstaigų šildymą“, – teigia A. Razmienė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė