Indoeuropietiškų šaknų paieškos objektų, muzikos ir kvapų spektaklyje „Vėjų motė“ (1)

Stalo teatro spektaklis „Vėjų motė“

Stalo teatro spektaklis „Vėjų motė“

Vasario 2 d., sekmadienį, 13 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, „Stalo teatras“ rodys Saulės Degutytės monospektaklį „Vėjų Motė“.

Aktorė, režisierė S. Degutytė ir kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė spektaklyje ieško indoeuropietiškų šaknų, linksta į mitologiją ir paprastomis priemonėmis – objektais, kvapais ir muzika – kuria intensyvų veiksmą. Spektaklis „Vėjų Motė“ – tai  pasakojimas apie „trečio brolio“ kelią į Svajonių šalį. Vaidinimas moko ryžto ir kantrybės: jei žmogus labai ko nors nori, jis įveikia kliūtis ir pasiekia tikslą.Veikėjas – „trečio brolio“ lėlė – veikia mitinėje, sakralioje erdvėje. Jis sutinka keturis vėjus, kurie įkūnija keturis elementus – žemę, vandenį, ugnį ir orą. Vėjas atpučia herojui ir keturias mergeles. Spektaklyje svarbus archetipinių gyvūnų – vilko, žuvies, skruzdės ir vanago – vaidmuo. Vėjų Motė, kaip visa apimanti pradžia ir pabaiga, budi, stebi personažus ir veikia juos.

Išskirtinis spektaklio bruožas – kvapai. Interaktyviu kvapų pateikimu bei muzikos (įrašyto bei gyvo garso) priemonėmis sustiprinamos nuotaikos, emocijos, įprasminami objektai ir aplinka, į kurią atkeliauja personažas.
Spektaklyje naujoviškai žvelgiama į kalbą. Lietuvių liaudies sutartinėms būdingais garsažodžiais praturtinti tekstai tampa dar vienu savarankišku objektu, vaizdžiai atskleidžiančiu pasakojimo turinį.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. MAMA:

    PUIKU. ĮVAIRIAIS KULTŪRINIAIS REIŠKINIAIS GAIVINKIME IR SKLEISKIME PRIGIMTINĘ KULTŪRĄ, TAIP IŠREIKŠDAMI BALTIŠKĄ SAVASTĮ.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė