Vilniuje prasidėjo mokymai lietuvių kilmės Pietų Amerikos jaunuoliams (0)

Švietimo ir mokslo ministerijos nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerijos nuotr.

Šią savaitę Vilniaus lietuvių namuose prasidėjo mokymai Pietų Amerikos lietuvių kilmės jaunuoliams. 25 savaites jie mokysis lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos ir geografijos, etnokultūros, tikybos. Mokytis šių dalykų į Lietuvą atvyko trys argentiniečiai: Jimena Chizas, Catalina Melnesiuk ir Rodrigo Salto bei du urugvajiečiai: R. Martines (Rodrigo Martinez) ir A. Vrom (Alejandro Brom).

Jaunuolių tikslai įvairūs, bet visi jie norėtų geriau susipažinti su protėvių šalimi, išmokti jų kalbą, o grįžę labiau įsitraukti į lietuviškas bendruomenes. Pvz., Rodrigo Salto, būsimasis inžinierius, studijuojantis Argentinoje universitete, grįžęs iš Lietuvos norėtų pradėti mokyti lietuvių kalbos Argentinoje gyvenančius lietuvius. Jo prosenelė yra gimusi Lietuvoje, močiutė dar kalba lietuviškai, mama jau nebe.

Pietų Amerikos jaunimo mokymus Lietuvoje parėmė Lietuvių fondas, Lietuvių katalikų religinė šalpa, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, o privačiomis lėšomis – Pasaulio lietuvių bendruomenės nariai: Vida Bandis, Jūratė Caspersen, Arūnas Paliulis, prelatas Edmundas Putrimas.

Švietimo ir mokslo ministerija jaunuolius aprūpino ne tik vadovėliais, iš kurių mokysis Lietuvoje, bet ir papildoma literatūra, kurią išsiveš, galės ja remtis mokydami lietuvių kalbos  minėtų šalių lietuviškose bendruomenėse.

Vilniaus lietuvių namų bendruomenė jaunimui taip pat suorganizavo ir kultūrinę programą. O geriau įsilieti į Lietuvos jaunimo gyvenimą padeda Užsienio lietuvių studentų klubas, kurio veiklą finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija.

Vilniaus lietuvių namuose – akredituotoje gimnazijoje – mokosi užsieniečių ir Lietuvos piliečių, atvykusių ar grįžusių nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje vaikai, lietuvių kilmės tremtinių, politinių kalinių palikuonys. Šiais metais šioje gimnazijoje  mokosi  vaikai iš 26 pasaulio šalių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė