Dienos klausimas: Kas svarbiau – piliečių valia ar įsipareigojimai ES? (video) (31)

Laida „Dienos klausimas“ | stop kadras

Laida „Dienos klausimas“ | stop kadras

Sausio 29 d. Darbo partijos vadovė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pareiškė, kad būtina paskelbti referendumą dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams, nepaisant Konstitucinio teismo išsakytų perspėjimų, kad tokios pataisos prieštarautų Lietuvos įsipareigojimams Europos Sąjungai (ES) ir pačiai Konstitucijai.

„Jeigu tauta išreiškė norą ir surinko privalomą skaičių parašų dėl referendumo, referendumas turi įvykti. Čia jokių man klausimų nekyla“, – Žinių radijui sakė L. Graužinienė.

Laidą rengia Aurimas Perednis

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

31 komentaras

 1. Vilnietis:

  “Teisininkų draugijos pirmininkas, Europinės teisės ekspertas profesorius Ignas Vėgėlė teigia, kad referendume uždraudus užsienio piliečiams parduoti žemę, Lietuvai grėstų milijardinės baudos.”
  /Citata iš DELFI/

  • N:

   Melas ir propaganda. Vengrija uždraudė ir jokių baudų nėra. O jei ir būtų, tai tik geriau – laikas iš šitos gėjropos sąjungos nešdintis.

   • Jadvyga:

    As pritariu, nes zinau is savo bendradarbiu Vengru apie ju situacija . Issigande Vengrai netekti savo suvireniteto visiskai sustabde pardavima (ukio paskirties) zemes uzsienieciams o taip pat saviems pilieciams negyvenantiems toje vietoveja, jie grazino europos bankui visas skolas, Susitare su rusija mazom kainom del elekrines statybos, uzmesge su visais kaimynais prekybinius rysius neziurint ar tai tadzikistanas ar tai austrija,ipac geri santykiai su Kameroniu UK .

    • belieka pavydėti vengrams:

     Mes tik galim pavydėti Vengrijai Orbano. Mūsų gi premjeras (kitaip Kulicija) šneka apie kažkokį žmonių suklaidinimą. Jis mus laiko avinais, kuriuos gali kažkas įtakoti. Tai labai silpnas seimas, neįgali valdžia ir labai silpnas premjeras. Ar toks žmogus gali apginti valstybę?Dabar prašneko apie kažkokius saugiklius, kurių iš tikro dar nėra. Jeigu premjerui skaudėtų dėl Lietuvos, tai tie saugikliai seniai būtų sudėti. Lietuvoje yra badas protingų politikų, nėra lyderių, yra tik paklusnios marionetės.

 2. N:

  Seimas bet kokiu atveju pagal įstatymą yra įpareigotas skelbti referendumą nepriklausomai nuo referendumui keliamų klausimų turinio. KT neturi teisės riboti piliečių valios.

 3. tampax'as:

  O teisininkai ir politikai PRIVALO rasti kompromisą tarp ES ir Lietuvos teisės aktų. Taui jų duona, kaip sakė šįryt J. Panka

 4. Gintautė:

  Žemės pardavimas tokiai valstybei kaip Lietuva reiškia mirtį. Priėmė vilkai ėriuką į savo būrį, kad galėtų suėsti…

 5. bartas:

  Klausau šito propesoriaus ir plaukai šiaušiasi. Jis perduoda tik grasinimus . Garbačiovas , buvo toks rusų caras , irgi grąsino , bet Lietuva nusispjovė ir sukūrė savo Valstybę. Baudas paskirs. Dėjau. Jie jau nubaudė, pavogė trečdalį gyventojų. Dabar dar į žemę nusitaikė. Matai, “kompetenciją” , atidavė EU. O mūsų kas klausė. Norėsim parduosim žemę, norėsim išeisim iš EU. Tautos valia aukščiau visokių lansbergių , kubilių, gribauskaičių ir t.t. Nepasiduokim.

 6. Gražina:

  Kas svarbiau – piliečių valia ar įsipareigojimai ES? Tai klausimas! Ai-ai-ai…
  Svarbiausia valdančiųjų PINIGINĖ!
  Jei kas norite ją papildyti, pasiduokite agitacijai ir balsuokite už žemės pardavimą. Sako jie jau paskyrė nemažą sumelę iš mokesčių mokėtojų pinigų agitacijai.

  Aš nenoriu, kad būtų parduodama Lietuva! Man nerūpi, ko nori valdantieji. Aš balsuosiu už DRAUDIMĄ parduoti užsienio piliečiams mūsų žemę!

 7. nepamirskit:

  Tautos balsas – Dievo balsas. Todėl setono tarnai, sėdintys valdžioje, ir bijo to balso.

  • bartas:

   Ir dar kaip. Nusipirko vandens patranką, guminių kulkų. Galvojo, viskas , mūsų niekas nepaims. O čia tik pyst Tautą ir sako; mes dar ne visi išvažiavom šikpuodžių plaut .
   Na dabar tai prasidės. Tikras smegenų plovimas. Ne bus ką per tv žiūrėti.

 8. Žmogus:

  Jo , vengrams užtenka jau vieno Orbano, kuris turi stuburą ir smegenų; mes čia bandome visokiais būdais net ir referendumu parodyti, padėti mūsų valdininkams, kad reikia derėtis, kad už jų nugaros šimtai tūkstančių žmonių pasirašiusių jiem padėti bet jie net nepabandę derėtis jau pridėjo į kelnes, tai ką gi lieka daryti? … minkšti stuburai

 9. Žmogus:

  Jus dar nieko nepabandėt o jau kraunat į kelnes, o ko jūs taip bijot? O kokias baudas gavo Vengrija ???

 10. Žmogus:

  Gentvilai, kai nusipirks ka nores tą darys, kas jį privers , statys šiukšlių deginimo fabrikus, tankų gamybos fabrikus- ką norės tą darys., kas privers, dabar danai nuomoja ir tai kiaulides stato ir kiaulina Lietuvą.ir niekas neįveikia.

 11. Romas:

  Europos sąjunga civilizuota valstybė, tai jai visuomenė išreikš savo valią žemės klausimu, tai mūsų valdžiai bus lengviau derėtis su Europos sąjunga, jug valdžiai mes mokam pinigus, kad ji visuomenę atstovautų, o ne tik vergiškai paklustų, jie visai nenori mums dirbti, jie nori tik didelius atlyginimus gauti, ot geras gyvenimas.

 12. Nesinoretu,kad:

  Visu zemes paveldetoju suplaktu I viena -parazitu kluba.Turiu pakankamai zemes,neparduosiu uzsienieciams-nuomosiu Lietuvos ukininkui mums abiems priimtinomis kainomis.Nedemonizuokim to paveldetojo(dar vienas papidomas zmoniu supriesinimas)-tie apleidusieji piktzolem laukus yra butent spekuliantai,laukiantys,kad susvilps pardavimo uzsienieciams svilpukas.Tokie,kaip Udris,ar kaip ten jis-isitaise registravimo centruose ir turintys visa informacija apie zeme-neturetu isvis teises balsuoti suinteresuotuose komisijose.VIENINTELIS BUDAS ILIKTI LIETUVIAMS_ISSAUGOTI ZEME NUO KASDIEN NUVERTEJANCIU POPIERGALIU,VADINAMU PINIGAIS ir saugoti TIKRA turta,kurio verte tik kils-NEISSIPARDUOTI.Mieli broliai ir seserys,ar domites sudpopieriu-neribotai spausdinamu piniginiu zenklu.Jusu vaikai ir anukai tik padekos…

 13. Prusas:

  tai butent ir buvo tycia nuskurdinta Lietuva, kad pradetu ja ispardavineti nuskurdinti zmones tam, kad prasimaitintu…bet kas bus ja pardavus????? golodomoras?

 14. Dalija:

  Daug tos neteisybės pas mus yra ,jei gerai įsižiūrėsi, tai kiekviename žingsnyje.Lietuviai kantrūs, bet ir kantrybė turi savo ribas.Kodėl mes turime eurą pirmiau įsivesti, nei Anglia, Švediją ar Lenkija.Ar mes geriau už Švediją gyvename?Aš džiaugiuosi, kad ledai jau pajudėjo ir žmonės drasiau pradėjo kalbėti.Mes jau pripratom, jei nepatinka tavo nuomonė,gali būti apšauktas rūsų agentu ir t. t.taip kaip mūsų šeimą apšaukė komunistais,kur nei vyro šeimoje nei mano nebuvo nei KGB, nei komunistų., nes atvirai reiškėme savo nuomones.

 15. Pr:

  Uztektu mums pagrasint,kad isstosime is ES ir jokiu baudu mums nebutu,nes jei mes isstojame,tai pradeda byreti ta susikta ES.

 16. LosAngeles:

  ‘..nepaisant Konstitucinio teismo išsakytų perspėjimų, kad tokios pataisos prieštarautų Lietuvos įsipareigojimams Europos Sąjungai (ES) ir pačiai Konstitucijai..’

  Kaip tautos valia gali priestarauti konstitucijai? Juk tauta ja priima (ir taiso). Tai kaip tautos NORAS gali jai priestarauti? Cia konstitucinio teismo isvada? Kuo toliau, tuo labiau darosi panasu, kad tokia institucija kaip ‘konstitucinis teismas’ sukurta butent su tam tikru tikslu, t.y. kad butu galima paminant tautos valia reguliuoti situacija palankia kryptimi. Labai liudna ir gaila. Konstitucinio teismo kompetencija- isiaiskinti ar priimti istatymai nepriestarauja konstitucijai (102 strp.), tai taip. Bet … 147 strp. aiskiai sako: ‘Sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 300 tūkstančių rinkėjų..’ Taigi, 300 tukstanciu rinkeju parasu yra. Ir vistiek sukama uodega, prieinama iki atviros demagogijos kad tai priestarauja konstitucijai? Baisu ka valdzia daro su zmonemis ir ju nuomone… Bet siuo atveju jau vienareiksmiskai lauzoma konstitucija ja pacia prisidengiant. Tai jau ne akiplesiskumas, tai visiska kreivu veidrodziu karalyste, kurioje valdziazmogiai atvirai spjauna tautai i veida, tuo paciu parodydami kad turi kita seimininka… Kas jis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė