VRK nenutraukė Referendumo paskelbimo (video, nuotraukos) (56)

VRK posėdis | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

VRK posėdis | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Sausio 29 dieną 15 val. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK)  rinkosi į savo eilinį posėdį ir pirmu klausimu tarp kitų einamųjų klausimų svarstė klausimą „Dėl piliečių reikalavimo paskelbti referendumą „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo įstatymo“ atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir Lietuvos Respublikos įsipareigojimams narystei Europos Sąjungoje“.

Po daugiau nei pusantros valandos karštos  diskusijos paaiškėjo, kad darbai dėl referendumo tęsis. 

VRK buvo pateiktas pasiūlymas nutraukti su referendumu susijusius darbus dėl Konstitucinio teismo (KT) sausio 24 d. paskelbtos pozicijos. Tačiau šis pasiūlymas buvo atmestas. Už balsavo 8 VRK nariai, prieš – 4, susilaikė taip pat 4. Lemiamą žodį tarė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Balsams pasiskirsčius į dvi lygias dalis, VRK pirmininko balsas tapo lemiamas. Kadangi Z. Vaigauskas balsuodamas susilaikė, siūlymui stabdyti referendumo procesą buvo nepritarta.

Balsavimo rezultatai:

:
Valdas Benkunskas (Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Rokas Stabingis (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis)
Živilė Verbylaitė (Lietuvos socialdemokratų partija)
Valdemar Urban (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
Ligita Klapavščiuk (Lietuvos teisininkų draugija)
Jonas Udris (Lietuvos teisininkų draugija)
Svetlana Misevičienė (Teisingumo ministras)
Vygandas Kastanauskas (Darbo partija (leiboristai)

Prieš:
Irena Malinauskienė („Drąsos kelias“ politinė partija)
Danutė Markeliūnienė (Partija Tvarka ir teisingumas)
Laura Gumuliauskienė (Teisingumo ministras)
Julius Jasaitis (Lietuvos teisininkų draugija)

Susilaikė:
Zenonas Vaigauskas (Seimo pirmininkas)
Justinas Žilinskas (Teisingumo ministras)
Laura Matjošaitytė (Lietuvos teisininkų draugija)
Elena Masnevaitė (Teisingumo ministras)

Referendumo iniciatyvinės grupės koordinatoriaus., Lietuvių tautininkų sąjungos pirmininko Juliaus Pankos komentaras po VRK posėdžio:

Kaip žinia sausio 24 d.  KT aiškindamas klausimą dėl 125-ojo Konstitucijos straipsnio leido sau pasisakyti ir bendresniais  klausimais dėl kurių jokio paklausimo nebuvo.  O būtent – KT paskelbė, kad Lietuvoje negali būti priimamos tokios Konstitucijos pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos įsipareigojimai Europos Sąjungai (ES), nes tai būtų antikonstituciška.

Būtent šį KT pareiškimą netruko pasigauti didžiausi referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams priešininkai – TS-LKD jaunieji ir senieji konservatoriai.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas taip pat puolė komentuoti minėtą KT sprendimą. Priminęs, kad VRK visuomet abejojo  tokios referendumo iniciatyvos teisėtumu, vis tik turėjo pripažinti, kad ne VRK galioje atšaukti Tautos reikalaujamo referendumo iniciatyvą:

„VRK sprendimus jau yra priėmusi. Parašus mes tikriname. Jei jie bus juos surinkę, tai ne mūsų komisijai teks spręsti, ar referendumas gali įvykti. Mes turime savo darbą pabaigti, o toliau viskas bus Seimo valioje“, – teigė jis.

VRK narys, konservatorius, Valdas Benkunskas užmiršęs, kad VRK nesuteikta teisė vertinti referendumui iškeltų iniciatyvų atitikimo Konstitucijai, pareiškė esąs įsitikinęs, kad VRK turinti stabdyti visus parašų tikslinimo darbus, nes „nes registruota referendumo iniciatyva yra antikonstitucinė“.  Kaip tik jis pažadėjo sausio 29 d. VRK posėdyje kelti klausimą dėl antikonstitucininės referendumo iniciatyvos stabdymo.

Referendumo iniciatoriai VRK įteikė paskutinius patikslintus parašus

Dėl įsiplieskusių batalijų apie referendumo konstitucingumą į antrą planą nuslinko svarbi žinia, kad referendumo iniciatyvinės grupės nariai tą pačią dieną VRK įteikė paskutinį paketą patikslintų parašų  reikalingų referendumui surengti. Referendumo iniciatyvinės grupės  narys ir koordinatorius, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka teigė, kad referendumui surengti reikiamas 300 000 parašų skaičius yra viršytas ne mažiau kaip tūkstančiu parašų.

VRK posėdžio vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

56 komentarai

 1. mintis:

  Valioooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
  Ir kaip buvo smagu matyti visus šaunuolius kartu.Ačiū,vyrai,kad einat sutarimo ir supratimo keliu.Mūsų jėga-vienybėje.

 2. Doc (Vilniaus universitetas):

  Nieko – Konstitucinis Teismas tars savo žodį.
  NORIT NEPARDUOTI ŽEMĖS UŽSIENIEČIAMS – PRIEŠ TAI SURENKIT REFERENDUMĄ DĖL IŠSTOJIMO IŠ ES 🙂
  O sutartis reikia vykdyti. Na, o nacionalistai, jei taip nori, gali rinkti parašus Lietuvos išstojimui iš ES. Tik tokiu atveju tikrai norėčiau, kad jums nepavyktų to padaryti, nes išstojimas iš ES Lietuvai reikštų žlugimą. Joje visiškai neliktų jaunimo, nes visi emigruotų (aš – taip pat tokioje šalelėje neužsisėdėčiau). Tad būdama vien tik pensininkų ir kelių tūkstančių jaunesnio amžiaus keistuolių šalimi valstybė vargų ar išsilaikytų (nebent reiktų grįžti į akmens amžių). NA, BET TOKĮ REFERENDUMĄ NACIONALISTAMS ORGANIZUOTI BŪTŲ SUNKU, NES JŲ NEBEPALAIKYS ŽEMGROBIAI. Žemgrobiai mąsto labai racionaliai. Tai tik dabar jie remia žemės nepardavimo užsieniečiams referendumą, nes jiems tai labai naudinga (ir toliau galės pigiai supirkinėti Lietuvos žemę). Tuo tarpu išstojimas iš ES jiems kartu reikštų ir išmokų negavimą. Tad atspėkite, kieno pusėje jie tuomet bus 🙂

  • albinas:

   tu dar čia? Kodėl ne Maidane? Ten tokiems jevro klapčiukas išskirs gyvenamą vietą palapinėje pačiame Kijevo centre.

  • Leonas M.:

   Kodėl, pone docente, kalbi apie išstojimą, paimk visus įrašus, kurie skelbė propagandą, kad jau 2013 Lietuvos ir ES žemdirbiams mokamos išmokos bus vienodos. Blogai, labai blogai, jeigu tokie “docentai” yra realūs ir gali gadinti mūsų jaunimą. Gal Lietuva gali priimti paaiškinimą, kad ji neatsisako žemės pardavimo užsieniečiams, bet tik tada kai mūsų žmonių ir ES senbuvių šalių gyventojų gaunamos vidutinės metinės pajamos bus vienodos. Data gali būti ir nukelta, jei tauta manys, kad dar nėra laikas. Manau, kad tai logiška ir kiekviena šalis tokią nuostatą suprastų. Kol to nėra, paleisti Lietuvos žemę iš europinių varžybų būtų nusikaltimas ir atviras apiplėšimas. Kaip kas sako, kad jau dabar užsieniečiai yra daug žemių nupirkę, tai tegul skuba parduoti atgal, nes tokie sandoriai privalo būt paskelbti neteisėti, o juos sudarę asmenys nubausti. Nereikia galvoti, kad tik vienai Lietuvai reikalinga ES. Manau, kad ir Europos Sąjungai Lietuva yra reikalinga nė kiek nemažiau. Gal jai patiktų, kad rusų bazės būtų Lietuvoje ir koks 100 000 lietuvių papildytų Rusijos kariuomenę? Manau, kad ne, ir jie tai suvokia. Taigi, mes nesame tokie maži ir tokie ES nereikalingi, kad galėtų kaip vaikus plakti baudų rykštelėmis. Tik reikia mums patiesm mažiau linkčioti, bijoti ir inkšti. Smagu, kad tauta, atrodo, išsikovos teisę tarti savo žodį.

  • mintis:

   Ta tamstos dainelė nusibodo.Vienas įsikanda ir visi iš paskos kartoja?Nejau jums tai normalu?Atrodo,kad tik kartojime ir gyvenate.Kažkur sumąstoma klišė ir paleidžiama visur,kaip pavyzdžiui ir Hitleris atėjo į valdžią dėka referendumų,kai atėjo per rinkimus ir visi tą žino.Vokietijoje pvz. dėl referendumų “pasimokė”-kažkoks kūrinys gąsdinimui.

  • Arūnas:

   Viso gero norinčiam būti doc., bet potencialiam juodadarbiui ES. Teks konkuruoti su turkais ir albanais, nors nei Turkija, nei Albanija ES nepriklauso

  • M.Šileika:

   Vėl čia tas ,,docentas,, , docentas be praktinių įgūdžių, kuris tikriausiai negirdėjęs, kad sutartys yra keičiamos, papildomos arba nutraukiamos ! Čia tas ,,docentas,, , kurio mentalitetą suformavo keturių sienų aplinka ir tas ,, docentas,, , kuris susirgo premjero sindromu, nes ,,jeigu referendumas pavyktu …., tai aš taip pat emigruočiau,, !
   Šūdą tu emigruotum, tu ir dienos emigracijoj neišgyventum, nes kaip erkė, moki tik mūsų kraują siurbti !

  • nustok pagaliau kliedet, samdiny:

   nieko tas konstitucinis netars. Neturi tokiu galiu. Tas nenumatyta nei Konstitucijoje, nei Konstitucinio Teismo istatyme. Uz visokius tarimus ultra vires (virsijant igalinimus) yra straipsnis baudziamajame kodekse. Kaip ir kitas, kuris kalba apie veikima taikos metu svetimos valstybes naudai. Prastai jus ten instrtuktuoja, jei net neliepia sklesiti ne mela, o bent jau pusiau mela. Bet netgi ant tokio, bent kiek mastantys zmones nebekimba.

 3. Myliu nemyliu:

  O gal monetą dar mestų,
  tik pas ką ją gaut:
  pas jos aukščiausiąją prakilnybę
  gerb. Lietuvos Prezidentę,
  pas gerb. seimo pirmininkę,
  ar tiesiog net neprašant gerb. Ministro pirmininko
  užeitų į Lietuvos banką ir vietoje (kol Litas su Vyčiu tikras)
  ir mesteltų, “myliu nemyliu” (nes jei koks balvonas, Vytį
  subutaforins “eure”, tai aure net mest nebus ką…).
  Keista ta VRK, atsiprašau… ne(pa)keista 🙂
  dėkokim, kad tremties į Varnius už iniciatyvas dar nesiūlo.
  dar…

 4. medus:

  Kitaip ir būti negalėjo, VRK jokių panašių įgaliojimų niekada neturėjo ir neturės. Keletas protingų žmonių minčių:

  “Konstitucinės teisės ekspertas, vienas iš Konstitucijos kūrėjų Vytautas Sinkevičius jau komentavo žiniasklaidai, kad pagal vieną iš 1994 metų paties Konstitucinio teismo nutarimų, Konstitucija nenumato, kad referendumo paskelbimas, kai to reikalauja 300 tūkst. piliečių, būtų saistomas kokiomis nors papildomomis sąlygomis: „Vadinasi, nei VRK, nei Seimas, nei joks kitas subjektas ar institucija negali iškelti kokių nors papildomų sąlygų (…) ir neleisti rengti referendumo“, – sakė jis.”;

  “Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Tauta gali pakeisti ne tik bet kurį Konstitucijos straipsnį, bet ir visą Konstituciją. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 2 straipsnis skelbia, kad Lietuvos valstybę kuria Tauta ir suverenitetas priklauso Tautai. 3 straipsnyje nurodyta, kad niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių, o Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką. O 9 Konstitucijos straipsnis sako, kad svarbiausi valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.” (Z. Šličytė);

  KT teisėjo Atskiroji nuomonė: „Ypač nesutinku dėl to, kad (…) nenurodyta ir netaikyta Konstitucinio Teismo 2006 metais atskleista „pačios Konstitucijos“ viršenybė Europos Sąjungos teisės atžvilgiu“, – rašoma antradienį paskelbtoje teisėjo atskirojoje nuomonėje.“ (E. Šileikis)

 5. Vytis:

  Turėjau progos pasižiūrėti VRK posėdžio transliacijos ištraukas. Susidarė įspūdis, kad labiausiai pagrįsta ir argumentų kalba kalbėjo komisijos pirmininkas Z.Vaigauskas ir komisijos narys J.Jasaitis (galima priežastis – jis deleguotas Lietuvos teisininkų draugijos). Deja, to negalėčiau pasisakyti apie iniciatyvinės grupės atstovą P.Šliužą, kuris kalbėjo tik ad-hoc ir ad-hominem argumentais, o dar nepraleido progos ir komisijos nariams grasinti. Nesolidu.

  Norėtųsi matyti daugiau abipusės pagarbos diskusijose, o ypač iniciatyvinės grupės nariai siekiantys demokratinių procesų savo pavyzdžiu turėtų kelti ir demonstruoti aukštus pagarbaus bendravimo standartus.

  Taip pat man, kaip nuolatiniam Alko skaitytojui, šiek tiek gaila, kad straipsnių antraštės susisios su referendumo organizavimo tema pateikiamos tendencingai, pvz. “Nepaisydama 300 000 piliečių parašų, VRK bandys nutraukti referendumo iniciatyvą”. Konkrečių narių siūlymai nėra visos komisijos siūlymai, tad tokios skambios antraštės tik kursto visuomenės nepasitikėjimą VRK kaip institucija.
  Viliuosi, kad Alko redakcija straipsniuose sugebės teikti nešališką ir kokybišką informaciją – tai dėl ko labiausiai šį portalą ir vertinu.

  • medus:

   Paskaitykite delfio antraštes, gal jos jums labiau patiks:)
   P.S. taip pat siūlau sudalyvauti viename VRK posėdyje, kad pamatytumėte šios gaujos nepagarbą piliečiams, cinizmą, panieką, nesiskaitymą + savo įgaliojimų viršijimą. Sėkmės.

   • Vytis:

    Sutinku, kad Jūsų išvardintų žmonių elgsenos būdų – nepagarbos, cinizmo, paniekos, nesiskaitymo – mūsų visuomenėje yra per daug. Deja, viešose diskusijose kartais tokiais pat būdais vadovaujasi ir iniciatyvinės referendumo grupės atstovai.
    Štai ir jūs savo komentare lyginate VRK su gauja, nemanau, kad tokie epitetai reikalingi. Kokia galva – tokia ir kalba, kokia kalba – tokia ir visuomenėje. Demokratiškoje, išsilavinusioje visuomenėje man norėtųsi matyti pagarbią diskusiją, argumentus.

    • medus:

     Ir labai gaila, kad pats blogiausias pavyzdys visuomenei pardedamas demonstruoti pradedant seimu, VRK ir kitomis valdiškomis institucijomis. Tai absoliučiai nepateisinama. Kalbama apie patyčių mokykloje stabdymą, o seimo nariai viešai niekina vieni kitus, viešai niekina tautą, pasirinkdami kur kas nepatrauklesnius epitetus kaip: “runkeliai”, “šunauja” ir panašius. Spėju, kad, išsiilgęs gražios kalbos, kaip tik apie tai nieko negirdėjote? Tai gal paskaitykite paskutinius Landsbergio atsiliepimus apie Tautą ir pradžiai užteks.

     “Gauja” – vienintelis teigiamas epitetas, kurį galiu panaudoti kalbant apie asmenų grupę, besivadinančią VRK. Epitetas gimęs VRK apsuptyje – pats švelniausias iš visų atėjusių į galvą:)

    • gaudy:

     su chamais kalbama jų kalba. Ar jei jums duos į dūdą jūs atsiprašysit ar ar duosit atgal… būt įdomu pasižiūrėti, ai atsiprašau jūs negražiai elgiatės, o atsakymas : bunt į nosį, taukšt per ausį, o o jūs ai aijaii negražiai elgiatės, ir vėl į dūdą, ir t.t.

  • mintis:

   Deja Pranciškus Šliužas buvo labai tikslus, komentuodamas Udrį ir jo siūlymą, prilygindamas” gimdymui atgal”.Geriau nesugalvosi,nes tikrai palyginimas tikslus.

 6. medus:

  Deja, manau, kad ir šitas VRK sprendimas yra antis – dar ras kas “netinka”. Kai reikia užsakovui, visos priemonės tinkamos – net ir vienas žingsnis atgal, kad po to galėtum žengti 2 pirmyn. Norėčiau matyti optimistiškiau, bet patirtis kitokių išvadų daryti neleidžia.

 7. gaudy:

  reikia jau dabar registruoti iniciatyvądėl Konstitucijos VIII skirsnio “Konstitucinis teismas” panaikinimo.

 8. Žmogus:

  Sunkiai bet atkakliai einame uz savo teises pirmyn.Aciu “Respublikai”. kad ji nepaperkama. Aciu RIG uz kantrybe ir atkakluma.Man geda kad aukstojo mokslo visuomeneje Vilniaus Universitete tarpsta tokie “inteligentai ” kaip .”doc,”., kaip Pavilioniene ir daug kitu “inteligentu”

 9. mūšis:

  Valio!!! Sveikinu visus laimėjus dar vieną mūšį! Tik jokiu būdu negalima atsipalaiduoti- čia ne pabaiga. Arba VRK “sugebės” surasti “esminių klaidų” pataisytuose įrašuose, arba Seimas įsivels į teismų maratoną ištisiems metams į priekį… Sistemos gauja lengvai nepasiduos, būkim tuo tikri. Pakovoti dar teks. Apie tai IG rimtai turėtų pagalvoti ir numatyti kovos planą.

 10. Mintis:

  Puiku….bet iš sąmokslo teorijos …
  Ar nebuvo sutarta ? Mes Jums žemę o Jūs mums ….Eurą.
  Nes Jau “didžioji” propaganda ….prasidėjo, o Tautos atsiklausti nesiruošia.
  Kokia valstybė gali egzistuoti be savos valiutos ir žemės …nebent…LietEuras
  Tikiuosi čia tik …sąmokslo teorija.

  • Kęstutis:

   Pasakysiu vieną, beveik šventvagišką mintį… Jei kiltų derybos dėl referendumo, žemę manau galima leisti parduoti, įtraukiant sąlygą, kad žemę bus galima laisvai įsigyti užsieniečiams tada, kada pragyvenimo lygis Lietuvoje pasieks išsivysčiusių EU valstybių lygį – Vokietija, Prancūzija, GB… Išvertus į žmonių kalba reikštų – niekada. Vienas dalykas – neaišku ar mes to pragyvenimo lygio sulauksime, o jei jau taip atsitiktų, kad sulauksime, tada koks durnius pirks žemę kažkur, už tiek, kiek pas jį patį kainuoja… Bet jokių būdų negalima atsisakyti klausimo dėl 100 000 balsų referendumui surengti..
   Čia šiaip, pamąstymui… gal kas pastebės ir silpnų vietų…

 11. Kęstutis:

  Klausiausi šį vakarą J.Pankos per TV3 žinias, visai solidžiai atrodė. Atsakinėjo ramiai, aiškiai, niekur “nepakibo”. Šaunuolis…

  • mintis:

   Šaunus lyderis ir greit tobulėja.Santūrus,visapusiškai tvirtas.Tobulėjimo kryptis: plačiašakis išmanymas, greita,geriausia mintis,konkreti,dalykiška jos žodinė išraiška.Dievo dovanos:aiški graži kalba,malonus balso tembras,karžygio išvaizda.

  • tai taip:

   gaila buvo ziureti i siaipjau rods padoru zurnalista, kuris, matesi, pries savo valia stume kaip s… specialiai parengtus klausimus, ir smagu, kad Julius i tas provokacijas atsake ramiai ir solidziai ir be emociju.

 12. Rimas:

  per anksti dar džiaugtis
  reik sulaukti galutinio sprendimo balsavimo, kuriame nebus galima susilaikyti
  bus galima balsuoti tik TAIP arba NE

 13. algirdas:

  Gerb.Z.Vaigauskas pasielge kaip tikras Lietuvos pilietis.Mano nuomone,kad Lietuvos pilieciai turi lemti ka pasirinkti.Juk kas tai yra Valstybe-tai teritorija ir zmones kurioje jie gyvena.O pardave teritorija/zeme/kur mes gyvename kuo mes tapsime?Juk uzsienieciai tai ne musu pilieciai ir i nusipirktas zemes isileis musu zmones tik sunkiai dirbti.Manau,kad musu valdzia turetu irodyti ES,kad ir ES neivykde kai kuriu reikalavimu mums stojant i ES.O be to kai mes tai pareiksime kad nebijome isstoti is ES,ji supras ir mums pasiulys dar kai kuriu lengvatu.Tik reikia musu valdziai pajudinti sedynes ir uzsiimti ne kova pries Referenduma,bet padirbeti ir irodyti,kad musu zmones niekada nesutiks parduoti savo zemes uzsienieciams.Matyt turesim ginti ir Z.Vaigauska nuo valdzios.Manau jis pasielge protingai ir gales ramiai gyventi pagerbtas Lietuvos pilieciu.

 14. Tai:

  ką norėjo padaryti VRK su konservatorių ir liberalų gretomis priešakyje, tai, kaip išsireiškė gerb. P.Šliužas “mama, rodi menia obratno” (mama, pagimdyk mane atgal), bet pati gamta rodo, kad tai juk neįmanoma; dabar gi laukiame pavardžių sąrašėlio kas už, o kas prieš, kad dar geriau pažintume valstybei ir mums uoliai tarnaujančius atstovus.

 15. Kažin:

  Gali būti, kad Vaigauskas turi kitą teisiškai pagrįstesnę išeiti negu kad buvo siūlyta VRK posėdyje nutraukti referendumo procedūras dėl KT nutarimo.
  Mat, KT nutarimo išaiškinimai atgal negalioja. Tokiu atveju referendumo organizavimo procedūroms, pradėtoms iki KT nutarimo, minėtas KT nutarimo išaiškinimo taikymas vargu ar teismo būtų palaikytas pagrįstu. Paprastai pradėtos procedūros tokiais atvejais yra užbaigiamos.
  Galbūt, nuspręsta, kad daug patikimiau bus peržiūrėti pačios VRK dalinius sprendimus remiantis pačiu Referendumo įstatymu. Pvz., kodėl nepasivadovavus kad ir Referendumo įstatymo 13 str. 4 d., sakančia, jog parašai neįskaičiuojami, jeigu “įrašyti ne visi šiame Įstatyme nustatyti duomenys arba jie įrašyti neteisingai”.
  Juk VRK yra užskaičiusi, berods, apie 5000 jos pačios ištaisytų parašų, kuomet buvo “įrašyti ne visi šiame įstatyme nustatyti duomenys arba jie įrašyti neteisingai”. Taigi, kodėl Vaigauskui neiškėlus klausimo, kad jie laikytini ne taisytinais, o neužskaitytinais. Be to, Vaigauskas padžioje minėjo, kad VRK gavo ar ne 320 laiškų, kuriuose pasirašiusieji savo parašus atšaukė, o tai pagal RĮ yra galima (11 str. 7 d.).
  Taigi, dar visko gali būti…

 16. Mūšis laimėtas:

  Ačiū tiems VRK nariams, kurie balsavo prieš arba susilaikė
  Gėda benkunskams ir udriams

  • dar tik pradžia:

   Oi, dar čia tik pradžia. Bus dar daug tų mūšių. Dar prieš akis mūšis seime. O ten socialdemokratai – prieš, nekalbu apie konservatorius ir liberalus. Bet ačiū šauniems vyrams – P. Šliužui, J. Pankai ir visiems sirgaliams lauke. Liaudies daina, kuri lauke skambėjo, priminė Atgimimą. Aišku, ačiū p. Vaigauskui už lemiamą balsą.

 17. Jolė:

  Taip pat noriu pasidžiaugti, kad Julius mūsų valią pildė drąsiai, atkakliai ir išmintingai.
  Stebiuosi, kaip jis spėjo, jo interviu buvo pilna žiniasklaida, Tv. radijas.
  Dar ir straipsnius rimtus spėjo rašyti.
  Jis tikras mūsų Žemės gynėjų lyderis, kuris gali mus atstovauti visuose lygiuose.
  Nepamirškim apie tai per rinkimus, nes prie lovio grumsis, meluos , žadės tie, kurie mus šmeižė, vadino visokiais agentais ir visaip stengėsi kuo greičiau išsižadėti žemės.
  Ačiū visiems , kurie šalo, rinko, taisė, skaičiavo, budėjo…

 18. Drąsos kelias:

  Paskelbta klaidingai.
  Prieš balsavo: V.Kastanauskas (DP), D.Markeliūnienė (TT), J.Jasaitis, I.Malinausikienė (DK)

 19. Drąsos kelias:

  Tikrai žinau, kad Z.Vaigauskas, L.Matjošaitytė, (atrodo) J.Žilinskas ir L.Gumuliauskienė.
  Reiktų atidžiai peržiūrėti įrašą, kad būti visiškai tikrai.

 20. Svarbi pastaba:

  PRIES balsavo ne V.Kastanauskas (DP), o L.Gumuliauskiene. Nedarykime tokiu klaidu.

 21. Vilnietis:

  “Teisininkų draugijos pirmininkas, Europinės teisės ekspertas profesorius Ignas Vėgėlė teigia, kad referendume uždraudus užsienio piliečiams parduoti žemę, Lietuvai grėstų milijardinės baudos.”
  (Citata iš DELFI)

 22. Drąsos kelias:

  VRK paskelbė pranešimą:

  “Kaip balsavo komisijos nariai dėl referendumo

  2014-01-30

  Vakar įvyko didelį visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį sukėlęs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdis. Gauname daug prašymų pranešti kaip balsavo komisijos nariai.

  VRK posėdyje, kuriame dalyvavo visi komisijos nariai, svarstė klausimą „Dėl piliečių reikalavimo paskelbti referendumą „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo įstatymo“ atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir Lietuvos Respublikos įsipareigojimams narystei Europos Sąjungoje“. Buvo balsuojama dėl komisijos nario Jono Udrio siūlymo sustabdyti referendumo rengimo procedūras, vadovaujantis sausio 24 d. Konstitucinio teismo paskelbtu nutarimu.

  Komisija siūlymui nepritarė.

  Už J.Udrio pasiūlymą balsavo 8 VRK nariai: Valdas Benkunskas, Ligita Klapavščiuk, Elena Masnevaitė, Svetlana Misevičienė, Rokas Stabingis, Jonas Udris, Valdemar Urban , Živilė Verbylaitė.

  Pasiūlymo nepalaikė 8 komisijos nariai. Iš jų prieš balsavo 4 nariai: Julius Jasaitis, Vygandas Kastanauskas, Irena Malinauskienė, Danutė Markeliūnienė.

  Susilaikė 4 komisijos nariai: Laura Gumuliauskienė, Laura Matjošaitytė, Zenonas Vaigauskas, Justinas Žilinskas.

  Balsams pasidalijus lygiai, nulėmė VRK komisijos pirmininko balsas. Pasiūlymui nepritarta.”

  vrk.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė