VRK nenutraukė Referendumo paskelbimo (video, nuotraukos) (56)

VRK posėdis | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

VRK posėdis | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Sausio 29 dieną 15 val. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK)  rinkosi į savo eilinį posėdį ir pirmu klausimu tarp kitų einamųjų klausimų svarstė klausimą „Dėl piliečių reikalavimo paskelbti referendumą „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo įstatymo“ atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir Lietuvos Respublikos įsipareigojimams narystei Europos Sąjungoje“.

Po daugiau nei pusantros valandos karštos  diskusijos paaiškėjo, kad darbai dėl referendumo tęsis. 

VRK buvo pateiktas pasiūlymas nutraukti su referendumu susijusius darbus dėl Konstitucinio teismo (KT) sausio 24 d. paskelbtos pozicijos. Tačiau šis pasiūlymas buvo atmestas. Už balsavo 8 VRK nariai, prieš – 4, susilaikė taip pat 4. Lemiamą žodį tarė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Balsams pasiskirsčius į dvi lygias dalis, VRK pirmininko balsas tapo lemiamas. Kadangi Z. Vaigauskas balsuodamas susilaikė, siūlymui stabdyti referendumo procesą buvo nepritarta.

Balsavimo rezultatai:

:
Valdas Benkunskas (Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
Rokas Stabingis (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis)
Živilė Verbylaitė (Lietuvos socialdemokratų partija)
Valdemar Urban (Lietuvos lenkų rinkimų akcija)
Ligita Klapavščiuk (Lietuvos teisininkų draugija)
Jonas Udris (Lietuvos teisininkų draugija)
Svetlana Misevičienė (Teisingumo ministras)
Vygandas Kastanauskas (Darbo partija (leiboristai)

Prieš:
Irena Malinauskienė („Drąsos kelias“ politinė partija)
Danutė Markeliūnienė (Partija Tvarka ir teisingumas)
Laura Gumuliauskienė (Teisingumo ministras)
Julius Jasaitis (Lietuvos teisininkų draugija)

Susilaikė:
Zenonas Vaigauskas (Seimo pirmininkas)
Justinas Žilinskas (Teisingumo ministras)
Laura Matjošaitytė (Lietuvos teisininkų draugija)
Elena Masnevaitė (Teisingumo ministras)

Referendumo iniciatyvinės grupės koordinatoriaus., Lietuvių tautininkų sąjungos pirmininko Juliaus Pankos komentaras po VRK posėdžio:

Kaip žinia sausio 24 d.  KT aiškindamas klausimą dėl 125-ojo Konstitucijos straipsnio leido sau pasisakyti ir bendresniais  klausimais dėl kurių jokio paklausimo nebuvo.  O būtent – KT paskelbė, kad Lietuvoje negali būti priimamos tokios Konstitucijos pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos įsipareigojimai Europos Sąjungai (ES), nes tai būtų antikonstituciška.

Būtent šį KT pareiškimą netruko pasigauti didžiausi referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams priešininkai – TS-LKD jaunieji ir senieji konservatoriai.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas taip pat puolė komentuoti minėtą KT sprendimą. Priminęs, kad VRK visuomet abejojo  tokios referendumo iniciatyvos teisėtumu, vis tik turėjo pripažinti, kad ne VRK galioje atšaukti Tautos reikalaujamo referendumo iniciatyvą:

„VRK sprendimus jau yra priėmusi. Parašus mes tikriname. Jei jie bus juos surinkę, tai ne mūsų komisijai teks spręsti, ar referendumas gali įvykti. Mes turime savo darbą pabaigti, o toliau viskas bus Seimo valioje“, – teigė jis.

VRK narys, konservatorius, Valdas Benkunskas užmiršęs, kad VRK nesuteikta teisė vertinti referendumui iškeltų iniciatyvų atitikimo Konstitucijai, pareiškė esąs įsitikinęs, kad VRK turinti stabdyti visus parašų tikslinimo darbus, nes „nes registruota referendumo iniciatyva yra antikonstitucinė“.  Kaip tik jis pažadėjo sausio 29 d. VRK posėdyje kelti klausimą dėl antikonstitucininės referendumo iniciatyvos stabdymo.

Referendumo iniciatoriai VRK įteikė paskutinius patikslintus parašus

Dėl įsiplieskusių batalijų apie referendumo konstitucingumą į antrą planą nuslinko svarbi žinia, kad referendumo iniciatyvinės grupės nariai tą pačią dieną VRK įteikė paskutinį paketą patikslintų parašų  reikalingų referendumui surengti. Referendumo iniciatyvinės grupės  narys ir koordinatorius, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka teigė, kad referendumui surengti reikiamas 300 000 parašų skaičius yra viršytas ne mažiau kaip tūkstančiu parašų.

VRK posėdžio vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė