Imamasi veiksmų afrikiniam kiaulių marui pažaboti (0)

ŠernasAplinkos ministras Valentinas Mazuronis dėl šalyje aptikto afrikinio kiaulių maro (AKM) užkrato skubiai pakeitė Medžioklės taisykles. Nuo šiol yra draudžiama šerti medžiojamuosius gyvūnus 10 km zonoje nuo Lietuvos – Baltarusijos sienos.

„Nusprendėme nelaukti ir iš karto imtis veiksmų. Šėryklos vilioja gyvūnus, todėl didėja galimybė, kad daugiau užsikrėtusių gyvūnų pasieks mūsų šalies teritoriją iš Baltarusijos“, – sako V. Mazuronis.

Sausio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo nustatytas AKM atvejis, Aplinkos ministerija leido šernus medžioti ištisus metus. Sprendimu buvo siekiama mažinti galimą AKM grėsmę. Šiuo metu šis sprendimas tebegalioja.

Sausio 17 d. aplinkos ministras kartu su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija viešai kreipėsi į visus šalies medžiotojus, ragindami aktyviau medžioti šernus.

Aktyvesnė šernų medžioklė pasienyje su Baltarusija buvo skatinama ištisus metus, tačiau šios priemonės nepadėjo sustabdyti AKM plitimo – sausio 24 d. du užkratą nešioję šernai aptikti pietų Lietuvoje.

Aplinkos ministerija parengė šernų populiacijos reguliavimo planą. Šiandien, sausio 29 dieną, jį Vyriausybėje pristatys aplinkos ministras.

Populiacijos reguliavimo planas turėtų būti rengiamas tik po to, kai Vyriausybė priims sprendimą skelbti ypatingąją padėtį, tačiau Aplinkos ministerija jį pradėjo rengti nedelsiant, kai tik buvo patvirtintas pirmas AKM atvejis Lietuvoje.

„Plano pagrindą jau turime. Šiandien jį pristatysiu Vyriausybėje ir nedelsiant bus galima nuspręsti jį vykdyti, jei tik ypatinga padėtis būtų paskelbta. Suprantame, kad kiekviena diena svarbi, tad iš anksto tam ruošiamės“, – sako V. Mazuronis.

Parengtame plane numatoma, kokių priemonių bus imtasi šernų populiacijai mažinti, kiek jų reikės sumedžioti, kaip vyktų apskaita ir pan. Dalis priemonių būtų vykdoma kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Tikslios plano detalės dar gali keistis po diskusijų Vyriausybėje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė