Vilniuje – 19 naujų autobusų, juos papuoš Vasario 16-osios signatarų atvaizdai (video) (4)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Į Vilniaus gatves šią savaitę išrieda dar 19 naujų ekologiškų autobusų „Solaris Urbino 12 CNG“. Kartu su jais sostinėje pradedamas naujas socialinis projektas, skirtas Vasario 16-osios signatarams atminti.

„Į gatves išriedantys 19 naujų ekologiškų autobusų važinės visais sostinės autobusų maršrutais. Nauji autobusai – modernūs, pritaikyti neįgaliesiems, šilti keleiviams. Taip pat startuoja ir naujas socialinis projektas, skirtas Vasario 16-ajai. Dvidešimt autobusų bus apklijuoti Nepriklausomybės akto signatarų atvaizdais, kurie primins vilniečiams, kam turėtumėme būti dėkingi už tai, kad šiandien esame laisvi ir nepriklausomi”, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Iki vasario 16 dienos dvidešimt įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ autobusų papuoš Nepriklausomybės akto signatarų veidai, trumpi jų gyvenimo aprašymai ar pasiekimai. Šie autobusai taps socialinio projekto „Ar žinote? Kieno parašai išreiškė Lietuvos žmonių valią būti nepriklausomiems?“ dalimi ir beveik visus metus važinės Vilniaus gatvėmis. Taip pat planuojama, kad akcijai paruošti plakatai papuoš ir miesto kolonas.

Be to, autobusų duryse įmontuota apsauga nuo prispaudimo ir avarinis durų atidarymo jungiklis. O keleivių salonuose sumontuoti šildomi šoniniai šildytuvai. Prie kiekvienų durų įrengti pučiami ventiliatoriai, galintys tiekti tiek šaltą, tiek karštą orą. Naujuose autobusuose įrengti 6 suspaustų gamtinių dujų balionai. Juos pilnai papildžius, autobusai galės įveikti iki 450 km ilgio atstumą.

Planuojama, kad šie autobusai Vilniuje bus eksploatuojami ne mažiau kaip 15 metų. Prieš tai sostinėje autobusų parkas buvo atnaujintas 2003–2006 metais, tuomet buvo įsigyta 14 „Mercedes“ autobusų, 90 naujų „Volvo“. Planuojama, kad per šiuos dvejus metus parkas bus atnaujintas dar 60 naujų transporto priemonių: pernai kovą į gatves jau išvažiavo 18 naujų autobusų, šiais metais parkas bus papildytas iš viso 41 transporto priemone.

httpv://youtu.be/Eo-oRRCahKo

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė