Teisėjas E.Šileikis pateikė atskirąją nuomonę dėl KT sausio 24 d. nutarimo (5)

Konstitucinis teismas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Konstitucinis teismas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Konstitucinio Teismo teisėjas Egidijus Šileikis pateikė atskirąją nuomonę dėl Konstitucinio Teismo 2014 m. sausio 24 d. nutarimo.

Jis pasisakė „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 125 straipsnio pakeitimo įstatymo, Lietuvos Respublikos Seimo statuto 170 straipsnio (2012 m. kovo 15 d. redakcija) atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai“.

E.Šileikis mano, kad praeitą savaitę paskelbtame nutarime jo kolegos nepagrįstai ignoravo Lietuvos Konstitucijos viršenybės prieš Europos Sąjungos teisę principą.

Teisėjo nuomone, Konstitucinio Teismo išaiškinimas dėl Konstitucijos keitimo sukuria prielaidas Konstituciją pildyti tiesiog pagal ES teisę suformuluotu aiškinimu.

„Ypač nesutinku dėl to, kad (…) nenurodyta ir netaikyta Konstitucinio Teismo 2006 metais atskleista „pačios Konstitucijos“ viršenybė Europos Sąjungos teisės atžvilgiu“, – rašoma antradienį paskelbtoje teisėjo atskirojoje nuomonėje.

Atskiroji Konstitucinio Teismo teisėjo E.Šileikio nuomonė pateikiama internetiniame tinklapyje.

Priminsime, kad sausio 24 d. Konstitucinis teismas (KT) paskelbė nutarimą išaiškinantį, kad Sei­mo ko­mi­te­tai ar ki­ti struk­tū­ri­niai pa­da­li­niai bei at­ski­ri Sei­mo na­riai „ne­tu­ri tei­sės pa­teik­ti Sei­mui svars­ty­ti Kons­ti­tu­ci­jos kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­to, ku­ris iš es­mės skir­tų­si nuo to, ku­rį pa­tei­kė to­kią tei­sę tu­rin­tis su­bjek­tas“.

KT priminė, kad su­ma­ny­mą keis­ti ar pa­pil­dy­ti Kons­ti­tu­ci­ją tu­ri tei­sę pa­teik­ti Sei­mui ne ma­žes­nė kaip ket­vir­ta­da­lio vi­sų Sei­mo na­rių gru­pė ar­ba ne ma­žiau kaip 300 tūkst. rin­kė­jų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė