Prezidentė priėmė Baltarusijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė naujojo Baltarusijos ambasadoriaus Aleksandro Koroliaus skiriamuosius raštus. Susitikime aptartas dvišalis ekonominis bendradarbiavimas, Europos Sąjungos ir Baltarusijos santykiai, pasirengimas deryboms dėl palengvinto ES vizų susitarimo ir galimybės plėtoti ES Modernizacijos dialogą su Baltarusija, į jį įtraukiant šios šalies visuomenę.

Susitikime taip pat kalbėta apie 2010 m. pasirašytą Lietuvos ir Baltarusijos susitarimą dėl palengvinto sienos kirtimo abiejų šalių pasienio gyventojams. Tam, kad šis susitarimas įsigaliotų ir pasienio gyventojai galėtų lengviau kirsti sieną, laukiama oficialaus patvirtinimo apie Baltarusijos pasirengimą pradėti taikyti šią tvarką. Lietuva, savo ruožtu, jau yra atlikus visus būtinus žingsnius.

Prezidentė pažymėjo, jog vyksta konstruktyvus dvišalis ekonominis bendradarbiavimas, ypač transporto ir prekybos srityse. Per praėjusius metus išaugo prekybos apyvarta ir siekė beveik 5 milijardus litų, 23 procentais padidėjo Lietuvos eksportas į Baltarusiją.

Tačiau, Prezidentės teigimu, politinį dialogą stabdo grubūs žmogaus teisių ir spaudos laisvės pažeidimai, politinių oponentų persekiojimas Baltarusijoje. Siekdama atnaujinti politinius ryšius su Lietuva ir visa Europos Sąjunga, Baltarusija turi išleisti į laisvę bei reabilituoti politinius kalinius.

Susitikime kalbėta ir apie Lietuvos pasienyje statomą Astravo atominę elektrinę. Prezidentė pabrėžė, jog atominių elektrinių saugumas yra bendra visų šalių ir tarptautinės bendruomenės atsakomybė. Pagal Espoo konvenciją, prie kurios yra prisijungusi ir Baltarusija, visi branduolinės energetikos projektai privalo būti vykdomi tik užtikrinus griežčiausius tarptautinius saugumo reikalavimus ir atlikus išsamų poveikio aplinkai vertinimą.

Espo Konvencijos įgyvendinimo komitetas yra pripažinęs, kad Astravo AE projektas neatitinka konvencijos reikalavimų. Lietuvai nebuvo pateikti atsakymai dėl šios atominės elektrinės poveikio aplinkai, saugumo ir statybos.

Lietuva reikalauja, jog būtų suteikta išsami informacija apie šį projektą, būtų pakviesta TATENA misija įvertinti Astravo bei kitų aikštelių tinkamumą AE statyboms ir surengti viešieji svarstymai Vilniuje.

1960 m. gimęs ambasadorius yra baigęs žemės ūkio ir valdymo mokslus. Anksčiau dirbo diplomatu Baltarusijos atstovybėse Lietuvoje ir Ukrainoje. Kalba baltarusių, rusų ir anglų kalbomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė