Parodoje „Studijos 2014“ bus galima pamatyti lietuviškų kosminių palydovų prototipus (0)

Paroda „Studijos 2014“ | litexpo.lt nuotr.

Paroda „Studijos 2014“ | litexpo.lt nuotr.

Vasario 6-8 dienomis parodų ir kongresų centre ,„Litexpo“ vyksiančios Tarptautinės žinių ir išsilavinimo parodos „Studijos 2014“ lankytojai turės galimybę ne tik susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų mokymo programomis, bet ir su jų moksline veikla bei naujausiais pasiekimais. Aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodoje didžiausi šalies universitetai demonstruos tai, kas sukuriama mokymo proceso metu – nuo žvilgsniu ir mintimis valdomo kompiuterio iki kosminio palydovo.

„Aukštosios mokyklos ne tik vykdo studijų programas, bet atlieka ir mokslinį darbą, kuria įvairias technologijas, – sako parodų ir kongresų centro „Litexpo“ parodų grupės vadovė Jolanta Masiulienė. – Norėdami pademonstruoti, koks yra galutinis studijų proceso rezultatas, nusprendėme surengti parodą parodoje. Aukštosioms mokykloms tai galimybė pademonstruoti savo pasiekimus, o abiturientams – susidaryti visapusišką vaizdą apie savo mėgstamą universitetą ar studijų programą.“

Gera žinia tiems, kurie nekantriai laukė pirmųjų lietuviškų palydovų skrydžio į kosmosą. Parodoje kosminių palydovų LituanicaSAT-1 ir LITSAT-1 prototipus demonstruos Vilniaus ir Kauno technologijos universitetai, jų kūrėjai pasakos apie šio pilotinio palydovo kūrybos procesą ir pirmą misiją kosmose.

Vilniaus universiteto (VU) stende taip pat bus pristatoma „Mobili bioklasė“ – pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija, kurioje galima susipažinti su naujausiais biomokslų laimėjimais ir nors trumpam patiems tapti tyrėjais. Parodos lankytojai ne tik išbandys tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atliks modernius biomokslų eksperimentus, atskleisiančius, pavyzdžiui, kas yra DNR. Vilniaus universiteto studentai taip pat demonstruos, kaip veikia 3D spausdintuvas, pristatys išmaniojo namo sistemų valdymą M2M technologijomis, mobiliųjų aplikacijų laboratoriją ir kitas technologijas.

Kauno technologijos universitetas parodoje pristatys naujos kartos interaktyvią KTU sukurtų inovacijų ekspoziciją. Sporto mėgėjai galės išbandyti nepusiausvirą irklavimo treniruoklį, o net skeptiškiausius parodos lankytojus nustebins naujausi robotikos kūrėjų darbai ir pirmoji pasaulyje elektroninė nosis, sensorių ir duomenų perdavimo technologijų dėka gebanti tiksliai nustatyti maisto produktų kokybę ir šviežumą. Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) universitetas į parodą atveš šešiakojį robotą-vorą, kuris nesunkiai peržengia kliūtis ir atlieka tyrimus sunkiai prieinamose vietose, oro sklandytuvą, autonominį orlaivį, prietaisą, kuris per atstumą leidžia nustatyti žmogaus tapatybę.

Kitaip tariant, parodos lankytojams nuobodžiauti tikrai neteks.
Pedagogams ir mažiesiems parodos lankytojams Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) pademonstruos pirmąją interaktyvią animacinę multimedijos priemonę, skirtą ikimokykliniam ugdymui „SaulyTUČIAI“. Tiems, kuriems mano, kad mintimis valdyti daiktus gali tik filmų herojai, Šiaulių universiteto Technologijos ir gamtų mokslų fakulteto studentai įrodys, kad tai netiesa. Parodoje jie pristatys žvilgsniu ir mintimis valdomą kompiuterį.

Šiuolaikiškus technologinius projektus pristatys ir Klaipėdos universitetas. Vienas jų – sumanioji traukinių kontrolės sistema, skirta analizuoti galimas geležinkelio eismo situacijas ir tobulinti traukinių valdymo ir atpažinimo sistemas.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Švietimas, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė