Nepaisydama 300 000 piliečių parašų, VRK bandys nutraukti referendumo iniciatyvą (tiesioginė transliacija) (129)

„Už teisę į referendumą!“ | Alkas.lt koliažas

„Už teisę į referendumą!“ | Alkas.lt koliažas

Sausio 29 dieną 15 val. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK)  rinksis į savo eilinį posėdį ir pirmu klausimu tarp kitų einamųjų klausimų svarstys klausimą „Dėl piliečių reikalavimo paskelbti referendumą „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo įstatymo“ atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir Lietuvos Respublikos įsipareigojimams narystei Europos Sąjungoje“.

Taigi VRK desperatiškai griebiasi paskutinio šiaudo – Sausio 24-osios Konstitucinio teismo (KT) sprendimo kontekste pamėginti brutaliai atimti iš lietuvių Tautos konstitucinę teisę išreikšti savo nuomonę svarbiausiais valstybės gyvenimo klausimais referendumo būdu. Bus bandoma žemės referendumo iniciatyvą paskelbti „antikonstitucine“ ir uždrausti jį skelbti, nežiūrint to, kad jau yra surinkti ir patikslinti visi reikiami 300 000 Lietuvos piliečių parašų.

Referendumo iniciatyvinės grupės narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka išplatino kvietimą, kuriame kviečia visuomenę ateiti prie VRK prieš 15 val. prasidėsiantį posėdį ir palaikyti referendumo iniciatorius.

„Rytoj spręsis mūsų, lietuviškos demokratijos ir mūsų Konstitucijos likimas, todėl nuo 14 val. visi, kas galime, būkime Vilniuje, prie VRK. Iš Kauno važiuosime autobusu 11.30 val. nuo Muzikinio teatro,12 val. nuo „Savo“ PC. Kviečiu visus norinčius vykti registruotis kiek įmanoma skubiau, iki sausio 28-os dienos vakaro 24 val.“ – ragina J.Panka ir priduria, kad registraciją vykdo Rūta Zabielienė, tel. 861296543, 861201182.

Tiesioginę transliaciją iš VRK posėdžio žiūrėkite ČIA, ČIA arba čia (veiks nuo 15 val.):

VRK posėdžio tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas:

Kaip žinia sausio 24 d.  KT aiškindamas klausimą dėl 125-ojo Konstitucijos straipsnio leido sau pasisakyti ir bendresniais  klausimais dėl kurių jokio paklausimo nebuvo.  O būtent – KT paskelbė, kad Lietuvoje negali būti priimamos tokios Konstitucijos pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos įsipareigojimai Europos Sąjungai (ES), nes tai būtų antikonstituciška.

Būtent šį KT pareiškimą netruko pasigauti didžiausi referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams priešininkai – TS-LKD jaunieji ir senieji konservatoriai.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas taip pat puolė komentuoti minėtą KT sprendimą. Priminęs, kad VRK visuomet abejojo  tokios referendumo iniciatyvos teisėtumu, vis tik turėjo pripažinti, kad ne VRK galioje atšaukti Tautos reikalaujamo referendumo iniciatyvą:

„VRK sprendimus jau yra priėmusi. Parašus mes tikriname. Jei jie bus juos surinkę, tai ne mūsų komisijai teks spręsti, ar referendumas gali įvykti. Mes turime savo darbą pabaigti, o toliau viskas bus Seimo valioje“, – teigė jis.

VRK narys, konservatorius, Valdas Benkunskas užmiršęs, kad VRK nesuteikta teisė vertinti referendumui iškeltų iniciatyvų atitikimo Konstitucijai, pareiškė esąs įsitikinęs, kad VRK turinti stabdyti visus parašų tikslinimo darbus, nes „nes registruota referendumo iniciatyva yra antikonstitucinė“.  Kaip tik jis pažadėjo sausio 29 d. VRK posėdyje kelti klausimą dėl antikonstitucininės referendumo iniciatyvos stabdymo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė