K.Donelaičio saulelė nušvito ant 50 litų kolekcinės monetos (0)

Lietuvos banko nuotr.

Lietuvos banko nuotr.

Lietuvos bankas į apyvartą išleido 50 litų proginę monetą, skirtą Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Naujoji moneta pristatyta Lietuvių literatūros ir tautosakos institute Vilniuje, skaitant garsiausio K. Donelaičio kūrinio „Metų“ ištraukas.

„Lietuvos bankas išleidžiamose kolekcinėse monetose įamžina žymius, mūsų kraštui daug nusipelniusius žmones. Lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis – be abejonės, vienas iš tokių žmonių, hegzametro eilėmis pralenkęs savo laikmetį ir įnešęs svarų indėlį ne tik į Lietuvos, bet ir į pasaulio literatūrą“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Prof. dr. Dalios Dilytės, parašiusios kartu su moneta išleisto lankstinuko tekstą, teigimu, K. Donelaičio epas „Metai“ paženklintas klasikinei literatūrai būdingu amžino aktualumo ženklu. „Tikėkimės, kad Donelaičio žodžiai bus išgirsti, ir Dievas duos, kad visi tie, kurie myli ir mylės Lietuvą, kurie lietuviškai kalbėdami seka ir seks savo gyvenimo baudžiavas, bus sveiki, <…>, kad jie neišmirs ir nepranyks, kad amžinai stovės dieviškajame rate“, – rašoma lankstinuke.

Sidabro monetos, skirtos K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms, reverse dailininkas Tadas Žebrauskas atvaizdavo lietuvių valstiečių gyvenimo darbus, kurie, kaip ir centre esanti saulė, sukasi amžinu ratu. Gipsinį monetos modelį išliejo dailininkas Giedrius Paulauskis. Monetos briaunoje užrašyta: „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“.,

Monetas kaldino UAB Lietuvos monetų kalykla. Tiražas – 3 000 monetų.

Monetų nuo jų išleidimo dienos galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2/8 ir Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25). Monetos kaina (su PVM) reprezentacinėje dėžutėje – 150 litų, be reprezentacinės dėžutės – 130 litų.

Moneta, skirta K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms, – jau aštuoniasdešimt trečioji Lietuvos banko išleista kolekcinė (proginė) moneta.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė