„Mokslo pieva“ – galimybė studentams dirbti kartu su patyrusiais dėstytojais bei mokslininkais (0)

mokslopieva.lt nuotr.

mokslopieva.lt nuotr.

Sausio 27 dieną pradedamas vykdyti ilgalaikis projektas „Mokslo pieva“. „Mokslo pieva“ – tai atvira kūrybai tyrimų ir mokymosi erdvė, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su jaunais entuziastingais dėstytojais bei patyrusiais mokslininkais atliks tyrimus, sprendžiančius realias, daugeliui aktualias problemas.

„Projekto metu vyresniųjų kursų bakalauro ir magistro programų studentai kviečiami mokytis to, ko paprastai neišmokstama 100 ar 200 studentų talpinančiose auditorijose. Čia mokymasis bus kitoks: tai bus mokymasis darant, kuriant ir klystant. Į nedideles komandas pasiskirstę įvairių disciplinų studentai dirbs su tikrais duomenimis, susidurs su realiomis problemomis, o jas įveikę gaus tikrą rezultatą, kuris galbūt nustebins net ir pačius tyrimų autorius“, – teigia projekto idėjos autorė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Ainė Ramonaitė.

Tyrimus atlikę studentai turės galimybę pristatyti savo darbo rezultatus verslo, mokslo ir valstybės institucijų atstovams. Be to, projekto dalyviai įgis ne tik neįkainojamos patirties, bet ir susipažins su įdomiais, gabiais žmonėmis ir smagiai praleis laiką.

Į „Mokslo pievą“ kviečiami įvairių studijų krypčių studentai: čia laukiami socialinių mokslų atstovai ir su jais besiribojančių humanitarinių bei gamtos mokslų studentai, taip pat ir tie, kurie „kremta“ tiksliuosius bei technologijų mokslus.

„Dalyvaudami projekte „Mokslo pieva“ studentai turės galimybę išbandyti save ne tik atlikdami realius, praktinę naudą turinčius tyrimus, bet ir dirbdami drauge su kitų sričių studentais. Studentus konsultuos įvairiuose institutuose ir universitetuose dirbantys mokslininkai“, – teigia vienas iš projekto iniciatorių, Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius Tomas Žalandauskas.

Projektą organizuoja entuziastingų mokslininkų ir dėstytojų komanda iš Baltijos pažangių technologijų instituto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto. Iniciatyvą remia UAB „Philip Morris Baltic“.

Pasak „Philip Morris Baltic“ viešųjų ryšių koordinatorės Baltijos šalims Agnės Gaižauskienės, „jaunųjų tyrėjų ugdymas – svarbus ir prasmingas Lietuvai, todėl remiame šią pažangią iniciatyvą, nes tai – reali galimybė studentams dirbti kartu su patyrusiais dėstytojais bei mokslininkais, atlikti konkrečius mokslinius darbus, kurie galbūt taps naujais išradimais, garsinsiančiais mūsų šalį ir skatinančiais jos pažangą įvairiose mokslo srityse.“

Kūrybingi, atviri, draugiški ir savo turimas žinias pritaikyti norintys studentai turėtų paskubėti ir iki vasario 10 dienos užpildyti klausimyną, kurį galima rasti adresu, bei pasiruošti dalyvauti tiesioginėje atrankoje, vyksiančioje šių metų vasario 22 dieną Vilniuje. Atrinkti kandidatai turėtų nusiteikti intensyviam, tačiau labai įdomiam darbui nuo 2014 m. kovo iki gegužės mėnesio.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė