Žurnalas „Liaudies kultūra“ dovanoja 5 kompaktines plokšteles! (6)

Žurnalas „Liaudies kultūra“ | Alkas.lt nuotr.

Žurnalas „Liaudies kultūra“ | Alkas.lt nuotr.

Iki unikalaus, etninės kultūros specialistams gerai žinomo, tačiau galbūt plačiosios visuomenės dar neatrasto žurnalo „Liaudies kultūra“ prenumeratos pabaigos liko tik 2 dienos.

Žurnalo redakcija nuoširdžiai kviečia 2014 metais žurnalą ne tik skaityti, bet ir prenumeruoti. Tik prenumeratoriai šiais metais kartu su žurnalu nemokamai gaus ir 5 kompaktines plokšteles (CD arba DVD) su autentiško ir postfolkloro įrašais, tautinių rūbų brėžiniais, 2014 m. Dainų šventės pristatymu ir kitais įdomiais dalykais! Deja, Lietuvos pašto skyriuose metinė „Liaudies kultūros“ prenumerata priimama tik iki sausio 28 dienos, o vėliau žurnalą galima bus užsiprenumeruoti tik nuo antrojo ir kiekvieno vėlesnio numerio.

Dvimėnesinis žurnalas „Liaudies kultūra“ yra tarsi „tiltas“ tarp mokslininkų ir labai plačios auditorijos – kultūros ir švietimo darbuotojų, kitų etninės kultūros puoselėtojų. Šis periodinis leidinys skirtas profesionaliam ir patraukliam lietuvių tradicinės kultūros ir įdomiausių jos tyrimų pristatymui. 2014 metų žurnaluose bus skelbiami ne tik 2-3 naujausi archeologų, etnologų, senosios religijos ir mitologijos tyrinėtojų, tautosakos ir tautodailės žinovų straipsniai, bet ir pokalbiai su įdomiais šioje srityje dirbančiais žmonėmis, bus pristatytos įvairios tradicijų puoselėtojų iniciatyvos, skelbiami įdomiausi šaltiniai – žmonių pasakojimai apie papročius, šventes, gyvenimus. Taip pat bus skiriama dėmesio Tėvynėje ir už jos ribų gyvenančių lietuvių tautinės tapatybės išsaugojimo klausimams.

Pirmajame šių metų žurnalo numeryje Dainius Razauskas išsamiai aptars Gediminaičių stulpų simboliką, Aistė Petrauskienė ir Vykintas Vaitkevičius pagrįs mintį, jog kova už laisvę yra svarbus lietuviškosios tapatybės dėmuo, paskelbsime istorinį 1918 metų vasario 16 dienos daktaro Jono Basanavičiaus įrašą užrašų knygelėje, prisiminsime vienuoliktus metus gyvuojančią iniciatyvą „Auszra 16“ – festivalio „Mėnuo Juodaragis“ iniciatoriaus Ugniaus Liogės kartu su bičiuliais rengiamus vasario 16-osios dienos paminėjimus ir koncertus.

„Pirmajame numeryje taip pat pagerbsime neseniai Anapilin iškeliavusio „Ramuvos“ bei „Romuvos“ kūrėjo, Lietuvos Romuvos Krivio, Jono Trinkūno atminimą. Supažindinsime su pirmojo folkloro ansamblio „Ratilio“ susikūrimo istorija ir pristatysime Arūno Baltėno dokumentuotą iki šiol gyvą Žemaitijos Užgavėnių tradiciją“, – sako žurnalo vyriausioji redaktorė Saulė Matulevičienė.

Žurnalas „Liaudies kultūra“ buvo įsteigtas dar Sąjūdžio priešaušryje 1988 m. ir yra leidžiamas jau 25 metus. Žurnalo steigėjas ir leidėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos liaudies kultūros centras (LLKC). Elektroniniai žurnalo variantai skelbiami LLKC svetainėje. Taip pat yra sukurtas žurnalo internetinis puslapis socialiniame tinkle „Facebook“.

***

„Liaudies kultūros“ redakcija primena, kad metinė „Liaudies kultūra“ prenumerata priimama tik iki sausio 28 dienos. Šešių žurnalo numerių prenumeratos (su 5 CD ar DVD, kuriuos gaus tik prenumeratoriai) kaina Lietuvos pašte – 40,02 lt.

Paprasčiausia žurnalą prenumeruoti internetu štai ČIA.; prenumeratą priima ir visi Lietuvos pašto skyriai.

Peržvelgti ankstesnių metų žurnalo numerius (pdf. pavidalu) galite ČIA. Nauji numeriai į svetainę įkeliami praėjus metams po išleidimo.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė