Ukrainos palaikymo renginyje dalyvavo daugiau nei 700 dalyvių (28)

Ukrainos palaikymo renginys | kukrlt.lt nuotr.

Ukrainos palaikymo renginys | kukrlt.lt nuotr.

Sausio 25 d. neabejingi Lietuvos piliečiai surengė nepolitinį pilietinį renginį „Ištiesk ranką Ukrainai“. Šio renginio tikslas – parodyti paramą Euromaidane už demokratines vertybes kovojantiems Ukrainos piliečiams. Buvo tikėtasi, kad į palaikymo renginį įsijungs bent 715 dalyvių. Pasak renginio rengėjų, šis skaičius simbolizuoja atstumą tarp Lietuvos ir Ukrainos sostinių.

Nepaisant šalčio, pilietinio renginio „Ištiesk ranką Ukrainai“ rengėjų lūkesčiai pasiteisino. Į renginį įsijungė daugiau nei tikėtasi dalyvių.  Renginyje dalyvavo „Solidarumo su Ukrainos protestuotojais akcija“, už skaidrią viešąją politiką pasisakantys visuomenininkai susibūrę į būrį „Baltosios pirštinės“, nevyriausybinių organizacijų, politinių partijų atstovai, kiti visuomenininkai.

Gyvoje žmonių grandinėje,  jungusioje Europos komisijos atstovybę su Ukrainos ambasada Lietuvoje,  dalyvavo ir europarlamentari Vytautas Lansbergis, Andrius Kubilius, Gintaras Steponavičius, Vydas Gedvilas, Jurgis Didžiulis, Gabrielius Liaudanskas – Svaras, Skirmantas Tumelis ir kiti žinomi žmonės. Prie akcijos aktyviai jungėsi gatvių praeiviai.

„Džiaugiamės, kad „Ištiesk ranką Ukrainai“ renginį suvienijo skirtingo amžiaus, pažiūrų ir pilietybių žmones. Jų dalyvavimas patvirtino tai, jog esame vieninga tauta, aktyviai pasisakanti už žmogaus teises ir demokratines vertybes – būtent šių dalykų Ukrainai dabar labiausiai reikia“ – teigia JPP „Kurk Lietuvai“ atstovė Rūta Mačiulytė.

Renginyje buvo pasirašyta Vilniaus deklaracija

Pilietinio renginio „Ištiesk ranką Ukrainai“ dalyviai pasirašė Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ paruoštą Vilniaus deklaraciją, kurioje reiškiama visapusiška parama Ukrainos patriotams kovoje ir savigynoje už laisvą, demokratinę ir klestinčią Ukrainą.

Deklaracijoje, kuri buvo įteikta Ukrainos ambasados Lietuvoje darbuotojams Ukrainos prezidentas V. Janukovičius yra raginamas sustabdyti smurtą, atšaukti nekonstitucinius įstatymus, išlaisvinti sulaikytus patriotus, kurie kovoja už savo konstitucines teises, taip pat sustabdyti politinį persekiojimą arba atsistatydinti ir atsakyti pagal įstatymą už tai, kad nesugebėjo laikytis Ukrainos konstitucijos.

Šia deklaracija Lietuvos Vyriausybė, ES valstybės nares ir ES institucijos yra kviečiamos nedelsiant veikti bei naudoti maksimalų spaudimą Ukrainos prezidento V. Janukovyčiaus rėžimui. Tarp jaunimo siūlomų priemonių – draudimas įvažiuoti į Europos Sąjungą, sankcijų taikymas rėžimo nariams, taip pat – valdžios pareigūnų, oligarchų ir juos remiančiųjų aktyvių užšaldymas.

Siekia iniciatyvą plėsti užsienyje

Iš užsienio dalyvauti programoje „Kurk Lietuvai“ sugrįžę jaunuoliai, siekia panašius renginius plėsti šalyse, iš kurių grįžo į Lietuvą. Bendradarbiaudami su užsienio lietuvių bendruomenėmis, JPP „Kurk Lietuvai“ platina šiam sumanymui įgyvendinti skirtą plakatą „United We Stand for Ukraine“. Su šiuo plakatu žmonės fotografuojasi įvairiose pasaulio vietose ir dalinasi jomis socialiniuose tinkluose.

„Šiandien vykusi akcija „Ištiesk ranką Ukrainai“ parodė, kad Lietuvos žmonės nėra abejingi Ukrainos valdžios naudojamam smurtui prieš savo piliečius. Tikimės, kad mūsų organizuota iniciatyva įkvėps kitų šalių piliečius aktyviai reikšti solidarumą ukrainiečių siekiui kurti demokratiškais principais paremtą savo valstybę,“ – viliasi vienas renginio organizatorių Lukas Savickas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė