Ukrainoje pasiektas susitaikymas? V.Janukovyčius opozicijai siūlo perimti vadovavimą vyriausybei (18)

Vitalijus Kličko | Alkas.lt, O.Laskovskio nuotr.

Vitalijus Kličko | Alkas.lt, O.Laskovskio nuotr.

Sausio 25 d. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, siekdamas suvaldyti krizę Ukrainoje, pasiūlė opozicinės partijos „Batkivščyna“ pirmininkui Arsenijui Jaceniuikui užimti Ukrainos ministro pirmininko pareigas, pranešė  TV „5 kanalas“.

Toks sprendimas buvo priimtas eiliniame Krizės sureguliavimo komisijos derybų raunde dalyvaujant opozicijos atstovams. Derybose dalyvavo:  Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrejus Kliujevas bei jo pirmasis pavaduotojas Andrejus Portnovas, teisingumo ministrė Elena Lukaš, opozicinės politinės partijos UDAR frakcijos Ukrainos Aukščiausioje Radoje vadovas Vitalijus Klyčko, partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) frakcijos Aukščiausioje Radoje vadovas Arsenijus Jaceniukas, frakcijos „Svoboda“ („Laisvė“) pirmininkas Olehas Tiahnibokas. Ilgiau nei tris valandas vykusiame susitikime be kita ko buvo pateiktas siūlymas V.Klyčko užimti vicepremjero atsakingo už humanitarinius klausimus pareigybę.

Teisingumo ministrė E.Lukaš paaiškino, kad jei būtų gautas A.Jeceniuko sutikimas užimti premjero pareigas tuomet šalies prezidentas paleistų vyriausybę.

V. Janukovyčius taip pat pažadėjo imtis konstitucinės reformos, kuria būtų sumažintų prezidentinės valdžios galia ir grįžtama prie 2004 metų konstitucijos  normų dėl prezidentinės-parlamentinės valdžios.

Taip pat buvo sutarta, kad valdžia paleis visus sulaikytuosius protesto akcijų metu visoje Ukrainoje, o opozicija palaipsniui atšauks žmones iš aikščių ir užimtų pastatų.

Opozicijos vadovai kol kas niekaip nepakomentavo  šių V.Janukovyčiaus pasiūlymų. 22 val.  jie turėtų atvykti į Maidaną ir pristatyti mitinguotojams derybų rezultatus.

Papildyta po 22 val.:

Olehas Tiahnibokas | Alkas.lt, O.Laskovskio nuotr

Olehas Tiahnibokas | Alkas.lt, O.Laskovskio nuotr.

Šiek tiek pavėlavę po 22 val. opozicijos lyderiai atvyko į Maidaną ir kreipėsi į mitinguotojus pristatydami sausio 25 d. derybų raundo su valdžia pasiekimus. Išvardinę valdžios pažadėtas nuolaidas politikai vienu balsu tvirtino, kad žada nesitraukti nė žingsnio dėl savo galutinių reikalavimų  ir kvietė mitinguotojus nesitraukti o dar gausiau rinktis į Maidaną.

„Mūsų pozicija aiški – atšaukti sausio 16-osios įstatymus ir taškas. Mūsų reikalavimai – surengti prezidento rinkimus jau šiemet. Ir mes nesitrauksime. Mes laikome savo pozciijas maidane ir regionuose. Ekstremistų čia nėra. Mes – taikūs žmonės, ginantys savo teises. Derybos tęsiasi. Tačiau mes nepasiduosime jokioms provokacijoms. Ačiū visiems už drąsą. Te gyvuoja Ukraina!“, –  Maidano aikštėje susirinkusiems mitinguotojams pareiškė „Udar“ lyderis V.Klyčko.

Ypač ugningą kalbą rėžė partijos „Svoboda“ („Laisvė“) pirmininkas O.Tiahnibokas.  Jis ir po jo kalbėjęs A.Jaceniukas sakė, kad netiki jokiais valdžios pažadais, nes jau nekartą įsitikino, kad valdžia jų nesilaiko.

„Yra vienas delikatus momentas. Ar tikime mes jais? Ir aš netikiu. Argi mes neatsimename kaip Janukovyčius sakė, kad jis gali paploti Maidanui? Kuo tai baigėsi? Maidano išvaikymu. kas kart kai Janukovyčus siūlo taiką, tai baigiasi šturmais. Taigi, kuo mes galime patikėti? Tiktai konkrečiais veiksmais. Todėl aš noriu pakviesti visus ukrainiečius į Maidaną. Mūsų kova prieš banditų valdžią tęsis tol kol mes pasieksime savo reikalavimų. Į Maidaną!“ –

Opozicijos lyderiai pažadėjo tęsti derybas su valdžia toliau iki galutinės pergalės, o mitinguotojus kvietė susitelkti ir tęsti kovą.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė