Revoliucija plinta po visą Ukrainą (tiesioginė transliacija) (25)

Ukrainos sričių valstybinių administracijų pastatų užėmimas ir blokavimas sausio 25 d.

Ukrainos sričių valstybinių administracijų pastatų užėmimas ir blokavimas sausio 25 d.

Kijeve nesiliaujant protestams ir gatvės kovoms, masiniai protestai apėmė visą Ukrainą. Protestuotojai jau užėmė dešimties Ukrainos sričių valstybinės administracijos pastatus, dar kelių sričių administracijos yra blokuojamos protestuotojų ar vyksta kol kas mažesnio masto protestai. Iš viso Ukrainoje yra 24 sritys ir Krymo Autonominė Respublika.

Sausio 23 d. protestuotojai užėmė Lvovo, Rovno ir Ternopolio sričių administracijų pastatus. Tą pačią dieną buvo bandoma užimti Ivano-Frankovsko, Žitomiro, Čerkasų, Chmelnickio ir Poltavos sričių administracijų pastatus. Sausio 24 d. buvo užimti Ivano-Frankovsko, Černovcų, Chmelnickio sričių administracijos pastatai. Buvo pranešta ir apie Sumų srities administracijos pastato užėmimą, bet vėliau ši informacija paneigta. Sausio 25 d. protestuotojai užėmė Poltavos srities Tarybos salę ir Vinicos srities administraciją. Šiuo metu paskutinis užimtas srities administracijos pastatas – Černigove. Jo šturme dalyvavo 2000 žmonių.

Blokuojamos ir Kijevo, Čerkasų, Nikolajevo, Poltavos, Užkarpatės sričių administracijos. Valdančiai Regionų partijai palankesniame Užkarpatės srities centre Užgorode prie srities administracijos susirinkę dviejų skirtingų pakraipų demonstrantai – palaikantys Maidaną ir prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partiją.

Pranešama, kad Lvovo srities taryba priėmė sprendimą pereiti į protestuotojų pusę ir oficialiai pripažino Ukrainos opozicijos įsteigtą Ukrainos Liaudies Rada (Narodna Rada Ukrainy) kaip teisėtą Tautos interesų atstovybę, bei rekomenadavo žemesnio pavaldumo taryboms sušaukti sesijas ir priimti analogiškus sprendimus.

Tiesioginė transliacija:

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė