Pristatomas A.Aleksandravičiaus nuotraukų rinkinys „Žemaitėjė – mona meilė“ (video) (0)

„Youtube“ sustabdyta akimirka

„Youtube“ sustabdyta akimirka

Sausio 27 d., pirmadienį, 17 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41, Vilnius) vyks fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus nuotraukų rinkinio „Žemaitėjė – mona meilė“ pristatymas.

Leidyklos „VAGA“ išleistos knygos sutiktuvėse kartu su autoriumi dalyvaus ir istorikas prof. Alfredas Bumblauskas, dailininkas prof. Petras Repšys, fotografas ir fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas bei smagus Vilniaus Žemaičių kultūros draugijos būrys.

„Žemaitėjė – mona meilė“ – prieš dešimtį metų sumanytas, lygiai tiek pat metų kauptas, rinktas ir fotografuotas, unikalus vien Žemaitijos kraštui ir jo žmonėms skirtas juodai baltų fotografijų rinkinys. Knygos autorius – garsus ir pripažinimo sulaukęs menininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2011), fotografas Algimantas Aleksandravičius pats yra užkietėjęs žemaitis: iš vienos pusės giminės istorija susijusi su Lietuvos istorijoje ryškų pėdsaką palikusiais Kražiais, iš kitos – Kretinga. Autorius Lietuvoje ir užsienyje yra surengęs per šimtą asmeninių parodų, taip pat – keturiolikos asmeninių nuotraukų rinkinių autorius.

Nuotraukų rinkinyje užfiksuoti ne tik Žemaitijos, bet ir visos Lietuvos istorijai bei kultūrai reikšmingi ir svarbūs įvykiai, vietos, legendos ir, žinoma, gražūs, talentingi, spalvingi Žemaitijos žmonės. Leidinyje surinktos fotografijos papildytos paties menininko parinktais ir parašytais tekstais – knyga nuo pradžios iki galo nuglamonėta autoriaus ir atiduota globai į skaitytojų, tikėtina ne tik žemaičių, rankas.

Šviesu. Atvaizdai jau sugulę. Gerai, kad ne visi, nes atrodytų, kad per mažas tas mūsų kraštas, kad nebėra nei ką bemylėt, nei ką prisiminti. Daug dar vietų ir žmonių liko nepastebėtų, o vertų. Šis leidinys – ne žinynas, o meilė, išpasakota vaizdais. Džiugu, kad Žemaitija lig horizonto – ligi ten, kur prasideda kažkas amžina ir tęstina. (Algimantas Aleksandravičius)

httpv://youtu.be/W0-UVBtFLIs

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė