Didžiausias metų kultūros renginys kvies užsienio svečius apsilankyti Lietuvoje (1)

Dainų šventė, Ansamblių vakaras | Organizatorių nuotr.

Dainų šventė, Ansamblių vakaras | Organizatorių nuotr.

Kuo ypatinga Lietuva? Ką joje galima pamatyti? Į šiuos klausimus sausio 24–26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose Vilniuje vyksiančioje parodoje „Adventur 2014“ sieks atsakyti didžiausio metų šalies kultūros renginio – Lietuvos dainų šventės – organizatoriai.

Ar gali būti, kad į vieną nedidelę teritoriją miesto parke gali tilpti visa šalis su savo kaimų, miestelių ir miestų tarmių, senųjų dainų, šokių, amatų, patiekalų ir kitų tradicijų įvairove… Visą tai ir dar daugiau atvykę į Lietuvą birželio 28 – liepos 6 d. galės pamatyti Vilniuje ir Kaune vyksiančioje Dainų šventėje „Čia mano namai“.

„Adventur“ parodoje Lietuvos dainų šventės stende lankytojams bus dalijama šventės atributika, pristatanti būsimos šventės koncepciją, programą, supažindinanti su dainų švenčių istorija, nurodanti renginių vietas mieste, rodomi lietuviškus amatus bei tradicijas pristatantys filmai, taip pat filmas „Dainų šventė“, reprezentuojantis unikalią Lietuvos tradicinę ir gyvąją šiuolaikinę kultūrą, įkvepiantis svečius iš užsienio dalytis informacija apie Dainų šventę savo šalyse, kviesti į Lietuvą atvykti savo šalių gyventojus.

Tai pat bus pasiūlyta ir skaitmeninė pramoga – interaktyvus foto veidrodis. Prie veidrodžio ekrano priėjęs žmogus galės pasirinkti ir virtualiai pasimatuoti vieno iš Lietuvos regionų tautinį kostiumą: juostuotus ar languotus sijonus, dzūkiškas sermėgas ar suvalkietiškus surdutus, spindinčio šilko liemenes, puošnius lininius marškinius, raštuotas juostas, moterų ir vyrų galvos dangalus ir juos valdyti – didinti, mažinti, keisti jų poziciją ir nusifotografuoti. Tai unikali patirtis ir galimybė patirti tradicijų ir modernių technologijų sintezę.

Sausio 25 d., šeštadienį, 11 val. Dainų šventės organizatorių – Lietuvos liaudies kultūros centro – organizuojamame renginyje bus pristatyta Dainų šventės programa, demonstruojamos tautinių bei I–XIV a. baltų genčių kostiumų kolekcijos, pasipuošę Lietuvos regionų – Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Klaipėdos krašto – tautiniais kostiumais koncertuos Lietuvos Edukologijos universiteto studentų choras „Ave Vita“ ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblio „Vingis“ šokėjai, pristatysiantys lietuviškus tautinius šokius iš 2014 m. Dainų šventės Šokių dienos programos repertuaro.

Lietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų instrumentų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Birželio 28 d. Kaune, Dainų slėnyje, vyks Dainų šventės 90-mečio minėjimas. Šventė sostinės gyventojams ir svečiams pasiūlys koncertines programas, pakvies jaunus ir senus, šeimas ir vaikus aktyviai dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus. Ypatingas dėmesys bus skirtas tautiniams kostiumams – liepos 6 d. planuojama skelbti Tautinio kostiumo diena.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė