Vasario 9 d. visuomenininkai kviečia į piliečių konferenciją „Už valstybę – be melo“ (45)

„Už valstybę – be melo“

„Už valstybę – be melo“

Vasario 9-ąją, minint 1991 metų Lietuvos piliečių plebiscitо 23-iąsias metines, visuomenininkai kviečia į Vilniuje rengiamą piliečių konferenciją „Už valstybę – be melo“.

„Šiandieninė Lietuvos gyvenimo tikrovė verčia konstatuoti, kad atsikratyti svetimos valdžios ir jos primestos tvarkos buvo lengviau, negu kurti visavertę nepriklausomą valstybę – buveinę laisvai tautai saugiai gyventi ir kurti: ne fasadinę, deklaratyvią, tuščiavidurę, o kupiną turinio nepriklausomybę, ne vienadienę, o turinčią amžių perspektyvą“, – sakoma visuomenės veikėjų pranešime spaudai.

Kaip žinia 1991 metų vasario 9 dieną įvyko Lietuvos gyventojų visuotinė apklausa – plebiscitas. Daugiau kaip 90 % balsavusiųjų, kurie sudarė per 76 % visų turinčių aktyvią rinkimų teisę piliečių, pasisakė už nepriklausomą ir demokratinę Lietuvą. Tai buvo itin svarbus balsavimas, turėjęs didelės įtakos Lietuvos kovoje už laisvę ir nepriklausomybę.

Šia proga renginio organizatoriai kviečia Lietuvos piliečius sutelkti visuomenės iniciatyvas ir nubrėžti neatidėliotino veikimo gaires bei konkrečius veiksmus artėjantiems prezidento, Europos Parlamento bei savivaldybių ir Seimo rinkimams.

Kvietimą pasirašė: Liudvikas Jakimavičius, Šarūnas Puidokas, Rišardas Maceikianecas, Tomas Baranauskas, Krescencijus Stoškus, Vytautas Bakas, Joana Noreikaitė, Jonas Vaiškūnas, Tomas Viluckas, Audrius Rudys, Julius Panka, Gintaras Songaila, Arūnas Eigirdas, Nijolė Balčiūnienė, Ričardas Garuolis ir kiti žinomi visuomenės veikėjai.

Konferencijos programa:

10.00–11.00 – registracija

11.00–11.10 – sveikinimo žodis

11.10–11.30 – Vytautas Bakas, teisininkas, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo garbės narys, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų profesinių sąjungų delegatas Europos policijos profesinių sąjungų konfederacijoje, Pareigūnų kredito unijos valdybos pirmininkas, ekspertai.eu steigėjas:
„Teisėsaugos atskaitomybė ir jos pilietinė kontrolė – ar tai įmanoma? Ką galėtume padaryti patys, kad būtume saugesni, o teisinė sistema atitiktų visuomenės lūkesčius?“

11.30–11.50 – Vytautas Rubavičius, rašytojas, filosofas:
„Vakarietiškieji Valstybės demokratizavimo principai“

11.50–12.00 – Algirdas Endriukaitis, Nepriklausomybės Akto signataras:
„Tautos konferencijos idėja“

12.00–12.40 – kavos pertrauka

12.40–13.00 – Dalius Stancikas, bernardinai.lt apžvalgininkas:
„Kodėl politinis elitas bijo tautos?“

13.00 – 13.20 – prof. Krescencijus Stoškus, filosofas:
„Septyni tautos savižudybės būdai. Kaip jiems užkirsti kelią?“

13.20–14.00 – klausimai ir diskusijos

Data: 2014 m. vasario 9 d. | Vieta: Vilnius, Kaštonų g. 7, Lietuvos medicinos biblioteka
Pradžia: 11 val. (registracijos pradžia – 10 val.)
Konferencija tiesiogiai bus transliuojama ir internetu: www.ekspertai.eu
Tel.: +370 686 27791, +370 605 50192. El. p. uzvalstybe@gmail.com

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė