Pranešta apie pirmą sumedžiotą šerną su afrikinio kiaulių maro virusu (2)

ŠernasLietuvoje sumedžiotame šerne nustatytas afrikinio kiaulių maro virusas, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

„Šalčininkų ir Varėnos, Alytaus pasienyje rastų dviejų šernų mėginiuose aptikome afrikinį kiaulių marą. Patvirtinimui nusiuntėme į Vokietiją, bet mes tikime ir savo tyrimais“, – Lietuvos radijui penktadienį sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

Anot J. Miliaus, į Lietuvoje veikiančias kiaulių fermas užkratas gali ir nepatekti, jei bus laikomasi saugos reikalavimų.

„Jeigu laikysis žmonės biosaugos priemonių, užkratas nepateks į fermas. Kad šernai bus apkrėsti, tai visi Europos rizikos vertinimo institutai apie tai kalbėjo. Gamta yra gamta, šernų judėjimas vyksta“, – sakė J. Milius.

Tikimasi, kad pavyks susiderėti su Rusija dėl švelnesnių kiaulienos tiekimo apribojimų.

Pagal ES nustatytą tvarką, aptikus bent vieną kiaulių maro atvejį, šernų medžioklė Lietuvoje iškart uždraudžiama.

Medžioti šiuos gyvūnus galima tik dėl mėginių paėmimo, stengiantis sumedžioti jaunus, iki metų amžiaus šernus ir vyresnes nei antrametės pateles.

Valgyti tokių šernų mėsą griežtai draudžiama, nušauti gyvūnai turėtų būti užkasami arba sudeginami tam nustatytose vietose.

Pirmieji afrikinio kiaulių maro židiniai Baltarusijoje, maždaug 40 kilometrų nuo Lietuvos sienos, aptikti vasarą. Tuomet Lietuva ėmėsi saugumo priemonių, siekdama sustabdyti užkrato plitimą – imtasi dezinfekuoti iš Baltarusijos atvykstančius automobilius, ribotas maisto produktų įvežimas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė