Seime skinasi kelią Baudžiamojo ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos (9)

L.Graužinienė | alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

L.Graužinienė | alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pristatė Baudžiamojo kodekso ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų projektus, kuriais siūloma baudžiamuoju nusižengimu (šmeižimu) pripažinti tik tokią veiką, kai apie kitą žmogų paskleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija, galinti paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, neva šis padarė nusikaltimą. Sankcijoje nustatoma, jog asmuo už tokią veiką galėtų būti baudžiamas bauda (atsisakant su laisvės apribojimu ar atėmimu susijusių bausmių). Taip pat siūloma atsakomybę už valstybės tarnautojų ar viešojo administravimo funkcijas atliekančių asmenų įžeidimą numatyti Administracinių teisės pažeidimų kodekse.

„Demokratinėje visuomenėje spaudos ir žodžio laisvė, žiniasklaidos laisvė yra tos vertybės, kurias reikia stiprinti. Daugelyje ES valstybių baudžiamoji atsakomybė už šmeižtą ir įžeidimą yra  dekriminalizuota arba taikoma labai retai. Manau, kad atimti žmogui laisvę ar skirti baudžiamąją atsakomybę už įžeidimą, nėra racionalu. Atsižvelgiant į situaciją Lietuvoje, įstatymų pakeitimai yra būtini“, – teigia Seimo Pirmininkė.

Pataisoms po pateikimo pritarė 43, prieš balsavo 2, susilaikė 27 Seimo nariai. Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, projektus plenariniame posėdyje numatoma svarstyti pavasario sesijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė