Peršalimas nėra gripas (0)

Gripas | theprisma.co.uk nuotr.

Gripas | theprisma.co.uk nuotr.

Kauno visuomenės sveikatos centro Jonavos skyrius informuoja, kad įvertinus iš Jonavos r. esančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų gautą informaciją, sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau ŪVKTI) 3- ąją metų savaitę siekė 55,2 atvejų/10 tūkst. gyventojų, t.y. 247atv. Daugiausia sirgo vaikai (188 atvejai, t.y. 76,1 proc. visų susirgusiųjų). 2014 m. gripo atvejų neužregistruota.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Jonavos rajone yra mažesnis. Pernai 3-ąją metų savaitę Jonavos rajone rodiklis siekė 93,3 atvejų/ 10 tūkst. gyventojų per savaitę. Iš jų buvo 4 gripo atvejai.

Jonavos rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose daugėja pacientų, sergančių ŪVKTI. Dažnai virusinė infekcija sukelia simptomus, panašius į gripą. Tačiau gripas ir ŪVKTI nėra tas pats. Žmonės gripą dažnai painioja su peršalimo ligomis.

Kauno visuomenės sveikatos centro Jonavos skyriaus specialistai primena, kad gripui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra (didesnė nei 38°C), sausas kosulys, šalčio krėtimas, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Paprastai nebūna stiprios slogos, dažniausiai užgula nosį antrąją susirgimo dieną. Retai pasitaikantys gripo simptomai yra šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas.

Pajutus pirmus negalavimo požymius rekomenduojama:

• Netrukus kreiptis į šeimos gydytoją, kad jis paskirtų tinkamą gydymą;
• Slaugant ligonį namuose, reikėtų ryšėti vienkartines kaukes ligoniui bei sveikajam;
• Vartoti daug skysčių, nes su organizmo išskyromis (prakaitu, šlapimu ir kt.) greičiau pasišalina virusas.

Nepamirškime laikytis asmens higienos reikalavimų (dažnai plauti rankas, ypač slaugant ligonį bei prieš valgį; naudoti vienkartines nosinaites, o panaudotas išmesti į šiukšliadėžę ir kt.). Šaltuoju metų sezonu pasirūpinkite tinkama, šiltesne apranga, neperšlampama avalyne, sausomis pirštinėmis.

Viena iš aktyviausiai rekomenduojamų priemonių, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų – skiepai. Rizikos grupėms priskirtiems asmenims nemokamai nuo gripo dar galima pasiskiepyti. Rizikos grupei priklauso:

• sergantieji lėtinėmis ligomis;

• nėščios moterys;

• pensinio amžiaus asmenys;

• slaugos ir globos įstaigose gyvenantys žmonės;

• asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais pacientais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė