V. Stundys: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų elgsena peržengia visas ribas (32)

Valentinas Stundys | Alkas.lt, N.Balčiūnienės nuotr.

Valentinas Stundys | Alkas.lt, N.Balčiūnienės nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Valentinas Stundys, nustebintas ir pasipiktinęs energetikos viceministrės Renatos Cytackos, deleguotos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA), įžeidžiančiais žodžiais šalies Prezidentei, viešai kreipiasi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, kad jis suvaldytų dar vienus valdančiosios koalicijos partnerius – Lietuvos lenkų rinkimų akciją, kurie savo veiksmais ir viešais pareiškimais ne tik blogina lenkų ir lietuvių santykius, bet ir kenkia Vyriausybės darniam darbui bei jos deklaruotam santykių su Lenkija „perkrovimui“.

„Visomis įmanomomis priemonėmis, dažnai netgi prasilenkiančiomis su tiesa bei elementaria etika ir kultūra, LLRA atstovai, neva advokataudami lenkų tautinei mažumai, sparčiais žingsniais žengia iki galutinio Lietuvoje gyvenančių lenkų supriešinimo ir susipriešinimo. Tai kenkia ne tik šios tautinės mažumos gyvenimo atmosferai Lietuvoje, bet ir tarptautiniams santykiams, – teigia V. Stundys, primindamas šios politinės partijos atstovų demaršą visiems Lietuvos piliečiams svarbios Sausio 13-osios minėjimo Seime metu. – Stebint tokį politikų elgesį, susidaro įspūdis, kad LLRA atstovai savo buvimą valdžios koalicijoje supranta kaip leidimą negerbti valstybės, jos švenčių, įstatymų ir vadovų – esamų ir buvusių.“

Seimo narys atkreipia dėmesį, kad LLRA brukamas Tautinių mažumų įstatymas jau sulaukė kritikos ne tik iš opozicijos ar visuomenės, bet ir iš pačių koalicijos partnerių, o tarptautinei bendruomenei skleidžiama informacija apie neva šios tautinės mažumos diskriminavimą Lietuvoje mažų mažiausiai prasilenkia su tikrove.

Priminsime, kad LLRA deleguota energetikos viceministrė R.Cytacka prezidentę D.Grybauskaitę užsipuoolė ir išvadino melage portalui lrytas.lt atsiųstame laiške kuriuo ji reagavo į LLRA veikla pasipiktinusios lenkų tautybės merginos rašinį šiame portale.

Portalui lrytas.lt nusiųstame laiške, R.Cytacka pažėrė kritikos D.Grybauskaitei, kuri Europos Parlamente griežtai atsikirto Lietuvą sumenkinti bandžiusiam LLRA pirmininkui V.Tomaševskiui: „Palaikau europarlamentaro V.Tomaševskio ir kitų EP narių, kurie išreiškė savo kategorišką protestą dėl Lietuvos tautinių mažumų teisių pažeidimo, veiksmus. Prezidentė nedaug ką turėjo pasakyti, tik įžeidė V.Tomaševskį. EP narys, atstovaujantis Lietuvos lenkų bendruomenei, kitaip pasielgti negalėjo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai suklaidino tarptautinę bendruomenę ir Europos Parlamento narius, sakydama, kad nė vienoje tarptautinės organizacijos ataskaitoje nėra minima, jog Lietuva pažeidžia tautinių mažumų teises. Prezidentė meluoja“, – portalui lrytas.lt atsiųstame laiške teigė R.Cytacka.

Labiau žinoma ne kaip energetikos specialistė, o kaip LLRA aktyvistė R.Cytacka išgarsėjo, kai ją jau paskyrus viceministre ant jos namų Šalčininkų rajone buvo pastebėta neteisėtai kabanti gatvės lentelė su lenkišku užrašu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė