Aplankykite Dieveniškių istorinį regioninį parką (0)

Informacinė sistema lankytoją nukreips teisinga kryptimi | VSTT.lt nuotr.

Informacinė sistema lankytoją nukreips teisinga kryptimi | VSTT.lt nuotr.

Tikrai verta apsilankyti Dieveniškių istoriniame regioniniame parke. Ne tik todėl, kad šis valstybinis parkas išsidėstęs įdomiame Lietuvos kampelyje.. Ne tik todėl, kad čia kaip niekur kitur išlikę daug autentikos, etnografinių kaimų… Verta, nes šis regioninis parkas tampa vis patrauklesnis turistams: sutvarkytas Bėčionių piliakalnis, įrengta nauja informacinė sistema, atnaujinamas lankytojų centras.

Praėjusiais metais Dieveniškių istoriniame regioniniame parke buvo vykdytas projektas „Saugomų teritorijų tvarkymas. II etapas“, kurio metu įrengtos 2 naujos atokvėpio vietos (prie Versekos kaimo ir Dieveniškių rekreacinėje zonoje), atnaujinta 10 anksčiau įrengtų atokvėpio vietų, įrengta 40 informacinių stendų, 19 kelio rodyklių, 35 kelio ženklai ir kita (iš viso 370 naujų įrenginių). Naujai įrengta informacinių ženklų ir rodyklių sistema kiekvieną lankytoją  nuves  prie reikiamo objekto.

Užsukite ir į naujai sutvarkytą bei pritaikytą lankymui Bėčionių piliakalnį. Jis stūkso į vakarus nuo Bėčionių kaimo, Gaujos dešiniajame krante. Tai vienintelis žinomas ir tyrinėtas senovės pilies kalnas Dieveniškių apylinkėse. Piliakalnyje ir dabar galima pastebėti pylimo liekanas, o šalia jų – griovio pėdsakus. Piliakalnio aikštelėje archeologinių tyrimų metu aptiktas kultūrinis sluoksnis.

Dieveniškių istoriniame regioniniame parke beveik nebeliko apleistų fermų. Atlikti 49 apleistų pastatų demontavimo darbai. Apleistų statinių ir kitų aplinką žalojančių objektų likvidavimo darbai buvo vykdomi pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos vykdomą projektą „Apleistų  pastatų ir kitų aplinką žalojančių objektų likvidavimas saugomose teritorijose“. Sutvarkytos teritorijos plotas – 40,00 ha.

Šiame regioniname parke gausiai buvo atliekami ir gamtotvarkos darbai. Neseniai atlikti Gaujos upės gamtotvarkos palaikomieji darbai. Nušienauta beveik 23 ha užaugusių pievų bei iškirsta krūmų atžalų – beveik 31 hektare.

Jau pradėtas Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centro įrengimas. Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centras bus įrengtas atstatant senosios Poškonių mokyklos pastatą ant esamų pamatų, atkuriant autentiško pastato tūrį ir fasadinę išraišką.

Taigi, kai tik atsiras ūpas keliauti, pasirinkite Dieveniškių istorinį regioninį parką…

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė