Aktoriui Gediminui Girdvainiui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (0)

Gediminui Girdvainiui įteikiamas apdovanojimas | lrkm.lt nuotr.

Gediminui Girdvainiui įteikiamas apdovanojimas | lrkm.lt nuotr.

Lietuvos teatro, televizijos ir kino aktoriui Gediminui Girdvainiui Nacionaliniame dramos teatre antradienio vakarą įteiktas Kultūros ministerijos aukščiausias apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už nuopelnus plėtojant teatro meną, ilgametę aktyvią ir reikšmingą meninę veiklą.

Garbingą apdovanojimą 70 metų jubiliejų švenčiančiam aktoriui įteikęs kultūros viceministras perdavė ir kultūros ministro Š.Biručio nuoširdžiausius linkėjimus ir pagarbą už tai, kad G. Girdvainis daugelį metų įsimintinais vaidmenimis kuria teatrą ir savo didįjį meną perduoda jaunajai aktorių kartai ir žiūrovams.

„Mano brangūs žiūrovai, dėl jūsų gyvenu, dėl jūsų kuriu ir dėl jūsų galėčiau numirti. Jūs esat pagrindinis mano variklis“, – sakė aktorius, savo kolegų ir gausios publikos pagerbtas po Rimo Tumino spektaklio „Maskaradas“, kuriame sukūrė Špricho vaidmenį.

Teatro, kino, televizijos žiūrovų mylimas Gediminas Girdvainis, dar studijuodamas tuometinėje Valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) sukūrė savo pirmuosius vaidmenis Valstybiniame jaunimo teatre, po studijų dirbo Šiaulių dramos teatre, 1971-1994 m. vaidino Valstybiniame jaunimo teatre. Jau du dešimtmečius G. Girdvainis yra Vilniaus valstybinio mažojo teatro aktorius.

G. Girdvainis vaidina Rimo Tumino ir kitų režisierių spektakliuose, yra sukūręs daug įsimintinų, temperamentingų. ypač ryškių komiškų ir tragikomiškų vaidmenų, tarp jų – Avneris Rozentalis spektaklyje „Nusišypsok mums, Viešpatie“, Luka Lukičius „Revizoriuje“, Čebutykinas spektaklyje „Trys seserys“, Šprichas „Maskarade“ ir kt.

Dešimtys vaidmenų G. Girdvainio sukurta lietuviškame kine – garsiuose lietuvių režisierių filmuose „Jausmai“, „Ave vita“ , „Herkus Mantas‘. „Tadas Blinda“, „Velnio nuotaka“, „Riešutų duona“ ir daugelyje kitų, aktorius vaidino ir didelio populiarumo sulaukusiuose televizijos filmuose ir serialuose.

2004 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui G. Girdvainis apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, 2007 m. aktorius pelnė Vyriausybės kultūros ir meno premiją.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė