VRK pristatyti 3476 ištaisyti parašai (14)

referendumas-del-zemesReferendumo iniciatyvinė grupė šiandien, sausio 21 dieną, Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pristatė pirmuosius ištaisytus 3476 parašus.

Parašus dvi savaites tikrins VRK. Visus juos patvirtinus, iki 300 tūkst. dar trūks maždaug tūkstančio parašų, tačiau iki sausio 29 dienos iniciatyvinės grupės nariai turi galimybę taisyti dar 2487 parašus.

Referendumo iniciatoriai pradžioje VRK pateikė 321 tūkst. 480 parašų, bet parašus tikrinę ekspertai nustatė atvejų, kai kelių asmenų vardai buvo įrašyti ta pačia ranka, nurodyta netiksli gyvenamoji vieta, yra pasikartojančių pavardžių, nepilnamečių parašų ir atvejų, kai buvo pasirašyta už neįgalų asmenį.

VRK anuliavus dalį parašų, referendumui liko 292 tūkst. 200 parašų. Paskui, gavusi gyventojų registro duomenis VRK pažadėjo, kad užskaitys dar 5 254 parašus. Bet vėliau, daugumai komisijos narių balsavus, VRK pakeitė savo nuomonę ir pareiškė, kad vis dėlto iš tų parašų 2487 reikės patikslinti. Tam skirta laiko iki sausio 29 dienos.

Priminsime, kad Referendumo iniciatoriai siekia surinkti daugiau nei 300 tūkst. Lietuvos Respublikos piliečių parašų, kad būtų pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsniai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė