Ar ateityje tapsime panašūs į dievus? (18)

JAV fizikas M.Kaku | Spiegel.de nuotr.

JAV fizikas M.Kaku | Spiegel.de nuotr.

„Likimo valia 2100 m. tapsime panašūs į tuos dievus, kuriuos kadaise garbinome ir kurių bijojome“, – tokią prognozę savo knygoje „Ateities fizika“ pateikia žinomas kvantinės fizikos specialistas M. Kaku (Michio Kaku). Ir čia nėra jokios mistikos. Anot profesoriaus, neįsivaizduojamais šuoliais besivystančios šiuolaikinės technologijos žada pasauliui neįtikėtiną būtį – vien mintimis galėsime valdyti objektus, pamiršime, ką reiškia sunkios ligos, o kosminės kelionės taps įprastu laisvalaikio praleidimo būdu.

Nestokodamas optimizmo knygos autoriaus piešia įspūdingos ateities paveikslą. Kad pateiktų kuo tikslesnį ir tikroviškesnį ateinančio šimtmečio scenarijų, jis remiasi daugiau nei 300 geriausių pasaulio mokslininkų, tyrėjų, ekspertų žiniomis ir idėjomis. Moksliniais faktais grindžiami vaizdingi pavyzdžiai stebina – tai, kas ne per seniausiai buvo laikoma moksline fantastika, šiandien atrodo visiškai įmanoma. Knygoje apžvelgiamos visos su technologijomis susijusios sritys – nuo dirbtinio intelekto iki planetinių civilizacijų formavimosi.

M. Kaku „Ateities fizika“ yra viena iš mokslo populiarinimo serijos „Mokslas visiems“ knygų. Šią seriją sudaro dvylika žinomų užsienio autorių knygų, kurias kruopščiai, pagal griežtus kriterijus atrinko, į lietuvių kalbą verčia ir leidžia Lietuvos mokslų akademija. Knygos parašytos aiškia, paprasta ir kiekvienam suprantama kalba, be sudėtingų mokslinių terminų, todėl jas su malonu skaitys ne tik mokslininkai ar dėstytojai, bet ir mokiniai, studentai ir visi kiti, norintys praturtinti žinias ir geriau suprasti šiuolaikinėje visuomenėje vykstančius procesus.

Serijos „Mokslas visiems“ knygų temos itin įvairios. Pavyzdžiui, Džeremis Rifkinas (Jeremy Rifkin) knygoje „Trečioji pramonės revoliucija“ pristato modelį, kaip pertvarkyti pasaulinės energetikos sistemą. Metas Ridlis (Matt Ridley) knygoje „Raudonoji karalienė“ nagrinėja žmogaus prigimtį ir jos vystymąsi, skirtingų lyčių individų elgseną žmonių bendruomenėje. Spenseris Velsas (Spencer Wells) knygoje „Pandoros sėkla“ kviečia į pažintinę kelionę per žmonijos istoriją, kuri atskleidžia esminius gyvenimo būdo pasikeitimus, nulemtus perėjimo nuo medžioklės-rinkimo prie žemdirbystės. Biochemikas Nikas Leinas (Nick Lane) knygoje „Gyvybės triumfas“ bando atsakyti, iš kur atsirado gyvybė, kaip susikūrė DNR, kas yra sąmonė, kodėl mirštame, ir kt.

Serijos „Mokslas visiems“ kiekvienos knygos tiražas – 1000 egzempliorių. Jos nemokamai dalijamos Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Šių knygų taip pat galima rasti daugelio universitetų, mokyklų ir kitose bibliotekose. Ar Jūsų biblioteka turi mokslo populiarinimo knygų, galite pasitikslinti elektroniniu paštu moksloknygos@lma.lt.

Mokslo populiarinimo knygos leidžiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“. Pagal jį taip pat sukurtas vaizdo reportažų ciklas „Mokslas iš arti“, surengtas mokslo populiarinimo priemonių konkursas, vykdomos kitos veiklos. Projektą vykdo Lietuvos mokslų akademija kartu su partneriais pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ priemonę „Žinių apie mokslą ir technologi­jas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“. Jis finansuojamas Europos socialinio fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis.

Kai kurias knygas galima atsisiųsti iš mokslo populiarinimo knygų sąrašo.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Mokslas, Mokslo darbai, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė