Padaugėjo sąlygų bei priežasčių gaisrams kilti (0)

Brownscleaners.com nuotr.

Brownscleaners.com nuotr.

Prasidėjus pavėluotai žiemai ir suintensyvėjus šildymo sezonui, padaugėjo sąlygų bei priežasčių gaisrams kilti.

Siekdami išvengti gaisrų ir žmonių aukų norima priminti, kad atkreiptumėte dėmesį į naudojamų šildymo įrenginių priešgaisrinę būklę ir saugiai juos eksploatuotumėte. Taip pat pasidomėkite, ar jūsų nenaudojamose patalpose (sandėliukuose, garažuose, sodininkų bendrijose) neįsikūrė socialinės atskirties žmonės, ar jie neįsirengė savadarbių šildymo prietaisų, ar nesišildo atvirais ugnies šaltiniais. Jei tai pastebėjote, būtinai informuokite reikiamas institucijas.

Tai pat norima priminti, kad neišeitumėte iš namų, kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, nepatikėkite jų prižiūrėti mažamečiams vaikams. Pačios skaudžiausios nelaimės įvyksta, kai vaikai paliekami namuose vieni. Pastatuose, šildomuose krosnimis, (jei reikia) dar kartą išvalyti dūmtraukius. Neperkaitinkite krosnių, kad neatsirastų plyšių kaminų, židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, nenaudokite degalų bei kitų greitai užsiliepsnojančių skysčių norėdami greičiau įkurti ugnį. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jos įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Nepamirškite, kokios pavojingos yra smalkės, todėl iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės. Ją galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti.

Besišildydami elektros prietaisais nepamirškite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart jungti kelis tokius prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpasis jungimas, dėl to taip pat dažnai kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus statykite ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų, baldų bei kitų galinčių užsidegti daiktų. Nedžiovinkite ant elektros prietaisų skalbinių, o išeidami iš namų būtinai išjunkite.

Na ir rekomenduojama būtinai įsigyti ir įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų. Yra dviejų tipų jutikliai: dūmų ir dūmų + smalkių. Dūmų jutikliai smalkių neaptinka.

Skandinavijos šalyse gyventojus, kūrenančius malkomis džiuvusiomis mažiau kaip trejus metus, į savivaldybes panašios institucijos baudžia didelėmis baudomis.

Kūrenant šlapiomis malkomis:
1. Malkos sunkiau įsidega.
2. Daugiau sudeginama malkų.
3. Būna blogesnė dūmtraukio trauka.
4. Rasos taškas dūmtraukiuose gaunasi prie žemesnės temperatūros. Jei juose nėra įdėklo dėl vidinio rasojimo drėgmė skverbiasi į dūmtraukio išorę, gadindama jo tinko sluoksnį ir ardydama pačias plytas. Dūmtraukyje atsiranda plyšiai per kuriuos išsiveržę kibirkštys gali padegti pastatą.

Nepakankamai išdžiuvusios malkos pačios sunkiai įsidegdamos lengviau padega pastatą.

Pajutę pavojų skambinkite 112

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė