Kijeve – protestuotojų susirėmimai su vyriausybinėmis pajėgomis (video, tiesioginės transliacijos) (35)

Riaušės Kijeve | youtube.com nuotr.

Riaušės Kijeve | youtube.com nuotr.

Kijeve nuo praėjusių metų lapkričio 21 dienos tęsiasi protesto akcijos, prasidėjusios po to, kai Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atsisakė pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga.

Sausio 16 d. Ukrainos Aukščiausioji Rada priėmė 10 įstatymų, palengvinančių susidorojimą su protestuotojais. Šiuos įstatymus tą pačią dieną pasirašė prezidentas V. Janukovyčius. Be kita ko, uždrausta protesto akcijų metu statyti palapines dalyvauti mitinguose su šalmais, kaukėmis ar naudoti kitas maskavimo priemones, kurios trukdytų identifikuoti asmenį, apribota žiniasklaidos laisvė, numatyta baudžiamoji atsakomybė už informacijos apie teisėsaugos organus rinkimą, galimybė uždaryti „ekstremistines“ naujienų svetaines. Uždrausta laikyti ir platinti „ekstremistinę“ medžiagą, o pati „ekstremistinė“ veikla apibrėžta taip plačiai, kad tuo remiantis galima uždrausti bet kokią opozicinę veiklą. Taip pat uždrausta „fašizmo“ propaganda ir simbolika (manoma, kad „fašistine“ gali būti pavadinta parlamentinės partijos „Svoboda“, aktyviai dalyvaujančios protestuose, simbolika).

Ukrainos internetiniuose leidiniuose pasirodė skydeliai su šūkiais „Antikonstitucinių įstatymų nepripažįstame! Diktatūrai – ne!“

Šiandien, sausio 19 d., vidurdienį, Liaudies večėje Maidane, kur susirinko 100 tūkst. žmonių, partijos „UDAR“ lyderis Vitalijus Klyčko paskelbė, kad bus vykdomi priešlaikiniai prezidento rinkimai, o partijos „Svoboda“ lyderis Olehas Tiahnibokas pakvietė sabotuoti sausio 16 d. priimtus antikonstitucinius įstatymus. Frakcijos „Batkivščina“ lyderis Arsenijus Jaceniukas paskelbė tolimesnį opozicijos veiksmų planą – tai būtų alternatyvių valdžios organų sukūrimas – Liaudies rados ir Liaudies vyriausybės, naujos konstitucijos kūrimas.

„Parlamentas prarado savo teisėtumą, o tai reiškia, kad mes turėtume sukurti žmonių tarybą iš opozicijos politikų“, – mitinge sakė A.Jaceniukas.

15 val. keli šimtai protestuotojų pamėgino prasilaužti pro vyriausybinių pajėgų blokavimo postą M. Hruševskio gatvėje, prie „Dinamo“ stadiono. Protestuotojai ketino blokuoti Aukščiausiosios Rados pastatą, reikalaudami atšaukti sausio 16 d. priimtus įstatymus. Vyriausybinės pajėgos apmėtė protestuotojus dūminėmis ir garsinėmis granatomis. Prasidėjo susirėmimai. Buvo uždegtas vienas iš vyriausybinių pajėgų autobusų. Milicija panaudojo ašarines dujas. Į konflikto vietą buvo atgabenta vandens patranka. Prie „Dinamo“ stadiono susirinko 20 tūkst. protestuotojų.

Opozicijos lyderiai Arsenijus Jaceniukas ir Olehas Tiahnibokas pakvietė Maidano protestuotojus neįsitraukti į jėgos scenarijus, kurie duotų pagrindą panaudoti jėgą prieš Maidaną. Opozicijos lyderiai paskelbė, kad susirėmimai prie „Dinamo“ stadiono buvo organizuoti provokatorių, kurių tikslas – duoti pretekstą išvaikyti Maidaną.

19 val. žiniomis, susirėmimuose Hruševskio gatvėje nukentėjo daugiau kaip 20 teisėsaugos pareigūnų. Akcijos Hruševskio gatvėje dalyviai įsitvirtino prie įėjimo į „Dinamo“ stadioną ir ėmė apmėtyti vyriausybines pajėgas „Molotovo kokteiliais“. 23 val. žiniomis jau buvo nukentėję 70 pareigūnų, 13 iš jų būklė sunki.

Neramumų vietos Kijeve

Neramumų vietos Kijeve

Parlamentinės frakcijos „Batkivščina lyderis A. Jaceniukas nuo Maidano scenos paskelbė, kad prezidentas V. Janukovyčius opozicijai pranešė, jog yra pasiruošęs pradėti derybas.

Baiminamasi, kad naktį gali būti surengtas Euromaidano šturmas.

V.Klyčko iš mitingo tribūnos kvietė susirinkusius laikytis ramiai o Ukrainos prezidentą paragino „atšaukti miliciją“: „Aš kreipiuosi į prezidentą Janukovyčių: raskite savyje jėgų ir nerizikuokite sulaukti Čaušesku ar Kadafio likimo“, – sakė jis.

Apie vidurnaktį, dar tebesitęsiant susidūrimams tarp protestuotojų ir kariškių Hruševskajos gatvėje, buvo praneštam, kad nukentėjo daugiau nei 100 žmonių. Įvykio vietoje budi daug greitosios pagalbos automobilių. Ukrainos VRM pranešė, kad nukentėjo apie 70 pareigūnų. Protestuotojai sudegino beveik visus milicijos autobusus ir spectechniką, kuri stovėjo Hruševskio gatvėje netoli „Dinamo“ stadiono.

00:56 val. Papildyta:

Pranešama, kad keli protestuotojai susidūrimų metu patyrė itin sunkių sužalojimų: vienam vyriškiui į galvą (kiatis pranešimais – į akį) pataikė guminė kulka, kitam vyrui sugriebusiam pareigųnų mestą  triukšminę granatą buvo nutraukta rankos plaštaka.

VRM duomenimis protestuotojai Hruševskio gatvėje sudegino 6 transporto priemones.

Ukrainos prezidentas Janukovyčius nurodė Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriui Andrejui Kliujevui kartu su Ministrų kabineto ir Prezidento administracijos atstovais sudaryti darbo grupę politinės krizės sureguliavimo klausimams spręsti.

12:50 val. Papildyta:

Naktį tęsėsi protestuotojų susirėmimai su milicijos, vidaus kariuomenės ir „Berkuto“ pajėgomis. Pranešta, kad sužeistųjų tarpe – Aukščiausiosios Rados deputatas ir Maidano komendantas Andrejus Parubis. Pranešama ir apie sužeistus žurnalistus. Protestuotojai Petrivska alėjoje prie įėjimo į „Dinamo“ stadioną pastatė naują barikadą. Esant minusinei temperatūrai milicija toliau naudojo vandens patrankas, o protestuotojai į ją mėtė išardyto gatvės grindinio trinkeles. Įvairiose Ukrainos vietose protestuotojai blokavo karines bazes, kad iš jų neišvyktų pastiprinimas vyriausybinėms pajėgoms į Kijevą.

Trečią valandą nakties susirėmimų vietoje buvo apie 2 tūkst. demonstrantų. Žmonės iš Maidano jiems nešė karštą arbatą ir maistą. Iki 5 valandos gatvės kautynės aprimo.

Nuo Maidano organizatorių nepriklausomos akcijos – Automaidano – dalyviai pasipriešinimo lyderiu paskelbė Vitalijų Klyčko (Automaidanas – tai automobilių vairuotojų protesto akcijų, vykdomų nuo lapkričio 30 d., dalyviai). Išvakarėse jie pareikalavo, kad Maidanas apsispręstų dėl vieno lyderio, tačiau vienas iš opozicijos lyderių Arsenijus Jaceniukas tai pavadino provokacija.

10 valandą kovos M. Hruševskio gatvėje atsinaujino. Iki to laiko į medikus kreipėsi 103 sužeisti protestų dalyviai, iš jų 43 paguldyti į ligoninę. Tuo tarpu iš Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų nukentėjo apie 100, į ligoninę paguldytas 61. Kaip priedangą nuo guminių kulkų protestuotojai M. Hruševskio gatvėje ėmė statyti barikadas.

19:50 val. Papildyta:

14 val. Kijeve sutalkta daugiau kaip 20 tūkstančių vidaus kariuomenės ir „Berkuto“ pareigūnų. Maidane paskelbta maksimali liaudies savigynos mobilizacija. 17 val. paskelbtas Julijos Timošenko kreipimasis, kuriame sakoma, kad valdžioje esanti Mafija atvedė žmones į nevilties būseną, todėl žmonės išėjo į Hruševskio gatvę ginti savo teisių. Per televiziją į Ukrainos piliečius kreipėsi ir Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, ragindamas „neiti pakui tuos, kas kviečia panaudoti prievartą“.

Prie „Dinamo“ stadiono tęsiasi protestuotojų susidūrimai su vyriausybinėmis pajėgomis. Protestuotojai periodiškai apmėto jas „Molotovo kokteiliais“, atgal lekia garsinės granatos. Efektyvesniam akmenų mėtymui protestuotojai ėmė konstruoti katapultą. Pranešama, kad internete suaktyvėjo prekyba šalmais, neperšaunamomis liemenėmis, dujokaukėmis.

Tiesioginės transliacijos:

Masinės riaušės Hruševskio gatvėje:

Susirėmimai prie „Dinamo“ stadiono:

Hruševskio gatvėje – panaudoti vandensvydžiai:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

35 komentarai

 1. N:

  Teisingai, išmėšti tuos kvailius ir išdavikus seniai jau laikas.

 2. Skaldyk tautas ir valdyk: pasaulio turtuolių sesė - Demokratija:

  Kai vyko protestai Graikijoj tai visi tylejo siknas surauke. Kai vyko “Okupuok Volstryta” Aklas.lt irgi tylejo.
  Paviesinti faktu tikrai niekam nei i galva nei neatejo, nes visa tai vyko JAV. Visa tai vyko kol daugelyje JAV miestu protestuojantys pries GROBUONIS globaliugas – buvo supurksti dujomis susaudyti guminiais soviniais, teismu pagalba sukisti i kalejimus. Tuo metu vyko ne viena desimtis tiesioginiu transliaciju, bet niekam Lietuvoje nebuvo įdomu viesinti ! Po smurto pries amerikos zmones bangos, siai dienai liko tik kelios merdincios transliacijos http://www.citizenstreams.com/ (nes JAV demokratija nugalėjo ištroškusius TIESOS ir TEISINGUMO vargšus).
  Siai dienai tenai neliko jokio matomo pasiriesinimo – visi ko gero uzbauduoti baudomis, sukisti i kalejimus, suzieduoti sekimo apyrankemis bei nubausti kitomis cia neivardytomis “demokratinemis bausmemis”.
  Juk kur “Wall Street” biržos, kur “General Financing”, kur “Goldman Sachs” tenai daugiausia demokratijos. Demokratija ir apsigynė nuo žmonių.

 3. tampax'as:

  Žinoma, smurto nereikėtų, bet Maidanas neturi kitos išeities, nes kai tik jis nurimo, tuoj Janukovičius ėmė rodyti nagučius. Kilo pavojus, kad diktatūra pasinaudis tyla savo stiprinimui ir tada visa revoliucija nueis perniek… Klyčko be reikalo bando visus raminti – tai ne išeitis, nes J. chunta tai supranta kaip protestuojančių silpnumą. Kalėjimų taktika…

 4. diedukas Anūpras:

  Mačiau daugybę reportažų: tai ne protestai, tai elementarus banditizmas.

  • tampax'as:

   dieduk Anuprai, ką tu siūlai? sėdėti ir laukti banano per galvą? Jeigu žmonių protesto išraiška, tai – banditizmas? Sausio 13-oji irgi buvo banditizmas iš lietuvių pusės? Dieęduk, tu gyvenk savo žeminėj ir nekosėk…

   • N:

    O tu lįsk į tą skylutę, kuriai skirtas. Mitingai kilo vos tik Janukovyčius atsisakė pasirašyti asociacijos sutartį, kuri reiškė kolojininės priklausomybės nuo ES įtvirtinimą. Maidanas organizuotas už JAV ir ES pinigus bei su jų palaikymu. Nebūtų šių dalykų, niekas ten nemitinguotų du mėnesius. Jei mitinguojama už pinigus, tai jokie ne protestai, o bandymas nuversti TEISĖTA valdžią. Tai bet kurioje šalyje nusikaltimas.

    • tampax'as:

     visi mes iš tos “skylutės” išlindom, ir tu tame tarpe, ar esi sukonstruotas Kremliuje? Vaje koks tu kremlinas… Reiškia, visi, kurie išėjo į Maidaną (kaip 2004 m.) irgi yra CŽV ir Briuselio nupirkti? Jeigu tu tas Nepolitikas (N), tai tada viskas aišku: turi problemų su praeitim, ir ne tik formalių, o su proteliu…

     • N:

      Viena yra iš ten išlįsti, o kas kita ten lįsti ir tūnoti… 🙂 Nes matyt yra problemų su galva. Vaikuti, tu visiškai nieko neišmanai apie manipuliavimą masėmis. Organizuotas tai nereiškia, kad visi nupirkti.

     • Nepolitikas:

      Taip teisingai : „visi, kurie išėjo į Maidaną (kaip 2004 m.) irgi yra CŽV ir Briuselio nupirkti“, jog istorija parodė, kas rūpinasi J. Timošenką ir kitais… Kada eisi idiotas, tai tau ir vaidenasi „nepolitikai“ 🙂 )))…

  • Nepolitikas:

   Teisiškai : Trumpas pranešimas, o nevisi suprato. Partijos „UDAR“ lyderis Vitalijus Kličko paskelbė „priešlaikinius prezidento rinkimus“, o partijos „Svoboda“ lyderis Olehas Tiahnibokas sabotuoti „priimtus antikonstitucinius įstatymus“, Frakcijos „Batkivščina“ lyderis Arsenijus Jaceniukas paskelbė : „valdžios organų sukūrimas – Liaudies rados ir Liaudies vyriausybės, naujos konstitucijos kūrimas.“ Taigi visi jie, savo noro(nors vykdo ES reikalavimus) atsirado „už įstatymų ribų“. O tai yra, kad prievarta kėsinasi į valstybės nepriklausomybę, konstitucinę santvarką. Bet tai dar ne taip baisu – nuo 3 iki 8 metų kalėjimo(kurstymas). Tačiau kaip „Vyriausybinės pajėgos apmėtė protestuotojus dūminėmis ir garsinėmis granatomis.“, bei kai „ėmė apmėtyti vyriausybines pajėgas „Molotovo kokteiliais“ ir yra pasekmės : „nukentėjo apie 70 pareigūnų“, „sudegino beveik visus milicijos autobusus ir spectechniką“, o tai yra pasikėsinimai nužudyti, bei turto naikinimas ypač pavojingų būdų, – tai jau nuo 15 metų iki gyvos galvos. O tai kad „Opozicijos lyderiai paskelbė, kad susirėmimai prie „Dinamo“ stadiono buvo organizuoti provokatorių, kurių tikslas – duoti pretekstą išvaikyti Maidaną.“, Teismas atmes, kaip išvedžiojimus, norint išvengti atsakomybės. Ukrainos prezidentas Janukovyčius yra patyrės politikas(vienas sprendimų neprisiims) todėl ir „nurodė Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriui Andrejui Kliujevui kartu su Ministrų kabineto ir Prezidento administracijos atstovais sudaryti darbo grupę politinės krizės sureguliavimo klausimams spręsti.“ – tai ir nesulauks „Čaušesku ar Kadafio likimo“, be to šalia yra Baltarusija ir Rusija – visada padės. Gaila žmonių – jog tikrai norėjo tik „uždirbti po 200 grivinų“, o dabar jų laukia atsakomybė. .

 5. Šviesulys:

  Vis dar drumsčia ramybę euromaidaniečiai… Be Ukrainos, panašu, ES ateis galas (išlėto palengva kris pragyvenimo lygis, kol visai sistema sugrius).

 6. tampax'as:

  Tai, jeigu taip, kaip ten buvo Sausio 13-ą? Savi šaudė į savus? Na kas išdrįs nesislėpti po pseudonimu? Nepolitikas? N? Diedukas nuo Bezdonių?ar kitas paleckininkas?

  • N:

   Tema ne apie sausio 13-ą. Bet įvertinus patriarcho tikrąjį veidą, kuris pagaliau atsiskleidė, oficiali įvykių versija tik visiškai nemąstantiems gali nekelti įtarimų.

  • Nepolitikas:

   Idiote, radai ką liginti. Mes norėjom nepriklausomybės ir buvom okupuoti(bet ne vergai). O jie laisvi(bet alkani) – ir nori buri okupuotais, ir vergais….O tai galima padaryti tik pinigais, jog maistas, degtinė DABAR kainoja Oho-ho.. .. o ten duoda veltui…

   • Šviesulys:

    Deja, laisvė yra tik iliuzija. Pasaulyje visos valstybės tarpusavyje susijusios ir priklausoma viena nuo kitos (ar politiškai, ar materialiai). Belieka susitarti kaip gyvensime visi kartu šioje žemėje. Susitarsim – gyvensim, ne – vyniokitės į lovatieses ir išlėto palengva šliaužkite link kapų.

    • Nepolitikas:

     “Pasaulyje visos valstybės tarpusavyje susijusios ir priklausoma viena nuo kitos (ar politiškai, ar materialiai)”- ek, tamstą nunešė… tiesiai į homoseksualizmą. Tai gal pasakykit nuo ko Rusija priklauso? Ar Kinija? Ar Anglija? Ar Izraelis? O kaip jos „susijusios ir priklausoma viena nuo kitos“? O dar „Šviesulys”! … 🙂 ))

     • Šviesulys:

      Rusija, priklauso nuo Varakrų europos (dujų tiekimas, maisto importas), JAV (technologijos – visi PC sukurti JAV), Kinijos , kaip ir dauguma pasaulio valstybių – Kinija gamina praktiškai visą šlamštą.
      JAV priklauso nuo pasaulio išteklių ir jos valiutos naudojimo.
      Izraelis be pasaulio išvis neegzistuotų (visi pasaulio žydai viską tempiasi į Izraėlį). Ryšių daug, kas nori tas pamato. Tiesa, jei Lietuva ar Europa tokia nepriklausoma, kodėl nepaskambina Mileriui į Gazpromą ir nesako išjungti dujas ar sustabdyti “kruvino režimo” tiekiamų gamtinių išteklių?
      O dar politikas. Klausimas tau: iš kur ištraukei naujadarą “pilietinis nacionalizmas”?

      • Nepolitikas:

       Dar karta pakartosiu nesu politikas. Toliau : „Rusija, priklauso nuo Varakrų europos (dujų tiekimas, maisto importas), JAV (technologijos – visi PC sukurti JAV)“ – anekdotas. Supranti tu sutapatini korupcijos ryšius su būtinumu. Rusijai vakarų Europa reikalingai tik tiek, kaip ir kitos valstybės. Tai yra kapitalo ryšis. Tiesiog plaunami pinigai, kurie nusėdo Putino, Medvedevo ir „draugų kišenėse“. Kaip ir pas mus.Tai nereikia lyginti Turtuolių priklausomumą nuo kitų turtuolių, su valstybės priklausomumu. Kaip šitas procesas bus nutrauktas, Rusijai vakarai bus nereikalingi, na nebent parduos dujos už aukso luitus. O gamins pas save ir savo rinkai. Be to PC buvo sukurti ir SSSR, stovėjo visose konstruktorių skyriuose, buvo programinė įranga „Lotos“. Tačiau jų panaudojimas buvo tiesiogiai surištas su darbo palengvinimu, o ne propagandai. Pirmieji mobilų telefonai irgi atsirado SSSR 1957 metais. Tik buvo skirtas ne visuomenei(Chruščiovas naudojo „Altai“). Tavo „priklausomumas“ prieštarai net istorijai. Visos pradinės „valstybės“ buvo nepriklausomos.

       • Šviesulys:

        Nesi politikas, bet kalbi apie politiką ir stumi “pilietinio nacionalizmo” idėjas, nutylėdamas kas tai yra.
        Iš paskutinio komentaro matyti, jog operuoji turginio balagano (rinkos ekonomika) apibrėžimais, niekad nesigilindamas į tai kas slypi už to balagano.
        Pinigai yra tik priedanga, o ryšiai tarp valstybių, bent jau dabar, yra prekiniai – daugelyje regionų prekės ir technologijos atvežtinės (įskaitant ir pačia Rusiją). Regionai importuotojai galėtų kai kurias tas technologijas kurti patys, tačiau vietiniai kenkėjai-sabotuotojai neleidžia to daryti, nėra techninės bazės tam atlikti ir tai gali ilgai trukti, o technologijas naudoti reikia dabar. Pavėluosi įsidiegti – sunaikins, nes parazitai viską kas sukurta žmonijos nukreipia prieš ją pačią. Spartesniam technologijų ir produktų kūrimui, procesai išskaidomi ir atsiranda valstybių specializacija. Štai apie kokią priklausomybę eina kalba.
        Žvilgtelėk į TSRS gyvavimo pradžią – Rusija neturėjo jokių pramoninių technologijų ir dauguma technologiškai pažangių daiktų buvo atvežta (pirmas traktorius atvažiavo iš fordo gamyklos, kulkosvaidis Maksim irgi iš ten – gamino wesson & smith). Stalino industrializacija irgi rėmėsi vakarietiškomis technologijomis. Savas galėjo sukurti, bet tai ilgai trunka, o laikas tuo metu buvo brangus (šiom dienom dar brangesnis).
        Ir pabaigai pamąstyk kiek Rusijoje (ar kitose valstybėse) sėdi įvairaus plauko kenkėjų-sabotuotojų ir kaip jie įtakoja Rusijos ar kitos valstybės “nepriklausomybę”.

        Klausimėlis: apie kokias pradines “valstybes” kalbi? Kada buvo pradžia?

 7. kokas:

  Krėmliaus smarvė jau užvaldė alką.

 8. tampax'as:

  Nu jo: “ES maistas, degtinė DABAR kainoja Oho-ho.. .. o ten duoda veltui…” Suprask: Rosiejoj veltui dalina vodką, tai gyvenimas, nepalyginsi su Vakarais, kur ne mada lakti šnapsą… Ilgiesi SSRS, neopolitike? Iš kur čia sklinda ta smarvė?

  • Nepolitikas:

   Įtariu, kad tu iš ten(Rosiejos) išlindai, ir bandai atgal ten lįsti ir tūnoti…. Todėl taip sielvartauji čia dėl SSRS… 🙂 )))

  • N:

   Visiškai jokio mąstymo. Kijeve gatvėse maidanščikams dalina ėdalą ir degtinė – tik eik ir protestuok. Ubagų pilna, kas nenori praktiškai dykai paėsti ir pagerti?

   • prašalaitis:

    Ar įmanoma akliems paaiškinti skirtumą tarp šviesos ir tamsos? Tai ne jų dimensijos. Kokį vaizdą mato tampaxas tūnodmas pi..oj, ir ką manto kokas kambuze. Kam ginčytis su žmonėmis, kurie turi vieną mąstymo vingį…ir tas dalija užpakalį į dvi dalis :). Kaip jiems pasakė, taip jie ir rašinėja. 🙂

 9. skdonatas:

  Supuvusiam Eurosojūzui praryti Ukrainą būtinai reikia, tada galės pratempti dar keletą metų nesugriuvęs. Amerikai ir NATO neramumų apimta Ukraina reikalinga kaip placdarmas pradėti agresiją prieš Rusiją. Į demonstracijas ir teroristų apmokymus sukišti didžiuliai Vakarų pinigai. Kadangi “opozicijos” lyderiai nepakankamai ryžtingi, neturi idėjų ir išvis nebeturi autoriteto, einama va bank, paleidžiamos į darbą jau atvirai teroristinės gerai paruoštos grupuotės.

  Jei ukrainiečiai nenori savo šalies sugriauti kaip Sirijos, dabar turi neprisidėti prie niekšų net kaip žiopliai ir netrukdyti spectarnyboms juos susemti.

  Šiandien per mūsų žinias pasakyta, kad “Amerika paragino Ukrainos vyriausybę nutraukti žmones žalojamčius veiksmus”. Gebelsas paplotų. Tuo pačiu metu tiesioginėje transliacijoje matosi, kaip “Berkuto” pareigūnai tik stovi užsidengę skydais, o Amerikos ambasadoje parengti smogikai iš kelių metrų šaudo tiesiog į juos galingais fejerverkų užtaisais. Jau virš 70 pareigūnų sužeista, daugelis sunkiai. Tie keli sužeisti “civiliai” rankas ir akis išsisprogdino tikriausiai patys besistengdami apšaudyti kitus. Sirijos vaizduose pilna tokių epizodų, kai nušauna ar susprogdina savus, nes tie “sukilėliai už dolerius” dažnai protu nedaug skiriasi nuo beždžionių.

  Supraskime, jau vyksta naujo tipo karas, kai tautos naikinamos savų piliečių rankomis. Jei pakankama dalis ukrainiečių nesupras įvykių esmės, jie pražus. Jei mes, lietuviai, leisimės skaldomi ir kiršinami, nesivienysime, pražūsime ir mes. Tautos interesai, ar smirdinčio eurosojūzo interesai – štai šios dienos klausimas.

 10. LosAngeles:

  Nerimsta kirsintojai. Matyt sprendziasi itin svarbus klausimai, bet cia ne mums, ne plebejams… 🙂 Musms pasake kad mirttinguoja, reiskia mitinguoja. Pasake kad kovoja uz laisve ir demokratija- reiskia kovoja. O uz ka jie kovoja is tiesu? ‘Demokratiniu kovos metodu’ scenarijai keistai sutampa visose pasaulio vietose, kur yra bent koks vakaru interesas

 11. Gediminas:

  Įio komentaro Delfi nepraleido,iš vis manę blokuoja.

  Įdomu,ką darytu Lietuvos valdžia,jeigu prie Seimo atsirastu tokie ” taikus ” protestuotojai,kaip Maidane O protestuoti ir versti šią parsidavusią valdžią tikrai yra už ką

 12. Gediminas:

  LosAngeles, labai teisyngai parašė. Ačiū !!!

 13. Gediminas:

  Skdonatas taip pat plačiai,bet labai teisyngai parašė. Tą aiškinau dviem landsbergistėm,vos nešoko muštis,pasirodo,aš rusų agentas,jos balsavo ir balsuos tik už Grybauskaitę, joms Landsbergis – pats didžiausias Lietuvos patrijotas, Dėl Ukrajinos,kalti tik rusai,žudantis TAIKIUS protestuotojus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė