N.Aukštaitytė-Puteikienė. Kaip Rasa Juknevičienė nusavino meilę tėvynei (86)

Rasa Juknevičienė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Rasa Juknevičienė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Paviešinusi savo nuomonę apie vadinamą Neužmirštuolės akciją, susilaukiau atvirų patyčių Seimo narės Rasos Juknevičienės socialinėje paskyroje „Facebook“ (FB). Kai šeimininkas duoda komandą „Fas!“ šuniui ir tas puola šeimininko nurodytą asmenį, taip ir šiuo atveju, R.Juknevičienei publikavus FB repliką su nuoroda į mano nuomonę „Žydroji Sausio 13-osios parodija”, pasipylė tokie tekstai:

Pirmiausia apie mano sveikatą:

„šitai moteriškei trauma nunešė dalį smegenų“, „Jei mano vyras tokį straipsnį parašytų, tai pirmoj eilėj jį pasiusčiau pas psichiatrą pasitikrint ar tikrai buvo adekvatus rašinėdamas tokius kliedesius“, „smarkiai kirto tas uzbekiškas stiklinukas“ (užuomina į pernai mano patirtą traumą, kai mane sužalojo subyrėjęs stiklinis viešbučio stogelis, sudužęs nuo iš devinto viešbučio aukšto azerbaidžaniečių išmestos stiklinės).

Radosi net tikrų „daktarų“ su diagnozėm. Štai kaip iš peties rėžė LRT Naujienų tarnybos vadovas mano kursiokas Audrius Matonis: „O kas sakė, kad violietinė to naglo klinikinio iš Klaipėdos natūra yra lietuviška? Žvelk Ryčiau 🙂“. Beje, valstybinis transliuotojas LRT jau atsikratė savo pavadinime žodžio „Lietuva“: keičiant transliuotojo ženklą, buvo palikta tik raidelė L, todėl eteryje skamba jau nebe „Lietuvos radijas ir televizija“, o tik liežuvio mankštai skirta „elertė“ …

Be to, parašydama savo nuomonę apie tai, kad Sausio 13-ąją būtina išlaikyti tautinės vėliavos simboliką, sulaukiau kaltinimų, kad taip vykdau Rusijos spec. tarnybų užsakymą!!!

Beribė fantazija liejosi tokia leksika:

Gal kremliaus angelai sapnuose aplankė?“, „o tu tikras, kad natūra lietuviška?

Ir galutinės išvados:

vis atsiranda kitaip mąstančių ir būtinai viešai drebia savo niekinančią nuomonę. Šlykštu.“„Manau, visiems kritikuojantiems dangaus spalvą ir neužmirštuolės žiedą nepatinka ne spalva, o būtent kad mes norime neužmiršti Sausio 13 ir aukas. Manau, tiems patiems nepatinka, kai mes primenam apie okupaciją, apie agresivėjančią Rusiją ir aplamai nepatinka Lietuvą, kurioje jie gyvena ir nuolat dergia.“ (kalba šio komentaro ir kitų – netaisyta).

Tai jau  kažkur girdėta. Jau gyvenom tokioje valstybėje, kurioje buvo galima tik viena – teisinga – nuomonė, visi kitaip mąstantys buvo apšaukiami Tėvynės priešais.

Be to, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), priimdama į savo gretas, tikriausiai atlieka genetinį testą, kuris rodo, kad Lietuvą turi teisę mylėti tik asmuo, kurio kraujyje – nė lašo kitos tautos kraujo.

Ir ši idėja – apie arijų arba išrinktąją tautą – pasaulio istorijoje nėra nauja. Tik atvedusi tautas ir valstybes prie didžiausių tragedijų.

Įdomu tai, kad visi šie komentarai R. Juknevičienės socialinėje paskyroje – ne šiaip žmonių iš gatvės, o politikų, savivaldybių tarybų narių, žurnalistų. Taip, tie, kurie formuoja viešąją nuomonę, rodo, kaip reikia paniekinti, pažeminti, sulyginti su žeme kitaip manantį.

Esu jau rašiusi apie tai, kad Lietuva pirmauja tarp civilizuotų valstybių patyčiomis.

Štai kokius besityčiojančių iš kito asmens  bruožus išskiria profesorius Tenas Ovius (Dan Olweaus): turi poreikį dominuoti, impulsyvus, rečiau jaučia kaltę, stokoja empatijos, fiziškai stipresnis, nepaklūsta taisyklėms, turi labai efektyvius bendravimo įgūdžius, moka išsisukti iš situacijos, pasitiki savimi ir per patyčias vis labiau didžiuojasi savimi, mokosi vidutiniškai, populiarus.

Ar čia ne apie mūsų politikus? Ar čia ne apie TS-LKD  šešėlinės vadovybės Krašto apsaugos ministrę Rasą Juknevičienę, kuri subūrė tokį tulžingą gerbėjų ratą?

O visos šitos žydros gėlės ir neapykanta man radosi, manau, dėl labai paprastos priežasties. TS-LKD jau ilgai blaškosi tarp simbolių: tai Gedimino stulpai, tai dvigubas kryžius, tai ąžuolo lapai, tai kregždutės, tai širdutė. Su spalva – irgi nesibaigiančios problemos: tai žalia, tai balta ar melsvai žydra. Besiruošiant rinkimams, matyt, nutarta daryti pokyčius. Sausio 13-osios Neužmirštuolė – gal tai tik būdas savo būsimą simboliką pritaikyti platesniam ratui, tuo pačiu lyg ir įtraukiant tą ratą į partijos gerbėjų gretas. Manau, kad tai pamatysim netolimoje ateityje. Juk jeigu TS-LKD jungia tokius žmonės, kaip R.Juknevičienės socialinės paskyros sambūris, jiems tikrai ne itin dera jautrus krikščioniškos širdies  simbolis.

Gal tai tik gudrus viešųjų ryšių žaidimas: neužmirštuolė, perėjusi 2014 metų sausio 13-ąją, taps pagrindiniu šios partijos simboliu? Juk R.Juknevičienė jau dabar pažadėjo ja nuolatos puošti savo nuotrauką. Ar ta gėlelė švelniu moterišku stumtelėjimu neišmes širdies simbolio iš partijos simbolikos? Juk širdis verčia mus broliais ir seserimis, o gėlė – tik pavėjui linkstančiais lauko augalais. Kaip pasakytų TS-LKD klasikas: kas paneigs tą galimybę, kad krikščioniškas simbolis nebus pakeistas neutraliu žiedeliu. Tokiu būdu, Sausio 13-jai toliau naudojant žydrą neužmirštuolę, ji idealiai sutaps su TS-LKD simbolika ir taip ta diena pavirs vienos politinės partijos diena. Todėl ir Trispalvė jau nebereikalinga, nes ji jungia Lietuvą nepartiniu principu.

Štai čia ir slypi esmė: jeigu simbolika yra skirta tik tam tikros asmenų grupės raiškai (kaip kad R.Pakso erelis ar V.Uspaskicho partijos „Dievo“ akies trikampis) – tai tikrai yra tik tos grupės pasirinkimo reikalas. Tačiau, kai kalbama apie Sausio 13-osios ar kitos svarbios valstybei ir jos visiems piliečiams raišką, būtina įsiklausyti į visas nuomones ir neprimetinėti, niekinant kitus, vienos partijos raiškos. Tokiu atveju iš karto atsiranda priešprieša: mes – jie. Šiuo atveju TS-LKD, nusisavindama meilę Tėvynei, labai lengvai pritaikė bolševikų Rusijoje naudotą kovai prieš klasinius priešus principą: kas ne su mumis, tas – prieš mus, tas – prieš Lietuvą, tas vykdo spec.tarnybų užsakymus, nes jo artimieji turi nelietuviško kraujo…

Šią absurdišką grandinę galima tęsti iki begalybės. Rusijoje šis posakis buvo itin populiarus pirmaisiais bolševikų valdymo metais – juo buvo pateisinamas fizinis susidorojimas su politiniais oponentais. Vėliau nustotas deklaruoti, tačiau jo principas taikytas beveik per visą tarybų valdžios laikotarpį.

Tai gal TS-LKD vertėtų apsispręsti: ar taikyti bendraujant su visuomene bolševikų principus, ar kiek vakarietiškesnius? Bent prieš ES parlamento rinkimus.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė