Lietuvos muzikų sąjunga kviečią į vakarą skirtą Lietuvos Didžiavyriui Vincui Kudirkai (1)

Vincas Kudirka

Vincas Kudirka

Sausio 19 d. 16 val.  Vilniaus Rotušėje įvyks popietė „Žmogaus misterija. Dedikacija Vincui Kudirkai“. Ši tradicinio Lietuvos muzikų sąjungos renginių ciklo „Susitikimai Vilniaus rotušėje“ popietė skiriama V.Kudirkos 155-osioms gimimo ir laikraščio „Varpas“ steigimo 125-osioms metinėms.

Lietuvos didžiavyris dr. Vincas Kudirka (1858 – 1899) yra Lietuvos tautinio atgimimo epochos sąžinė, išskirtinė asmenybė Lietuvos valstybės istorijoje ir kultūroje.

Aktorės Virginijos Kochanskytės, pianistės Ingos Maknavičienės, styginių kvarteto „Musica Libera“ ir dainininko Liudo Mikalausko parengta programa kviečia naujai atrasti nepelnytai primirštą kūrėją – rašytoją, poetą, publicistą, muziką, valstybininką, himno autorių Vincą Kudirką.

Virginija Kochanskytė | LMS nuotr.

Virginija Kochanskytė | LMS nuotr.

Popietės programa – tai unikali proga išgirsti retai atliekamus V. Kudirkos muzikinius bei literatūrinius kūrinius ir prisiliesti prie iškilaus kūrėjo gyvenimo. V. Kudirkos kūryboje skelbiamos tiesos yra suaugusios su mūsų istorija, lūkesčiais, išbandymais. Jo kūryboje slypi galia, auginanti mus kaip žmones ir kaip lietuvius.

„Būdamas tik mėgėjas kompozitorius, tik tarp kitų darbų imdavęsis jį traukiančios fortepijono kūrybos ir čia naudojęs liaudies dainų motyvus, V. Kudirka istoriškai tapo mūsų nacionalinės muzikos pradininku.“ – rašo prof. Vytautas Lansbergis natų sąsiuvinio „Vincas Kudirka „Muzikos valandos“ (1998. Sudarytojas, parengėjas, redaktorius V. Lansbergis) įvade.

Styginių kvartetas „Musica Libera“

Styginių kvartetas „Musica Libera“

Prof. Vytautas Kubilius yra pasakęs, kad V. Kudirka – viena iš uolų, ant kurios laikosi ne tik lietuvių kalba, kultūra, bet ir valstybingumas.

Programoje: Vinco Kudirkos eilės, proza, satyros, prisiminimai, laiškai, instrumentiniai kūriniai, Česlovo Sasnausko daina „Karvelėli“  (žodžiai V. Kudirkos), dainos.

Dalyvauja: aktorė Virginija Kochanskytė, tarptautinių konkursų laureatai pianistė Inga Maknavičienė ir dainininkas Liudas Mikalauskas bei styginių kvartetas „Musica Libera“ (Sandra Dirgėlaitė ir Rovena Žiogė (smuikai), Edvinas Kaziukaitis (altas), Tomas Mikalauskas (violončelė).

Įėjimas nemokamas.

Kudirka-A4m-K100

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė