Aplinkos ministerija žada, kad jau greitai skardinės ar plastikiniai buteliai bus vertingi (0)

Alkas.lr , J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lr , J.Vaiškūno nuotr.

Dauguma suinteresuotų asmenų ir organizacijų palaiko Aplinkos ministerijos parengtą Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo projektą.

Juo numatoma, kad nuo 2015 m. gegužės 1 d. Lietuvoje užstato sistema bus taikoma ne tik daugkartinėms stiklo, bet ir vienkartinėms metalinei, plastikinei ir stiklinei tarai – PET buteliai, skardinės ir kt. Ją priimti būtų įpareigotos visos didesnės šalies parduotuvės.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sausio 17 d. pasirašė Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo projektą ir artimiausiu metu jis bus teikiamas Vyriausybei.

„Liko tik keli paskutiniai žingsniai – sulaukti Vyriausybės ir Seimo pritarimo. Juos gavę galėsime aktyviai imtis darbų, kad nuo 2015 m. turėtume sklandžiai veikiančią, gyventojams ir aplinkai naudingą taros užstato sistemą. Mūsų duomenimis, tokiai sistemai pritaria daugiau kaip 70 proc. gyventojų“, – sako V. Mazuronis.

Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitime numatoma, kad visi pakuočių pardavėjai, prekiaujantys parduotuvėse, kurių prekybinis plotas viršija 200 kv. m, privalės organizuoti vienkartinių pakuočių atliekų priėmimą ir užstato grąžinimą prekybos vietoje arba nedidesniu nei 150 m atstumu nuo jos, užtikrinant tokias pačias darbo valandas.

200 kv. m ir mažesnės prekybos vietos (išskyrus kaimo parduotuvės) ir prekyvietės, kioskai, degalinės, viešojo maitinimo įstaigos užstato grąžinimo sistemos vykdyti neprivalės, bet galės savo pasirinkimu dalyvauti užstato sistemoje.

Siūloma, kad užstatas už parduodamų gaminių pakuotes pakuočių vartotojams turi būti grąžinamas grynaisiais pinigais arba, pakuočių vartotojams pageidaujant, jiems suteikiama teisė įsigyti prekių ar paslaugų arba skirti paramą už sumą, lygią užstato dydžiui.

Aplinkos ministerijos užsakymu 2009 m. atliktos šalies gyventojų apklausos duomenimis, kad užstato sistema atsirastų ne tik buteliams, bet ir kitai tarai, pritarė 74 proc. apklaustųjų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė