Nusipelniusiems švietimo ir gamtosaugos srityse įteiktos M.K.Čiurlionio taurės (0)

M.K.Čiurlionis

M.K.Čiurlionis

Sausio 16 d. 18 val. Lietuvos edukologijos universiteto didžiojoje salėje įvyko bendras M. K. Čiurlionio fondo ir Lietuvos edukologijos universiteto renginys-apdovanojimų šventė „Lietuvos edukologijos ir gamtosaugos šviesuoliai“.

Renginio metu įteiktos M. K. Čiurlionio taurės asmenybėms, nusipelniusioms edukologijos ir gamtosaugos srityse: Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos direktorei Jolantai Knyvienei, Lietuvos edukologijos universiteto docentui Vytautui Barkauskui, Utenos miesto merui Alvydui Katinui, Lietuvos miškininkui prof. habil. dr. Romualdui Deltuvui, gamtosaugininkui, miškų urėdui ir aktyviam visuomenininkui Albertui Zdanevičiui ir Kretingos miškų urėdui Antanui Algimantui Baranauskui. Nominantus sveikino akademikas, profesorius, Lietuvos edukologijos universiteto rektorius Algirdas Gaižutis.

Šventinio renginio metu pristatyti ir pagerbti Lietuvai nusipelnę žmonės, įteikiamos M. K. Čiurlionio taurės „REX“, kurias kūrė Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos auklėtiniai, taip pat padėkos raštai. Šventės metu skambėjo Lietuvos edukologijos universiteto studentų ir „Rudaminos akordeono mėgėjų orkestro“, vadovaujamo Bogdano Voicinovičiaus, atliekami kūriniai, veikė M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų nuotraukų-reprodukcijų paroda.

Projekto iniciatoriai siekia supažindinti visuomenę su aktyviais ir šviesiais jos nariais. Beveik per dešimtmetį Lietuvos šviesuolių apdovanojimai buvo įteikti įvairiausių sričių žmonėms, tarp jų: rašytojui Justinui Marcinkevičiui, kinematografininkams Juozui Matoniui ir Vytautui Damaševičiui, filosofams Algirdui Šliogeriui, Leonidui Donskiui ir Algirdui Gaižučiui, dirigentui Gintarui Rinkevičiui ir dar daugeliui kitų, Lietuvai savo darbais nusipelniusių žmonių.

M. K. Čiurlionio fondo organizuojamas projektas „Lietuvos šviesuoliai“ vyksta nuo 2007 m., siekiant pagerbti įvairių sričių nusipelniusius tautos žmones, pristatyti jų svarbius darbus ir veiklą visuomenei. Kandidatus siūlo savivaldybės, bendruomenės, o M. K. Čiurlionio fondas kartu su nominuotos srities renginio bendraautoriais įteikia apdovanojimus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė