Tarptautinė informacinių technologijų valdymo metodika – jau ir lietuvių kalba (0)

cobit 5Sausio 10 d. Tarptautinė informacinių sistemų valdymo ir audito asociacija ISACA išleido informacinių technologijų specialistams skirtą leidinį lietuvių kalba „COBIT 5. Organizacijos IT valdymo ir vadovavimo metodika“. Tai informacinių technologijų valdymo metodika, naudojama organizacijų informacinių technologijų valdymo, audito ar kokybės užtikrinimo klausimais. Lietuviškasis leidinio vertimas yra vienas iš pirmųjų pasaulyje – anksčiau ši metodika buvo išleista tik ispanų, kinų, japonų, vokiečių, rumunų, rusų, arabų ir prancūzų kalbomis.

Pasak Valstybės kontrolės Informacinių sistemų ir infrastruktūros audito departamento direktoriaus, asociacijos ISACA Lietuva Tyrimų direktoriaus ir standartų koordinatoriaus Dainiaus Jakimavičiaus, šis leidinys bus aktualus ne tik informacinių sistemų audito ir kontrolės srityje dirbantiems specialistams, bet ir visiems informacinių technologijų specialistams ir jų vadovams, siekiantiems efektyviai planuoti ir valdyti informacinius išteklius bei užtikrinti aukščiausią informacinių sistemų kokybę ir saugą. Minėta metodika pateikia informacinių technologijų valdymo tikslus ir principus, susiedama organizacijos veiklos tikslus ir informacinių technologijų teikiamas galimybes. Metodikoje taip pat pateikiama informacinių technologijų valdymo geroji praktika, jos taikymo metodai ir vertinimo kriterijai. Valstybės kontrolė naudoja COBIT kaip pagrindinę metodinę priemonę atliekamiems informacinių technologijų auditams.

„COBIT 5. Organizacijos IT valdymo ir vadovavimo metodika“ lietuvių kalba išleista tarptautinės asociacijos ISACA Lietuva iniciatyva. Rengiant leidinio vertimą, asociacijai ISACA Lietuva talkino ir Valstybės kontrolės informacinių sistemų auditoriai Dainius Jakimavičius, Živilė Kindurytė ir Rimgaudas Gamulis. Leidinio vertimui nebuvo naudojami Lietuvos biudžeto pinigai, jis parengtas iniciatyvinės grupės savanoriškais pagrindais.

Tarptautinė informacinių sistemų valdymo ir audito asociacija ISACA vienija daugiau kaip 110 tūkstančių narių iš daugiau nei 180-ties šalių. Organizacijai priklauso informacinių technologijų specialistai, kuriantys informacinių technologijų valdymo ir audito standartus, atliekantys tyrimus šioje srityje, skleidžiantys pažangią patirtį ir gerąją praktiką, skatinantys efektyvų informacijos, sistemų ir technologijų valdymą ir kontrolę. Asociacija turi daugiau kaip 200 nacionalinių ISACA skyrių, vienas iš jų – asociacija ISACA Lietuva, įsteigta 2002 metais. Asociacijai ISACA Lietuva priklauso daugiau kaip šimtas Lietuvos informacinių technologijų profesionalų, dauguma jų turi pasaulyje pripažįstamus CISA, CISM, CGEIT, CRISC sertifikatus.

Leidinį galima nemokamai atsisiųsti iš ISACA interneto svetainės adresu

Papildoma informacija: Informacinių sistemų ir infrastruktūros audito departamento direktorius Dainius Jakimavičius, tel. (8 5) 266 6766, el. p. dainius.jakimavicius@vkontrole.lt

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė